شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

شهمیرزاد

شهمیرزاد

«شهمیرزاد» را بهشت گم‌شده ایران می‌نامند که در شمال شهر سمنان و در شهرستان مهدی‌شهر واقع‌شده است و پس از ۲۰ دقیقه طی مسیر و ورانداز کردن مناظر سبز و زیبای کوهستانی، این شهر با طبیعت بکر و ناشناخته و البته زیبایش در برابر مسافران قرار می‌گیرد.

استان سمنان از گرم‌ترین استان‌های کشور محسوب می‌شود و نام استان سمنان بیشتر با کویر عجین شده است و وجود طبیعتی بکر و جنگلی در فاصله ۲۰ دقیقه‌ای از مرکز سمنان، هر گردشگری را به خود جلب می‌کند.

از گرمای جاده کویری که رها می‌شوی به ناگاه خود را در میان انبوهی از درختان سبز و گندم‌زارهای زیبا گم می‌کنی. هوایی مطبوع آن‌چنان صورتت را نوازش می‌دهد که باور نمی‌کنی پشت سرت بیابان بوده و هرم داغ آفتاب؛ جریان آب در جوی‌ها، خستگی و تشنگی کویر را از تنت می‌زداید.

این شهر از طبیعتی زیبا و پوشش گیاهی سرسبز تشکیل‌شده است و میانگین دمای سالیانه آن ۱۱ درجه سانتی‌گراد است که بین ۱۶ درجه زیر صفر سردترین و ۳۴ درجه بالای صفر در گرم‌ترین ماه سال متغیر است. 

دیدنی های سمنان,حاذبه های گردشگری سمنان

«شهمیرزاد» را بهشت گم‌شده ایران می‌نامند که در شمال شهر سمنان واقع‌شده است

 
اختلاف ارتفاع سمنان و شهمیرزاد از سطح دریا بیش از هزار متر است و این امر از عجایب طبیعت استان سمنان است که در فاصله ۲۰ کیلومتری تا این اندازه اختلاف دما وجود دارد بر همین اساس بی‌جهت نیست که شهمیرزاد را بهشت کویر نیز نامیده‌اند.

جمعیت ثابت شهمیرزاد بیش از ۱۲ هزار نفر است که در تابستان و ایام نوروز به جهت استقبال زیاد مسافران و گردشگران به بیش از ۵۰ هزار نفر افزایش می‌یابد و از این شهر دو راه ارتباطی ۱۷۰ کیلومتری به ساری و ۵۵ کیلومتری به «دو آب» در استان مازندران وجود دارد.

جاده شهمیرزاد - کیاسر - ساری از جاذبه‌های ویژه‌ای برخوردار است که کوه‌های بلند و سترگ البرز چون دیوارهایی عظیم دو سوی جاده را در آغوش گرفته و انگار جاده را در دل کوه نشانده‌اند. دشت‌های اطراف با چشم‌اندازی بی‌بدیل هر نگاهی را به خود معطوف می‌کند، شهمیرزاد در امتداد این جاده واقع‌شده و مسافران و رهگذران را به دیدن و ماندن دعوت می‌کند.

چشمه‌های بی‌نظیر این شهر که از دیواره‌های البرز می‌جوشد و جاری می‌شود از بهترین آب‌های معدنی به‌حساب می‌آید. این شهر به شکل شیب‌دار با کوچه و خیابان پر از درخت، زیبایی نادری دارد که در کمتر ناحیه‌ای از ایران دیده می‌شود. زبان مردم شهمیرزاد زیرشاخه زبان گیلک به‌حساب می‌آید. نان محلی بهشت کویر با صنعت کشاورزی آن رابطه‌ای مستقیم و جالب دارد. نام نانی که مردم این شهر با گردو می‌پزند، «تنبلک» است.

 

منبع:beytoote

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.