شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

سرزمین بین کوه و جنگل و دریا

سرزمین بین کوه و جنگل و دریا

شمال کشور و استان‌های شمالی را می‌توان به جرات از گردشگرپذیرترین مناطق جغرافیایی ایران دانست. شمال ایران به دلیل موقعیت جغرافیایی و طبیعی و هم از لحاظ انسانی و جمعیتی همواره یکی از مقاصد اصلی گردشگران بوده است.

سرزمینی که بین دریاچه خزر و کوه‌های سربه فلک‌کشیده رشته کوه البرز قرار گرفته هر گردشگری را وسوسه می‌کند به آنجا برود تا اوقات خوشی را داشته باشد و بتواند خاطرات زیبایی را به ثبت برساند. از آن طرف نزدیکی شمال به مناطق پرجمعیت پایتخت ایران موجب شده که این منطقه به عنوان یکی از مناطق پر کشش برای طیف گسترده‌ای از مخاطبان باشد.

شاید اولین جایی که در شمال به ذهن هر کسی می‌رسد چالوس در استان مازندران است، البته جاده چالوس تنها یک جاده دسترسی نیست بلکه خودش نیز به تنهایی یک هدف گردشگری محسوب می‌شود. پیشنهاد ما هم برای شما این است اگر می‌خواهید با وسیله نقلیه شخصی بروید و حوصله ترافیک هم دارید این مسیر را انتخاب کنید. جاده‌ای سر سبز و زیبا است که رودخانه‌ای نیز از کنار آن می‌گذرد. جاده چالوس همچنین تعداد زیادی مغازه و رستوران برای پذیرایی از مسافران دارد که می‌تواند برای ساعت هایی تعطیلات شما را پر کند. از جاده چالوس به شهر چالوس می‌رسید. شاید بسیاری ترجیح بدهند در همین چالوس و نوشهر یک ویلا کرایه کنند و چند روزی را در کنار دریای خزر و سواحل آن به سر ببرند، اما پیشنهاد ما این است که خودتان را محدود به این دو شهر نکنید، در استان مازندان سه هزار جاذبه گردشگری طبیعی و فرهنگی وجود دارد و در گوشه گوشه آن از رامسر تا شرق آن می‌توانید در هر شهر و روستا مکانی برای گذران تعطیلات پیدا کنید.

۳۳۸ کیلومتر نوار ساحلی دریای خزر، دامنه‌های جنگلی و کوهستانی، رودخانه‌های پرآب، چشمه‌های آب معدنی متعدد، آبشارها، غارها و بیش از ۸۰۰ اثر تاریخی و فرهنگی ثبت شده، از مواردی هستند که شما می‌توانید از آنها برای یک تعطیلات به یادماندنی بهره بگیرید. همچنین مناطق دو هزار و سه هزار با بهره‌مندی از موقعیت طبیعی کوه، جنگل و رودخانه، فضایی دلنشین برای گذران ایام فراغت کسانی است که به طبیعت‌گردی علاقه دارند. در این استان خانه نیما در روستای ییلاقی و کوهستانی یوش از دهستان اوزرود شهرستان نور خانه نیما شاعر بلند آوازه شعر فارسی قرار گرفته که توسط جدش بیش از ۲۰۰سال پیش باگچ بری و پنجره‌های زیبای ارسی ساخته شده است. این خانه همچنین آرامگاه پدر شعر نو فارسی است. منطقه عسل محله و قله سیالان با ارتفاعی بیش از ۴ هزار متر، منطقه چالدره با وسعت ۱۱۰ هکتار، امامزاده سید قاسم، قبرستان زردشتیان، آبگرم فلک ده، قلعه قدیمی و باستانی سیاه کوه، غار قلعه بندر و کوه شیرچال، هتل قدیم رامسر، بوستان جنگلی صفا رود، دریاچه ولشت، دهستان جواهرده، قله مارکوه، تله کابین رامسر و نمک‌آبرود، جنگل دالخانی، پارک جنگلی سی سنگان و نور در کنار سواحل زیبای دریای مازندران، از مناطقی است که سالانه پذیرای میلیون‌ها گردشگر است.

همچنین موزه تماشاگه خزر رامسر، مجموعه فرهنگی کندلوس نوشهر، موزه تاریخ طبیعی خشکه‌داران در مسیر اصلی جاده تنکابن به چالوس و کاخ رامسر از مهم‌ترین آثار فرهنگی غرب استان مازندران است که مشتاقان بسیاری دارد. جاذبه‌هایی همچون شبه جزیره و پناهگاه حیات وحش میانکاله، سمسکنده و دشت ناز، غار هوتو، آبشارهای زنگت، سنگ نو، اسبه او، چشمه‌های آب معدنی قرمرض نکا، کوسان، پاسند، ساحل خزر آباد، پارک جنگلی شهید زارع و سد سلیمان تنگه نیز از مظاهر طبیعی شرق استان است. از دیگر مزیت‌های مازندران می‌توان علاوه بر اتصال این استان به پایتخت کشور از سه محور کندوان، هراز و فیروز کوه به وجود سه فرودگاه و چهار بندر فعال هواپیمایی اشاره کرد.

 

منبع: aftabir

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.