شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

نوروز در اروپا

نوروز در اروپا

با وجود تمام گرانی های ارز همچنان سفر تفریحی به اروپا وسوسه انگیز است؛ آن هم برای تعطیلات نوروز که فرصتی بسیار مناسب برای سفر است.

سفر به اروپا آن هم به کشورهای قدیمی و تاریخی این قاره همیشه هیجان انگیز بوده و هست. تعطیلات دو هفته ای عید هم فرصت مناسبی است تا با خیال راحت این تجربه را به دست آورید. در این شماره می خواهیم شما را با ویژگی های تور ۱۳ روزه ایتالیا، فرانسه و یونان آشنا کنیم.

● ایتالیا، رم

رم یا شهر ابدی، پایتخت ایتالیا و بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر این کشور است و در منطقه مرکزی غرب شبه جزیره ایتالیا واقع شده است. این شهر زمانی پایتخت جهان و قلب امپراتوری عظیم رم محسوب می شد. تاریخچه رم به بیش از ۲۵۰۰سال پیش برمی گردد.

بناهای تاریخی و موزه های رم شامل میدان گلادیاتورها و پانتئون این شهر را به جذاب ترین مقصد توریست ها در ایتالیا تبدیل کرده، به گونه ای که در سال ۲۰۰۷ ، رم به عنوان یازدهمین شهر پربازدیدکننده جهان انتخاب شد.

● فرانسه، پاریس

جاذبه های گردشگری فرانسه نیز بر کسی پوشیده نیست. پاریس، شهر نور یا شهر مُد، پایتخت و بزرگترین شهر فرانسه است و در شمال این کشور، روی رودخانه سین واقع شده است. نام این شهر از قبیله ساکن آن یعنی پاریسی گرفته شده و از سال ۱۸۶۰ تا امروز، بسیاری از مناطق آن همچنان دست نخورده باقی مانده اند.

پاریس یکی از مراکز مهم تجاری و فرهنگی دنیا محسوب می شود و تاثیرات آن روی سیاست، رسانه ها، مُد، علم و هنر بسیار قابل توجه است. با اینکه این شهر بسیار بزرگ و پرجمعیت است، تقریبا تمام مناطق شهر ارزش دیدن را دارند. پاریس سالانه ۴۵ میلیون توریست به خود جذب می کند که ۶۰ درصد آنها توریست های خارجی اند. بهترین زمان رفتن به این شهر، در طول بهار معروف پاریس و بین ماه های آوریل و ژوئن است یعنی زمانی که این شهر آفتابی است.

● یونان، آتن

اما آتن یا شهر تاج، پایتخت و بزرگترین شهر یونان است و از بسیاری جهات محل تولد یونان کلاسیکو تمدن غربی است. آتن کلاسیک یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان است که تاریخچه ای ۳۴۰۰ ساله داردو مرکزی برای هنر، آموزش و فلسفه محسوب می شده است.

آتن مدرن، امروزه مرکز اقتصادی، مالی، صنعتی، سیاسی و فرهنگی یونان است و به عنوان یکی از شهرهای آلفای جهان شناخته شده است. میراث غنی این شهر هنوز هم در سراسر آن قابل رویت است و معماری های رومی و بیزانسی در آن به وفور یافت می شود. آب و هوای آتن نیمه گرمسیری مدیترانه ای است و با سایت های باستانی، موزه ها و گالری های خود یکی از محبوب ترین مقصدهای توریستی جهان به شمار می رود.

● شرایط تور

سفر ۱۳ روزه به قلب اروپا، چهار شب اقامت در رم، پنج شب در پاریس و سه شب در آتن در هتل چهار ستاره با صبحانه برای هر نفر در اتاق دو تخته چهار میلیون و ۲۹۰ هزار تومان به علاوه ۲۵۹۰ یورو و برای هر نفر در اتاق یک تخته چهار میلیون و ۲۹۰ هزار تومان به علاوه ۴۴۹۰ یورو تمام می شود.

هزینه کودکان چهار تا ۱۲ ساله سه میلیون و ۷۹۰ هزار تومان به علاوه ۱۹۹۰ یورو و برای کودکان زیر دو سال چهار میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.

خدمات این تور در شهرهای زیر به این ترتیب است:

رم: گشت شهری شامل بازدید از کلیسای وایتکان، چشمه عشاق، معبد پانتئون، پله های اسپانیا، میدان زیبای ناوونا ...

ورودیه: مجموعه کلازئوم (محل جنگ گلادیاتورها)

پاریس: گشت شهری شامل بازدید از خیابان شانزه لیزه، دروازه پیروزی، میدان کنکورد، کلیسای نتردام ...

ورودیه: برج ایفل (یا برج مونپارناس) و موزه لوور (ورودیه و راهنما) و کاخ ورسای

آتن: گشت شهری شامل بازدید از بافت قدیمی شهر، محله پلاکا، موناستیراکی ...

ورودیه: سایت آکروپلیس

● چه مدارکی مورد نیاز است؟

همه مدارک مورد نیاز باید با مهر رسمی مترجم ترجمه شوند. فرم تقاضای شرکت در سفر توسط مسافر، اصل گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار به همراه دو سری کپی از صفحه اول گذرنامه به همراه چهار قطعه عکس ۴.۵ در ۳.۵، کپی از تمام صفحات شناسنامه – کپی از تمام صفحات سند مالکیت به نام فرد متقاضی، گواهی تمکن مالی صادره از امور بین الملل بانک همراه با ریز پرینت دو ماه آخ رسفر برای دارندگان حساب های جاری، کپی از قراردادهای سپرده کوتاه مدت یا بلند مدت برای دارندگان حساب های سپرده (حداقل مانده حساب ۴۰ میلیون تومان).

مدارک شغلی برای دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه ها شامل کارت بین المللی دانشجویی یا کپی از حکم استخدامی عضو هیات علمی می شود. برای صاحبان شرکت های خصوصی (مدیرعامل، عضو هیات مدیره ...) شامل کپی از روزنامه رسمی تاسیس شرکت و کپی از روزنامه آخرین تغییرات شرکت است.

برای کارمندان بخش دولتی کپی از آخرین حکم کارگزینی و آخرین فیش حقوقی مورد نیاز است و برای کارمندان بخش خصوصی گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی همراه با گواهی سابقه بیمه یک سال قبل از سفر از تامین اجتماعی نیاز است. همچنین برای کسبه، کپی از جواسز کسب یا کارت بازرگانی نیاز است. همینطور همه متقاضیان بهتر است از گذرنامه فعلی و ویزاهای قبلی (آمریکا، کانادا، شینگن، سوئیس، انگلیس و استرالیا) کپی داشته باشند. به غیر از همه این مدارک باید ضمانتنامه بازگشت از سفر به مبلغ ۱۵ میلیون تومان نیز به آژانس مورد نظر بدهید.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.