شماره تلفن تماس با ما

051-34225776

 

My title

سفر به جزیره عجایب

سفر به جزیره عجایب

قشم تجربه ای پیش از تعطیلات نوروزی

روزهای بهمن ماه، روزهای سرمای تهران و شهرهای کویری، روزهای زندگی در مقابل شومینه و بغل گرفتن بخاری است...

روزهایی است که گروهی می‌گویند جان می‌دهد برای سفرهای تفریحی و طولانی. تنها به این خاطر که هنوز نوروز نشده است و هنوز خبری از شلوغی خریدهای عیدانه هم نیست. یکی از بهترین شهرهایی که در این وضعیت می‌تواند روحیه دوچندانی به شما بدهد و روزهای یکنواخت زندگی‌تان را زیر و رو کند، جزیره قشم است. جایی که صدها هیجان طبیعی در انتظار شما هستند.

● وضعیت هتل‌ها

هتل‌های قشم چنگی به دل نمی‌زنند، در واقع اگر تصور هتل چهار ستاره‌ای شبیه هتل‌های چهار ستاره شهرهای کوچک دارید، اشتباه می‌کنید. هتل‌هایش، بیشتر از‌ آنکه شیک باشند، تمیز هستند و اگر شانس بیاورید و کارمندان هتل برایتان سنگ‌تمام بگذارند، می‌توانید از امکانات هتل به صورت تمام و کمال استفاده کنید.

● لباس‌های مخصوص

- چمدان خود را با لباس‌های داخل خانه و هتل پر نکنید. بهتر است به جای آنکه ۲ دست لباس برای هتل بیاورید، ۲ دست لباس برای تفریح و بیرون بودن از هتل آماده کنید. چرا که حضور شما در طبیعت، احتمال کثیف شدن و حتی پاره شدن لباس‌هایتان را بالا می‌برد.

- اگر در خانه‌تان قمقمه دارید، بهتر است آن را با خود ببرید تا همیشه آب همراه داشته باشید. لابد می‌دانید وسط جنگل‌های حرا آب‌معدنی پیدا نمی‌کنید.

- مثل هر سفر دیگری، قرص‌ سرماخوردگی، کرم ضدآفتاب، عینک آفتابی و یک لباس گرم همراه داشته باشید.

- کفش‌هایی انتخاب کنید که بتوانید به سادگی با آنها به دل آب بزنید و خلیج فارس را تجربه کنید. شاید هم دریا دلش بخواهد به دل شما بزند و خلیج‌فارس بخواهد شما را تجربه کند. به هر حال بلایی که سر کفش‌هایتان می‌آید، همان است که بود.

● روش‌های سفر

- منهای سفر با تورهای مسافرتی و هواپیما و استقرار در هتل‌ها، می‌توانید از این مسیرها نیز به سمت قشم بروید. در بندر پهل یا بندر پل، ماشین تان را سوار لنکرافت کنید و به قشم برسید. یا آنکه ماشینتان را بار قطار کنید و با خود ببرید. اما اگر وقت ندارید و نمی‌خواهید مسافرت جاده‌ای‌تان را با سفر به قشم یکی کنید، بد نیست بدانید که کرایه‌های تاکسی یا اجاره کردن ون با راننده، قیمت وحشتناکی ندارد.

- از هر شهری که هستید، سوار قطارهای بندرعباس شوید. سپس خود را به بندر شهید حقانی برسانید. در این بندر، سه مدل قایق وجود دارد که شما را به قشم می‌رساند. هر کدام قیمت متفاوتی دارند و زمان متفاوتی طول می‌کشد تا به مقصد برسید.

- اگر می‌خواهید با ماشین از تهران به سمت بندرعباس بروید، تهران، کاشان، نایین، یزد، سیرجان و بندرعباس در مسیر شما هستند اما مسیرهای ابداعی هم می‌توانند هیجان سفر را برای شما دوچندان کنند. از تهران به سمت اصفهان، شیراز، لار و سپس بندرعباس بروید. در آنجا به بندر پهل بروید و ماشین خودتان را بار کنید و به قشم برسید.

● تفریح‌ ویژه برای کودکان

بچه‌ها بیشتر از هر گروه دیگری به حیوانات عشق می‌ورزند و دوست دارند تا درباره‌شان بیشتر بدانند و در رویاهایشان با آنها همبازی می‌شوند. در جزیره قشم، به جز دلفین‌های شیطان که با شما همراه می‌شوند، پارک‌های طبیعی وجود دارند که بچه‌ها می‌توانند از نزدیک با حیوان‌ها بیشتر آشنا شوند. خودتان را آماده کنید تا درباره انواع و اقسام حیوان‌ها با کودک?تان صحبت کنید. او احتمالا از شما می‌خواهد تا به « مزرعه و پارک کروکودیل نوپک» بروید و پس از آن از کروکودیل به عنوان یکی از هم‌بازی‌هایش برای شما صحبت می‌کند. « موزه ژئوپارک» هم برای او هیجان‌انگیز خواهد بود، به این شرط که بتوانید اطلاعات کامل و هیجان‌انگیزی درباره پرندگان و خفاش‌های موجود در قشم به او بدهید.

- سفر به قشم تنها در صورتی به شما و کودکتان خوش می‌گذرد که آن را شبیه به شهرهای دیگر نگاه نکنید. برای آنکه لحظه‌های خوشی را در قشم تجربه کنید، باید اطلاعات خوبی درباره این جزیره به دست بیاورید. بچه‌ها از ویژگی‌های طبیعی این جزیره لذت می‌برند و اگر به جزیره‌ای بروید که شن‌هایش آهن دارند و جذب آهن‌ربا می‌شوند، او دیگر کاری به کار شما ندارد.

- با این وجود اگر کودک شما اهل ماهی و میگو و خرچنگ نیست، باید فکری به حال غذایش کنید. درست است که در رستوران‌های قشم، می‌توانید غذایی برای کودک پیدا کنید، اما تنوعی که انتظارش را دارید دیده نمی‌شود. به همین خاطر بد نیست اگر در اولین فرصت نزدیک‌ترین سوپرمارکت به محل استقرارتان را پیدا کنید یا آنکه از روی میز صبحانه هتل، برایش ناهاری دست و پا کنید.

 

منبع: aftabir

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.