شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

سفر با یک مشت دلار

سفر با یک مشت دلار

ارزان ترین کشورها برای سفر کدامند

تعطیلات آخر سال میلادی آغاز شده است، هرچند این تعطیلات مخصوص کشورهایی است که تقویم میلادی در آنها به عنوان مبنای تاریخ رسمی استفاده می‌شود، اما در دیگر کشورها نیز هستند گردشگرانی که این زمان را برای سفرشان انتخاب می‌کنند تا از فرهنگ دیگر کشورها در این ایام اطلاعاتی به دست آورند. بنابراین پرسش‌هایی چون کجا برویم و هزینه آن از مهم‌ترین پرسش‌هایی است که ذهن این گروه از گردشگران را به خود مشغول کرده است.

اگر برای تجربه تعطیلات در کشورهای دیگر بار سفر بسته‌اید این بار تصمیم گرفته‌ایم برای شما آخرین و جدیدترین فهرست ارزان‌ترین کشورهای جهان برای گذراندن تعطیلات سال ۲۰۱۳ را معرفی کنیم. مبنای انتخاب این کشور‌ها هزینه اقامت و خورد و خوراک روزانه یک نفر است و هرگز اقامتگاه​ها و به طور کلی سفرهای تجملی در این فهرست جایی نخواهد داشت.

● هندوستان

اولین انتخاب چمدان کشور هندوستان است، اگرچه از قدیم الایام این کشور به عنوان مقصدی ارزان‌قیمت برای علاقه‌مندان تجربه سفر به سرزمین عجایب شناخته شده، اما جاذبه‌های جدید آن همانند بالیوود و طبیعت ناشناخته شمال هندوستان باعث شده که توجه بسیاری از گردشگران در سنین مختلف به این سرزمین مرموز جلب شود. به هر حال جنگل‌ها و بنادر مختلف این کشور توجه بسیاری از ماجراجویان و گردشگران را به خود جلب کرده و روزانه هزینه‌ای معادل ۲۵ دلار را برایشان به ارمغان خواهد داشت.

● نپال

هرچند این کشور به واسطه قلل مرتفع خود در جهان و بین ورزشکاران و البته کوهنوردان معروف و سرزمینی کاملا ناشناخته برای گردشگران تاکنون باقی مانده است، اما هزینه ارزان اقامت و گشت و گذار در این سرزمین بلند باعث شده تا امروزه در میان گردشگران نیز بسیار مشهور شده و علاقه‌مندان زیادی را وادار به بستن چمدان به سوی نپال کند. طبیعت بکر و ارتفاعات این کشور از مهم‌ترین جاذبه‌های توریستی برای گردشگران نپال بوده است. شاید هنوز مراکز اقامتی مناسبی در دسترس نباشد، اما به قول معروف نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود. اگرچه برخی از اطلاعات حاکی از این است که اگر واقعا سفری ارزان‌قیمت را در نپال دنبال می‌کنید حتی می‌توانید با روزی حدود هشت دلار هم به این کشور سفر کنید، اما هزینه اقامت در این کشور معادل ۲۰ دلار تعیین شده است.

● اندونزی

سومین کشور در فهرست ما اندونزی است. نام این کشور بنا به دلایل‌ سیاسی برای مدت کوتاهی از فهرست گردشگری جهانی و مقصد سفر گردشگران خارج شده بود، اما پس از برطرف شدن مشکلات دوباره به عنوان مقصد بسیاری از گردشگران و ماجراجویان خارجی که به دنبال سفری ارزان‌قیمت بودند، انتخاب شد. سواحل بسیار زیبا در کنار هوای گرم این کشور باعث شده تا بسیاری از گردشگران اروپایی آب و هوای سرد کشورشان در این فصل از سال را رها کرده و به گرمای سواحل اندونزی پناه برند. خرید از بازارهای محلی یکی از جالب‌ترین قسمت‌های سفر این گردشگران است. به یاد داشته باشید که سفر به اندونزی برای شما روزانه بین ۱۵ تا ۲۰ دلار هزینه خواهد داشت، اما اگر کمی پولدارتر هستید و به حقوق ماهانه خود برای این سفر اکتفا نکرده‌اید با روزانه ۴۰ دلار سفر خوبی را در این کشور تجربه می‌کنید.

● ایران

اما چهارمین پله از این فهرست نامی آشناست، ایران باستانی هرچند دارای جاذبه‌های فراوانی تاریخی و طبیعی است، اما به واسطه تبلیغات سوء دیگران کمتر مورد توجه گردشگران بوده، اما بتازگی با توجه به سیاست‌های جدید دولت و البته ارزان بودن هزینه سفر بسیاری از گردشگران خارجی را به خود جلب کرده است. آثار باستانی ایران در کنار آب و هوای بسیار مناسبش در این روزها توانسته نام کشورمان را در فهرست ارزان‌ترین‌های سال ۲۰۱۲ ثبت کند. هزینه اقامت در ایران برای گردشگران بین‌المللی روزانه حدود ۲۳ دلار محاسبه شده است.

● لهستان

پنجمین نام از این فهرست مربوط به لهستان در قاره سبز است. اگرچه این کشور در هنگام تعطیلات سال نو آب و هوای سردی را تجربه می‌کند، اما هزینه اقامت و سفر به این کشور باعث شده که گردشگران این سرما را به جان خریده و به لهستان سفر کنند. این کشور که جزو اتحادیه اروپاست، هنوز کشوری ارزان‌قیمت برای گردشگران است و هزینه اقامت برای آنها در این کشور بسیار پایین است. بدون تردید خیابان‌ها و روستاهای این کشور در این ایام مملو از گردشگران است. هرچند این کشور داغ جنگ جهانی را به خود دارد، اما آثار این‌دوره هم به عنوان یکی از جاذبه‌های لهستان شناخته شده است. هزینه اقامت در این کشور برای سفری ارزان‌قیمت حدود ۲۵ دلار آمریکا محاسبه شده است، اما اگر کم صی ولخرجی کنید و بین ۳۵ تا ۴۰ دلار هزینه کنید سفری بسیار جالب را در لهستان تجربه می‌کنید.

● لائوس

آسیای جنوب شرقی همیشه سرزمین موعود و ارزان‌قیمت برای گردشگران بوده و هست، هرچند برای سال‌های متمادی کشور تایلند به عنوان ارزان‌ترین مقصد گردشگران در آسیای جنوب شرقی بوده، اما بتازگی گردشگران و ماجراجویان به جاذبه‌های لائوس نیز علاقه نشان داده‌اند و آن را به عنوان مقصدی ارزان‌قیمت برای خود انتخاب کرده‌اند. اگرچه این کشور سواحل و زیبایی‌های تایلند و ویتنام را ندارد، اما می‌تواند با شبی ۱۵ دلار در این کشور تجربه سفر خوبی را برای خود مهیا کنید. قایق‌سواری با حدود ۵۰ سنت و البته وعده غذایی با یک دلار واقعا هر گردشگری را ترغیب خواهد کرد تا به جای دیگر نقاط این منطقه به لائوس سفر کند. طبق آخرین گزارش‌ها اگر کمی به پس‌انداز خود دستبرد بزنید و روزانه حدود ۷۵ دلار هزینه کنید، سفری رویایی را در لائوس خواهید داشت.

● سودان

مقصد بعدی از این فهرست کشوری آفریقایی است. سودان که با جاذبه‌های تاریخی و طبیعی خود توانسته نظر بسیاری از گردشگران را به خود جلب کند برخی درگیری‌های قومی در این کشور باعث شد تا مدتی نظر گردشگران از آن برگردد، اما امروزه این مشکل نیز برطرف شده و بسیاری به سمت سودان بار سفر بسته‌اند. گردشگران علاقه‌مند سودان می‌توانند با هزینه‌ای حدود روزانه ده دلار از دیدنی‌های این کشور دیدن کنند و لذت ببرند.

● هندوراس

اگر به دنبال جاذبه‌های زیرآبی بی‌نظیر در دهکده جهانی ‌و علاقه‌مند به غواصی هستید، بهترین گزینه و البته ارزان‌ترین آنها در کشور هندوراس برای شما مهیاست. جای خواب همراه با یک وعده غذای گرم با کمتر از ۱۱ دلار در دسترس است. هندوراس در منطقه کارائیب به واقع بهشت گردشگرانی خواهد بود که ارزان سفر می‌کنند. بسیاری از جاذبه‌های دریایی این کشور توسط سازمان یونسکو ثبت جهانی شده، اما اگر روزانه ۲۰ دلار خرج کنید، می‌توانید تجربه‌ای بی‌نظیر از هندوراس و سواحلش را به خودتان هدیه بدهید.

● مراکش

دعوت مراکشی‌ها برای خرید از مغازه‌هایشان شما را به یاد ترکیه خواهد انداخت، اما عطر و بوی مخصوص این کشور باعث یادآوری این موضوع به شماست که در کشوری عربی و بدون تردید در مراکش به سر می‌برید.

این کشور اسلامی و تاریخی یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای تعطیلات است. بازدید از اماکن تاریخی و هزینه خوراک و اقامت روزانه گردشگران در این کشور زیبای عربی روزانه تقریبا حدود ۴۰ دلار خواهد بود.

● اردن

هرچند بسیاری قلعه پترا را نماد اردن می‌دانند، اما بدون تردید جاذبه‌های این کشور فقط به این قلعه نیست. هزینه ارزان‌قیمت اقامت در این کشور که تنها شبی پنج دلار آمریکاست، به عنوان نوعی جاذبه برای جلب‌نظر گردشگران به این کشور است. بنابراین بسیاری از ماجراجویان و گردشگران برای جستجو و کاوش جاذبه‌های گردشگری این کشور حاضر هستند روزانه حدود ۱۲ دلار هزینه کنند و از دیدنی‌های دیگر این کشور بیشتر لذت ببرند. تعطیلات بهترین زمان ماجراجویی برای آنها در اردن خواهد بود.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.