شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

محبوب ترین شهرهای سال ۲۰۱۲

محبوب ترین شهرهای سال ۲۰۱۲

از میلیون ها جستجو در سایت یاهو در مورد مسافرت و گردشگری در سال ۲۰۱۲، شهرهای محبوب مسافرین را پیدا کردیم و لیستی متنوع و تا حدودی تعجب آور تهیه کردیم.

۱. لاس وگاس

ظاهراً آنچه در لاس وگاس می گذرد در آنجا نمی ماند – چون این شهر بیشترین جستجو را در سایت یاهو داشته است! این شهر که مقصد فیلم "خماری" ("Hangover”) بود چیزهایی فراتر از قمار و جشن های مجردی دارد – غذاهای عالی در کلاس جهانی، نمایش خیره کننده آبنماها در هتل بلاجیو و شب های اجرای سیرک سولِی و اجراهای سلین دیون از جمله جاذبه های این شهر هستند و واقعاً برای همه جذابیت هایی وجود دارد.

۲. شیکاگو

این شهر مثل پاریس در باختر میانه است. با موزه هایی همچون مؤسسه هنری شیکاگو، معماری خیره کننده از معمارانی همچون رنزو پیانو و فرانک لوید رایت، برج بلند سیرز و دریاچه درخشان میشیگان، تعجبی ندارد که این شهر یکی از شهرهای پرجستجو در یاهو باشد.

۳. لندن

این شهر گران به خاطر بازی های المپیک تابستانی – و جشن بزرگداشت شصتمین سال حکومت ملکه الیزابت – کانون توجه جهان بود. ولی جاذبه های بسیار دیگری از ساعت بیگ بن گرفته تا کاخ باکینگهام و موزه هایی مانند موزه مدرن تیت و تور "هری پاتر" در استودیوهای برادران وارنر، جستجوکنندگان را وسوسه می کند تا به این شهر هم نظری داشته باشند.

۴. نیویورک

رقابت با "شهری که هرگز نمی خوابد" دشوار است و این "سیب بزرگ" دائماً در حال جذب گردشگران از سراسر دنیا به این جزیره کوچک است. این شهر اخیراً در معرض توفان سندی قرار گرفت، ولی همانطور که برادوی می گوید: نمایش باید ادامه یابد. در کنار تماشای مکان های منحصر بفردی همچون ساختمان امپایر استیت و مجسمه آزادی، به روی پل بروکلین هم بروید و این آرمان مدرن را هم تماشا کنید.

۵. واشینگتن دی. سی.

به عنوان پایتخت کشور، این شهر با گردشگران خو گرفته و آنها را ناامید نمی کند: شبکه وسیعی از موزه ها، که اغلب رایگان هستند، در اختیار شما قرار دارند، از جمله موزه اسمیت سونیان. بناهایی از واشینگتن تا لینکلن و مارتین لوتر کینگ قطعاً ارزش بازدید را دارند. به کمک سیستم متروی این شهر، کشف محله های جدید که دورتر از مرکز شهر هستند بسیار آسان شده است.

۶. سان فرانسیسکو

شهری ساحلی که بهشت دوستداران غذا است: از کامیون های غذای خوش خوراک گرفته تا مغازه های بستنی فروشی و بازارهای کشاورزها، مسافرین می توانند در محله های چند-فرهنگی که ۷ مایل مربع از شهر را تشکیل داده اند، غذای مورد علاقه شان را بخورند. خوشبختانه راه رفتن بر روی همه آن تپه ها همه غذایی که خورده اید را می سوزاند.

۷. سن دیه گو

این شهر مکان هایی مثل باغ وحش سن دیه گو، پلاژ های متعدد و غذاهایی مثل تاکوی ماهی و تمرکز زیادی بر صنایع دستی دارد. محله گاسلامپ به خاطر رستوران ها و شب هایش معروف است.

۸. دبی

مجله فوربس این شهر را "پایتخت خرید خاورمیانه" نامیده است. خرید کردن در این شهر مالیات ندارد. فراتر از آن اینکه مکان هایی وجود دارد که برای جستجوگران وب هم جالب است: از پیست اسکی سرپوشیده در فروشگاه دبی گرفته تا زمین مسابقه شترها در روز و مسابقه اسب های اصیل در شب در ند الشبا، این شهر را باید ببینید تا باورش کنید.

۹. نیو اورلئانز

حتماً درباره جشنواره جاز و ماردی گرا چیزهایی شنیده اید، ولی همانطور که بازدیدکنندگان هم می دانند، هر روز در این شهر جشنی برپاست. از موسیقی گرفته تا خرچنگ، تفریحگاه محله فرانسوی و خانه های اربابی دنیای قدیم در منطقه گاردن، باید گفت که این شهر واقعاً جادویی است.

۱۰. هنگ کنگ

مسافرت + تفریح برابر است با جهان شهر آسیا. دلیل آن مشخص است: سیستم متروی "عالی"، تاکسی های ارزان و علامت های دو زبانه که باعث می شوند گشت و گذار در این شهر آسان باشد و ارزش جستجو را داشته باشد، از جستجوی بوتیک های محصولات گران تا تایچی در پارک ها.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.