شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

جزیره بالی, بهشت شرقی

جزیره بالی, بهشت شرقی

جزیره بالی یکی از زیباترین نقاط دنیا برای تفریح و لذت بردن از تعطیلات است ؛ به‌ویژه با آب و هوای معتدلش.

بالی جزیره کوچکی از بزرگ‌ترین مجمع‌الجزایر جهان یعنی کشور اندونزی است. این جزیره دو اقیانوس آرام و هند را به هم پیوند داده و در نتیجه ‌این وصلت خود از آب و هوای بسیار متفاوتی برخوردار شده و مثل بسیاری از جزایر دیگر اندونزی، دنیای مخصوص به خودش را دارد. دنیایی که نام این جزیره را در فهرست برترین مقاصد توریستی جهان قرار داده است. این جزیره جمعیتی حدود سه‌میلیون نفر دارد که بیشتر ساکنان آن اهل اندونزی هستند اما در سال‌های اخیر به دلیل رشد فراوان صنعت گردشگری بسیاری از استرالیا و اروپا هم به ‌این جزیره مهاجرت کرده و در بالی کار و زندگی می‌کنند.

● موزه بالی

این موزه یکی از بهترین‌ها در اندونزی است و مجموعه‌ای با‌شکوه از حکاکی‌های مزین، ماسک‌های نقاشی شده، عروسک‌های خیمه‌شب‌بازی، ظروف سفالی و منسوجاتی برای برخی هنرمندان اهل بالی که مشهور هستند دارد و همگی در یک مجموعه از محوطه‌ای محصور که به خوبی نگهداری می‌شود قرار گرفته‌اند.

● مرکز هنر

این مجموعه از ساختمان‌های چوبی در سبک سنتی شامل آثار هنری اهالی بالی در عصر معاصر، ماسک‌های چوبی، حکاکی‌ها و نقاشی‌هاست و همچنین دارای تعدادی فروشگاه‌های سوغاتی است که در آنجا، کارهای هنرمندان بومی‌ با قیمت ثابت به فروش می‌رسند.

● هنرستان موسیقی (SMKI)

بالی برای چندین مرکز غنی میراث موسیقایی قدیمی‌اش معروف است و SMKI به حفظ این میراث سرشار در قرن ۲۱ اشاره دارد. از SMKI در صبح (از ۸ تا۱۱ صبح) برای دیدن استادان موسیقی در حال آموزش مهارت‌هایشان به هنرجویان جدید دیدن کنید.

● جاذبه نوسا دوئا

نوسا دوئا بخشی از شبه‌جزیره بوکیت در بالی جنوبی است. سواحل سفید و زیبا، آب‌های شفاف و هتل‌های مجلل نوسا دوئا، این مکان را به مقصدی محبوب برای توریست‌ها تبدیل کرده است.

● جاذبه تانالات

یکی از مهم‌ترین معابد دریایی بالی، معبد تانالات است که روی صخره‌ای بزرگ که اطراف آن توسط آب‌های دریا احاطه شده ساخته شده. این معبد توسط یکی از آخرین کشیش‌هایی که در قرن شانزدهم از جاوا به بالی آمد ساخته شد. بهترین زمان بازدید از تانالات اواخر بعدازظهر یعنی زمانی که معبد در ضد نور خورشید قرار دارد است.

● جاذبه معبد اولون

معبدی آبی که در سواحل دریاچه براتان و در کوهستان نزدیکی بدوگل واقع شده. این معبد در گرامیداشت دوی دانو، الهه دریاچه‌ای که ۳۰ هزار سال پیش توسط فوران آتشفشان پدید آمد ساخته شده است.

● جاذبه معبد بساک

جایگاه مقدس بساکی که به نام معبد مادر بالی نیز شناخته می‌شود، بزرگ‌ترین و مقدس‌ترین معبد بالی است. این معبد که بیش از هزار سال قدمت دارد، توسط پله‌هایی که از دروازه‌های جداگانه به حیاط می‌رسند زیبا‌تر هم شده است. در اطراف سه معبد اصلی شیوا، برهما و ویشنو، ۱۸ جایگاه مقدس قرار دارد.

● جاذبه کشتزارهای برنج

هوا چه آفتابی و درخشان باشد، چه ابری و تیره، دیدن کشتزارهای برنج بین کاندیداسا و آملاپورا که یکی از زیباترین صحنه‌های بالیست خالی از لطف نیست.

● جاذبه معبد کهن

معبد کهن قلب مذهبی بسیاری از معابد بانگلی است. یکی از بزرگ‌ترین مجموعه معابد بالی که ساخت آن به اوایل قرن یازدهم برمی‌گردد. یک درخت بزرگ انجیر هندی در حیاط این معبد خودنمایی می‌کند.

● جاذبه کوتا

این دهکده که محلی جذاب برای جوانان محسوب می‌شود، ساحلی محبوب برای موج‌سواری دارد و چون رو به سمت غرب است، غروب‌هایی بسیار زیبا دارد. این دهکده مملو از رستوران‌ها، مغازه‌ها و امکانات دیگر برای توریست‌هاست. در کوتا هنرمندان بسیاری برای توریست‌ها موسیقی محلی بالی را اجرا می‌کنند.

● جاذبه جیانیار

شهر جیانیار زمانی مرکز قدرت و پادشاهی بالی بوده است. تخصص مردم جیانیار بافتن نوعی پارچه به نام ایکات است که مردم بالی به صورت سنتی آن را می‌پوشند. بسیاری از کارخانه‌ها برای توریست‌ها تورهای داخلی اجرا می‌کنند.

● جاذبه کوه باتور

آتشفشان کوه باتور که هنوز هم فعال است در ارتفاع ۱،۷۱۷ متری از سطح زمین قرار دارد و بعد از کوه آگونگ دومین کوه مقدس بالی محسوب می‌شود. در جنوب شرقی این کوه دریاچه‌ای بسیار زیبا قرار دارد که حدود ۵۰۰ سال پیش شکل گرفته است.

● جاذبه کرتا گوسا

کرتا گوسا در قلب سماراپورا واقع شده و نام آن از لغت سانسکریتی کرتا به معنی آرامش و گوسا از لغت گوسیتا به معنای اعلان گرفته شده. این سالن دادگستری قرن هفدهم که پادشاه کلانگ کونگ متد برای وضع قانون، محاکمه و مجازات از آن استفاده می‌کرده در محوطه‌ای بسیار زیبا واقع شده و سقف زیبای داخل آن، نقاشی‌هایی بسیار نفیس را در خود جای داده.

● جاذبه موزه ملی پروپینسی بالی

این موزه در سال ۱۹۱۰ توسط داچ به قصد حفظ مصنوعات فرهنگی در مقابل صادرات در حال رشد بنا شد و در سال ۱۹۱۷ پس از زلزله، باز‌سازی شد. تعدادی از آثار ما‌قبل تاریخ در ساختمان اصلی به نمایش گذاشته شده و در ساختمان‌های دیگر نیز نمونه‌هایی از لباس‌های زیبا، مصنوعات مذهبی و تقویم‌های سنتی به نمایش گذاشته شده است.

● شرایط تور

تور هفت شب و هشت روز بالی با پرواز قطر اقامت در هتل پنج ستاره با صبحانه، ترانسفر، راهنما، یک گشت نیمروز با ناهار برایتان یک‌میلیون و ۷۵۰ هزار تومان به علاوه ۶۸۰ دلار تمام می‌شود.پرواز به بالی هر روز است.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.