شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

رکاب زدن در میان رویا

رکاب زدن در میان رویا

بیشتر گردشگران دوچرخه‌سوار که بتازگی پا به رکاب گذاشته‌اند تصور می‌کنند فقط مسیر کوپنهاگن و آمستردام بهترین مسیر دوچرخه‌سواری روی کره زمین است و علاقه دارند در این مسیر رکاب بزنند. در حالی که هنوز صدها مسیر جالب و بهتر از این مسیر معروف در سراسر جهان را رکاب نزده‌اند، به همین دلیل هر روز شاهد افتتاح مراکز کرایه دوچرخه‌ یا متل‌ها و رستوران‌های ویژه این دسته از گردشگران در مسیر یاد شده هستیم. حال آن‌ که بسیاری از جاده‌های بکر، زیبا و مناسب رکاب زدن در جهان وجود دارد که هم برای رکاب زدن و هم برای سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری با دوچرخه مناسب هستند. در این شماره ده مسیر برتر را که توسط دوچرخه‌سواران گردشگر انتخاب شده‌اند برایتان معرفی می‌کنیم. این مسیرها در سال ۲۰۱۲ میلادی از لحاظ زیبایی،‌ امکانات و امنیت بهترین‌ها بوده‌اند.

● مونترال‌در ایالت کبک‌کانادا

طبیعت زیبا و البته آب و هوای مناسب مونترال باعث شده تا نام این شهر به عنوان اولین گزینه برای دوچرخه‌سواران گردشگر مطرح شود. مسیر کاملا ایمن ۲۴۰۰ مایلی (۳۸۰۰ کیلومتر)‌ این منطقه شاهد اولین سرمایه‌گذاری برای اجاره دوچرخه یا برگزاری تورهای دوچرخه‌سواری در کانادا بوده است. مسیرهای معروف مونترال برای رکاب زدن عبارتند از: .lachine canal و‌ The quays , oldport این سه مسیر دوچرخه‌سواری هر‌سال بیشترین تعداد گردشگران دوچرخه‌سوار را به خود می‌بینند که باعث ایجاد شور و هیجانی خاص هنگام عبور دوچرخه‌سواران از روستاهای مسیرشان می‌شود.

● پاریس در فرانسه

اما دومین مسیر برای رکاب زدن شهری مشهور از نظر صنعت گردشگری یعنی پاریس انتخاب شده است. اگرچه اولین شرکت کرایه دوچرخه و برگزارکننده تورهای دوچرخه‌سواری فرانسه در شهر لیون افتتاح شده است، اما امروزه این پاریس بوده که بین دوچرخه‌سواران مشهور شده و تورهای دوچرخه‌سواری یا همان velib در این شهر گردشگرپذیر شناخته شده‌اند. در چند سال اخیر این تورها شاهد رشد سریع و خیره‌کننده‌ای در پاریس بوده‌اند؛ به طوری که هم‌اکنون ۲۰ هزار دوچرخه در این طرح به کار گرفته شده‌ است.

● پورتلند در اورگان

دو مسیر دوچرخه‌سواری معروف این منطقه Willamette River و Waterfront Park مسیرهای شرقی- غربی هستند که تعداد زیادی دوچرخه‌سوار آنها را به عنوان سومین محل مناسب دوچرخه‌سواری به شما معرفی کرده‌اند. از سال ۱۹۷۴ این مسیرها بویژه روزهای یکشنبه‌ از مشهورترین مسیرهای دوچرخه‌سواری برای گردشگران است و این فرصت را در اختیار آنها قرار می‌دهد تا از یکشنبه‌بازار پورتلند بخوبی بازدید کنند و از هوای پاک منطقه لذت ببرند. این مسیر می‌تواند حیات وحش طبیعی را به گردشگران در اطراف تالاب و رودخانه هنگام دوچرخه‌سواری نشان دهد.

● پراگ در‌ جمهوری چک

اگرچه تپه‌های مرتفع اطراف پراگ باعث نگرانی دوچرخه‌سواران تازه‌کار می‌شود، اما باز هم زیبایی‌های شهر و جاده‌های آن باعث شده تا رتبه‌ چهارم فهرست ده‌ تایی دوچرخه‌سواری ما به پراگ اختصاص یابد. تورهای دوچرخه‌سواری اطراف رودخانه ولتاوا تا پل چارلز هرساله تعداد بیشماری دوچرخه‌سوار را به خود می‌بیند.گردشگران هنگام دوچرخه‌سواری اطراف این شهر می‌توانند تاریخ و تمدن واقعی شهر را درک کنند. نکته جالب این است که دست‌اندرکاران گردشگری پراگ حتی برای آن دسته از گردشگرانی که توان رکاب زدن با دوچرخه را ندارند، دوچرخه‌‌های الکتریکی فراهم کرده‌اند تا به این گروه از گردشگران که توان جسمی کافی برای پیمودن سربالایی‌های اطراف پراگ را ندارند، بتوانند از طبیعت و زیبایی‌های این شهر به خوبی بهره ببرند، البته این تسهیلات در‌جهت درآمدزایی در صنعت گردشگری پراگ بسیار مفید بوده است.

● سویل در‌ اسپانیا

اگرچه اسپانیا خود یکی از مقاصد اصلی گردشگری در جهان است، اما زیبایی‌های طبیعی و گردشگری این کشور برای دوچرخه‌سواران گردشگر نیز بسیار جذاب بوده است به طوری که رتبه پنجم این فهرست به آن اختصاص پیدا کرده است. سویل یا جواهر آندلس بهترین مکان برای گردشگران دوچرخه‌سواری در سال ۲۰۱۲ انتخاب شده است.

ایستگاه‌های کرایه دوچرخه‌ در این شهر هر ۲کیلومتر در دسترس گردشگران است و آنها‌ که علاقه‌مند به درک واقعیت فرهنگ این شهر هستند، تنها راه دست یافتن به کوچه‌های باریک و تنگ سویل همین‌ دوچرخه است تا از نزدیک با فرهنگ و نحوه زندگی مردم شهر آشنا شوند.

● دروازه جهنم در پارک‌ملی‌کنیا

اگرچه آفریقا به طور کلی برای گردشگران بویژه دوچرخه‌سواران ناشناخته است، اما کشور کنیا توانسته با جاذبه‌های متنوع خود عنوان ششم فهرست ده‌تایی ما را به خود اختصاص دهد. این مسیر بکر دوچرخه‌سواری حدود صد کیلومتری شمال غرب نایروبی واقع شده، طبیعت و حیات‌وحش آن باعث شده تا هر سال چند ده هزار نفر با دوچرخه‌هایشان آن را طی کنند و طبیعت واقعی نایروبی را تجربه کنند. اگر در دوچرخه‌سواری حرفه‌ای و با زندگی در حیات‌وحش آشنا هستید، بدون درنگ این مسیر را امتحان کنید و به یاد داشته باشید که حتما قبل از ورود باید فرم‌ها و مدارک لازم را از مسئولان پارک دریافت کنید و ترجیحا با گروه این مسیر را تجربه کنید و بهترین روش برای عبور از پارک ملی تورهای گروهی است چون تنها رکاب زدن در حیات وحش کنیا کمی نگران‌کننده خواهد بود.

● آستین در تگزاس

هرچند این منطقه به موسیقی و صبحانه لذیذش بین گردشگران بین‌المللی و محلی مشهور شده، اما مسیر زیبای دوچرخه‌سواری آن هنوز به شهرت جهانی مثل شش پله قبل نرسیده است، بنابراین اگر پا به رکاب هستید، دوچرخه‌سواری در این مسیرها نیز خالی از لطف نیست، اما دوچرخه‌سواران مشهور تور دو فرانس بر‌این‌عقیده‌اند که تجربه این مسیر می‌تواند به معنی واقعی در درک گردشگری با دوچرخه به گردشگران، کمک فراوانی داشته باشد. یکی از مسیرهای مشهور این منطقه، مسیر دریاچه بانوی پرنده عنوان شده است که طبیعت و زیبایی پوشش گیاهی آن باعث تشویق و رونق این‌گونه سفرها می‌شود. بنابراین تجربه هفتمین شهر معروف دوچرخه‌سواری چمدانی ما به شما توصیه می‌شود.

● بروژ در‌ بلژیک

هشتمین پله از فهرست‌ ما ‌کشور زیبای بلژیک در قاره سبز است. این مسیر زیبا که از فانوس دریایی و برج ناقوس در شهر بروژ شروع می‌شود، می‌تواند تجربه‌ای کاملا متفاوت از سفر به بلژیک را به هر گردشگری که علاقه‌مند دوچرخه‌سواری است، هدیه دهد. هوای پاک، طبیعت بکر و به طور کلی امکانات مناسب در کنار امنیت مناسب این مسیر می‌تواند رونق گردشگری با دوچرخه را در این کشور متصور شود؛ هرچند شکلات‌های این کشور به اندازه کافی، دلیل سفر است.

● ویتنام و تایلند

نهمین پله از فهرست ده‌تایی ما مشترکا مربوط به دو کشور باستانی و زیبای آسیای جنوب شرقی است. این دو کشور سرسبز می‌تواند به عنوان مسیرهای بسیار جالب گردشگری با دوچرخه باشند. در کشور ویتنام شروع مسیر از پایتخت یعنی هانوی بوده و تا سیاگون یا هوشیمین نیزادامه دارد که واقعا تجربه‌ای جالب برای دوچرخه‌سواران است، اما در تایلند می‌توان مسیر Ayatthaya یا پایتخت قدیم این کشور که توسط یونسکو ثبت شده است ‌پیشنهاد کرد. در این سفر ماجراجویانه گردشگران می‌توانند تجربه‌ای دقیق و البته کامل از این سرزمین و معابد آن داشته باشند. بازارهای محلی، معابد، پارک ملی و طبیعت آن مهم‌ترین جاذبه برای دوچرخه‌سواران ثبت شده است.

● کیوتو در ژاپن

دهمین و آخرین مسیر انتخابی دوچرخه‌سواران شهر کیوتو در سرزمین آفتاب شرقی است. اگر چه امکانات متفاوت سفر به کیوتو از قبیل قطار سریع‌السیر و هواپیما برای رسیدن به این شهر وجود دارد، اما بیشتر گردشگران این سرزمین علاقه‌مند هستند که به دور از هرگونه شلوغی و ترافیک برای درک واقعیت زیبای این منطقه پا به رکاب ببرند و به آرامی کل منطقه را سفر کنند. آرامش و سرسبزی این منطقه بویژه در فصل بهار، دلیل اصلی حضور تعداد زیادی از دوچرخه‌سواران گردشگر در ژاپن و البته شهر زیبای کیوتو است در این سفر گردشگران دوچرخه‌سوار می‌توانند حضور تکنولوژی را در کنار آرامش طبیعت منطقه تجربه کنند.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.