شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

سئول, خواهرخوانده جذاب تهران

سئول, خواهرخوانده جذاب تهران

سفر به سرزمین امپراطور بادها

کره جنوبی در شرق آسیا، در نیمه جنوبی شبه جزیره کره، بین کره شمالی و دریاهای ژاپن، چین شرقی و دریای زرد قرار گرفته است. این کشور از نظر بزرگی یکصد و هشتمین کشور جان به شمار می رود، ۴۹/۲ میلیون نفر جمعیت دارد و از این نظر بیست و چهارمین کشور پرجمعیت جهان محسوب می شود.

سئول پایتخت کره جنوبی است. این شهر بیش از دو هزار سال است که از سکونتگاه های اصلی منطقه خود به شمار می آید و بنیاد آن به سال ۱۸ پیش از میلاد بازمی گردد. باکجه یکی از سه پادشاهی اصلی کره، پایتخت خود را در جایی که هم اکنون جنوب خاوری سئول است، قرار داد.

این شهر پایتخت دودمان گوجوسان هم بوده است. پس از تشکیل کشور کره جنوبی در سال ۱۹۴۸، سئول به عنوان پایتخت این کشور برگزیده شد. واژه سئول در زبان کره ای خود به معنای پایتخت است.

مانند سایر مردمان آسیای دور، مردم کره یکی از با اخلاق ترین و از نظر زبانی همگن ترین مردم جهان هستند، سالمندان از ارزش و احترام خاصی در میان مردم برخوردارند و خانواده، مهمترین بخش زندگی مردم کره است.

به این دلیل، رفاه خانواده دارای ارزش ویژه ای است. در زمان دیدار از خانواده کره ای حتما هدیه ای برای آنها تهیه کنید. هدایای کوچک مناسب تر هستند. آنها معمولا روی زمین می نشینند، غذا می خورند و می خوابند. از این رو آنها انتظار دارند که کفش خود را قبل از ورود به منزل آنها از پا دربیاورید. در زمان سفر یا برنامه گروهی هزینه ها بین افراد تقسیم می شود. نحوه تقسیم بندی هزینه ها توسط مسن ترین فرد گروه کنترل می شود. در سفر به کره جنوبی به یاد داشته باشید که انعام دادن به افراد، جزو آداب کره ای ها نیست از این رو پرداخت آن الزامی ندارد مگر اینکه فرد اصرار در کمک داشته باشد.

● خیابان تهران

در سال ۱۳۵۱ و در پی سفر شهردار وقت تهران به کره جنوبی، سئول به عنوان خواهر شهر تهران برگزیده شد و نامگذاری خیابان تهران در سئول و خیابان سئول در تهران به همین مناسبت انجام شده است. خیابان تهران در سئول در منطقه گنگنم قرار دارد؛ مرکز تجمع ساختمان های بزرگ و دفاتر شرکت های عمده تجاری، بانک ها و شرکت های صنعتی مانند سامسونگ و ال جی است.

خیابان تهران در سئول که یکی از بهترین، زیباترین و گران قیمت ترین خیابان های سئول است، از یک سو به مرکز شهر متصل است و از سوی دیگر به ورزشگاه المپیک کره.

● آسمانخراش موجی شکل در سئول

این آسمانخراش ۱۳۰ متری به تازگی توسط یک شرکت هلندی به اتمام رسیده است. نوع موجی که در طراحی این ساختمان به کار رفته باعث شده تا نمای ساختمان از هر طرف متفاوت باشد.

● به یاد داشته باشید

۱) جرائم علیه خارجیان به طور کلی پایین گزارش می شود هر چند لازم است از تردد به تنهایی بعد از تاریکی خودداری کنید.

۲) توصیه می شود بعد از تاریک شدن هوا به جای تاکسی از مترو و اتوبوس استفاده کنید و در صورت لزوم فقط سوار تاکسی های آرم دار بشوید.

۳) آمار خارجیانی که در این کشور به علت استفاده یا حمل داروهای ممنوع و مواد مخدر دستگیر شده اند رو به افزایش است، قوانین این کشور در رابطه با مواد مذکور بسیار سختگیرانه بوده و مصرف مواد مخدر حتی به تنهایی و در منزل شخصی، حبس های طولانی، جریمه های سنگین و نهایتا اخراج از این کشور را در پی خواهد داشت.

۴) برای رانندگی در کره جنوبی باید گواهینامه ملی این کشور یا یک گواهینامه بین المللی (IDP) در اختیار داشته باشید. (IDP) یک مجوز بین المللی برای رانندگی است که دارندگان آن قادر خواهند بود بدون نیاز به گذراندن دوره های آموزش رانندگی یا شرکت در امتحانات راهنمایی و رانندگی در بیش از ۱۶۰ کشور جهان رانندگی کنند، مضاف بر اینکه این مجوز به عنوان یک سند معتبر بین المللی، می تواند تعیین و تأییدکننده هویت دارنده آن به شمار آید.

متقاضیان این نوع گواهینامه می توانند در داخل کشور با مراجعه به نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، معاونت راهنمایی و رانندگی و با ارائه گواهینامه ایرانی معتبر خود، نسبت به دریافت آن اقدام کنند.

۵) به علت عدم وجود قرارداد انتقال محکومین از حبس میان دو کشور، در صورتی که فرد به هر عنوان توسط مقامات قضایی این کشور به زندان محکوم شود، باید دوران محکومیت خود را در زندان های محلی سپری کند.

۶) چنانچه به هر دلیل توسط پلیس محل بازداشت شدید، بلافاصله از ماموران بخواهید به استناد ماده ۳۶ کنوانسیون وین ناظر بر امور کنسولی، مراتب را سریعا به سفارت یا نزدیک ترین سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران اطلاع دهید و چنانچه زبان محلی را نمی دانید از امضای هرگونه اوراق و اسناد خودداری کنید. البته باید مطلع باشید شما در این کشور تحت حاکمیت قوانین و مقررات محل بوده و وظایف نمایندگی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ارائه خدمات کنسولی به معنای نقض مقررات کشور متوقف فیه نیست.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.