شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

تعطیلات عید فطر کجا برویم

تعطیلات عید فطر کجا برویم

هروقت چند روز تعطیل می‌شود مسافرت‌ها هم رونق می‌گیرند. این بار با تعطیلات عید فطر فرصت مناسبی پیش آمده تا چند روزی از شهرهای شلوغ و دودآلودتان دور شوید

عید فطر امسال یکشنبه و دوشنبه است و فرصت مناسبی برای سفر. امسال بخت با مسافران یار بوده و دو تعطیلی خیلی خوب پیش‌رو دارند؛ اولی برای همه ایرانی‌ها و دومی فقط برای تهرانی‌ها. اولی همین تعطیلات عیدفطر است و دیگری هم تعطیلات تهران برای برگزاری اجلاس سران غیرمتعهدها. انتخاب اینکه می‌خواهید کجا بروید ممکن است برایتان سخت باشد. پیشنهاد می‌کنیم اگر می‌خواهید جایی را برای سفر انتخاب کنید بهتر است شهرهای خنک، ناشناخته‌تر و همین‌طور شهرهایی را که بیشتر دوست دارید یا تا به حال نرفته‌اید را انتخاب کنید.

البته برای سفر به نقاط بکر باید خودتان برنامه‌ریزی کنید چرا که آژانس‌های مسافرتی معمولا شهرها و نقاط معروف را معرفی می‌کنند و حتی اگر یک آژانس مسافرتی جای ناشناخته‌ای را معرفی کند خیلی زود بقیه آژانس‌ها هم سفر به آن منطقه را تعریف می‌کنند و آن منطقه از بکر بودن خارج می‌شود.

اگر هم به شهری می‌روید که دوست یا آشنایی دارید و مشکل اقامت ندارید بهتر است پیش از سفر تمام جاذبه‌های گردشگری طبیعی و تاریخی مقصد مورد نظر را از طریق اینترنت یا دفترچه‌های راهنمای گردشگری پیدا کنید و همین‌طور مسیرهای دسترسی را معین کنید تا وقتی به آنجا سفر کردید نهایت استفاده را از وقت‌تان بکنید. در این نوشتار هم چند نمونه از بسته‌های مسافرتی آورده شده که اگر خواستید با تور سفرکنید حدود قیمت‌ها و امکانات مورد‌نظر را بشناسید. این را هم در نظر بگیرید که به دلیل اوج سفر در تعطیلات عیدفطر قیمت تورها از سایر زمان‌ها گران‌تر شده است.

● کیش

هتل پنج ستاره: صبحانه ، ‌ناهار ، ‌شام، ‌یک گشت با کشتی تفریحی، به مدت سه شب و چهار روز ، ‌۴۵۰ هزار تومان

هتل چهار ستاره: صبحانه و ناهار، بدون گشت، ‌سه شب و چهار روز ، ۴۲۰ هزار تومان

هتل سه ستاره:‌صبحانه و ناهار، بدون گشت، سه‌شب و چهار روز، ۳۸۵ هزار تومان

تورهای کیش معمولا گشت ندارند اما می‌توانید از تخفیف‌هایی که این تورها دارند استفاده کنید.مانند تخفیف برای پا‌رک دلفین‌ها، تخفیف برای کشتی و تفریحات دریایی. همچنین در تمام این تورها ترانسفر فرودگاهی بر عهده برگزارکننده تور است.

هرچند هوای این روزها برای سفر به کیش گرم است اما تاکسی‌ها، ‌هتل‌ها و مراکز خرید همگی از سیستم تهویه مناسب برخوردارند. ضمن آنکه برای لذت بردن از آفتاب سوزان کیش، ‌این زمان فرصت مناسبی است.

● شیراز

شیراز هم جزو شهرهای گرم است اما اگر فرصت دیگری برای سفر به این شهر ندارید تعطیلات خوبی برای دیدن تخت جمشید و سایر جاذبه‌های گردشگری تاریخی این شهر به وجود آمده که می‌توانید از آن استفاده کنید.

هتل پنج ستاره: دو شب و سه روز با ‌صبحانه ۴۲۵ هزار تومان

هتل چهار ستاره: دو شب و سه روز با صبحانه ۳۴۲ هزار تومان

هتل سه ستاره: دو شب و سه روز با صبحانه ۲۹۰ هزار تومان

سفر با هواپیما خواهد بود و تمام گشت‌های شهری و خارج از شهری شیراز جزو ‌این برنامه می‌شود. از جمله حافظیه، ‌سعدیه، ‌بافت تاریخی، ‌شاهچراغ، ‌خواجوی کرمانی، ‌تخت جمشید، ‌نقش رستم و ‌نقش رجب.

اگر بخواهید با اتوبوس به این شهر زیبا سفر کنید حدود یکصد هزار تومان از قیمت‌هایی که دادیم کمتر هزینه خواهید کرد. اتوبوس‌تان هم اتوبوس ویژه یا همان VIP خواهد بود.

● تورهای ویژه

کمک به زلزله‌زدگان: یکی از آژانس‌های گردشگری اقدام جالبی برای کمک به زلزله‌زدگان استان‌های آذربایجان کرده است و آن هم تور یک روزه طالقان و آبشار کرکبود است که روز جمعه ۲۷ مرداد‌ماه برگزار می‌شود. قیمت این تور از تورهای یک روزه عادی کمی‌ گران‌تر است و حدود ۵۰ هزار تومان است. ضمن اینکه برگزار‌کننده فقط راهنما و وسیله حمل و نقل در اختیار شما می‌گذارد و صبحانه یا ناهار را باید خودتان ببرید. راهنما نیز دستمزدش را به زلزله‌زدگان اهدا می‌کند.

زندگی با عشایر: تور ویژه‌ای هم برای تعطیلات عید فطر وجود دارد . زندگی دو روزه با عشایر مورک فرصتی است که همیشه پیش نمی‌آید. این تور روزهای یکشنبه و دو‌شنبه هفته آینده برگزار می‌شود. روستای مورک یک روستای عشایر‌نشین نزدیک اصفهان است. سفر زمینی خواهد بود و یک شب در سیاه چادر می‌خوابید. صبحانه با برگزارکنندگان است اما ناهار و شام را خودتان باید تهیه کنید. عشایر آنجا پخت و پز می‌کنند و می‌توانید از آنها غذا بخرید. همچنین تجربه نخ‌ریسی و کشک‌سابی و کره‌اندازی را هم خواهید داشت.

 

منبع: aftabir

دسته ها: ایرانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.