شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

چرا سفر به استانبول لذت بخش است

چرا سفر به استانبول لذت بخش است

شخصیت و سلایق شخصی شما هرچه که باشد, مطمئنا استانبول چیزی برای ارائه کردن به شما دارد

استانبول یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان است. این شهر برای هرکس جاذبه هایی دارد و تقریبا همه کسانی که به آن سفر می کنند با خاطرات خوب و شیرین بازمی گردند. شخصیت و سلایق شخصی شما هرچه که باشد، مطمئنا استانبول چیزی برای ارائه کردن به شما دارد. در اینجا به ۱۰ مورد از چیزهایی اشاره می کنیم که هر مسافری باید در استانبول انجام دهد:

۱. غذاهای محلی را امتحان کنید.

اولین کاری که لازم است در استانبول انجام دهید چشیدن طعم غذاهای محلی است. برای شروع توصیه می کنیم کباب های آنجا را امتحان کنید. کباب یکی از غذاهای آشنای ترکی است و اگرچه انواع و اقسام کباب را دیده و امتحان کرده ایم، ولی هیچ چیز مثل یک کباب ترکی واقعی نیست. کباب ترکی سنتی را در بالای یک شعله یا به صورت گریل شده تهیه می کنند، ولی آن را به صورت ساندویچی هم می توان خریداری کرد. لایه های نازک گوشت گوسفند با سبزیجات، ماست خوشمزه و سس سیر مواد این ساندویچ را تشکیل می دهند.

قهوه ترک نیز یکی از بهترین نوشیدنی هایی است که می توانید در استانبول تهیه کنید. قهوه خورهای حرفه ای مسلما این قهوه را دوست خواهند داشت. قهوه را جرعه جرعه بنوشید و مراقب باشید ماده گل مانند ته آن را ( که همان دانه های قهوه است) ننوشید.

۲. به بازار بزرگ استانبول بروید.

در این بازار ۴۰۰۰ فروشنده وجود دارد که در خیابان های سرپوشیده کالاهای خود را به فروش می رسانند. هرچیزی که بخواهید را می توانید در این بازار پیدا کنید. طلا، نقره، فرش، دمپایی، چکمه، کتاب، کیف، غذا و چیزهای دیگر. جالب آنکه این فروشنده ها دوست دارند مشتری ها چانه بزنند، و چانه نزدن را نوعی توهین به خود می دانند. آنها قیمت بالایی را مطرح می کنند، مشتری قیمت پایین تری را پیشنهاد می کند و آنها مقاومت می کنند. این بحث مدتی ادامه می یابد تا بالاخره یکی از دو طرف قانع شود. حتی ممکن است مشتری از چانه زدن خسته شود و برود. اما تعجبی ندارد اگر فروشنده او را صدا بزند و قیمت را کم کند. در هر حال خرید در استانبول کار هر کسی نیست!

۳. حمام ترکی را امتحان کنید.

چه وان را ترجیح بدهید چه دوش یا ماساژ را، رفتن به یک حمام ترکی استراحتی جالب و خوب خواهد بود. البته حمام در ساعات مشخصی به مردان اختصاص دارد و بقیه ساعات روز در اختیار خانم ها است.

۴. از خیابان استقلال استانبول دیدن کنید.

این خیابان یکی از بهترین مناطق تفریحی شهر محسوب می شود.

۵. از اندلس Kavagi دیدن کنید.

این روستای کوچک در انتهای بخش آسیایی بسفر قرار دارد. به قلعه بیزانس سری بزنید و از غذاهای دریایی تازه و ارزان قیمتی که در رستوران های محلی سرو می شود لذت ببرید.

۶. به قصر توپکاپی سری بزنید.

این قصر حدود ۴۰۰ سال محل زندگی شاهان عثمانی بوده است. در این قصر علاوه برمعماری جالب و باغ های زیبا، می توانید شمشیرها، خنجر، لباس های سلطنتی، فرش ها، جواهرات، و سایر وسایل ارزشمند و قدیمی را می توان مشاهده کرد.

۷. میدان هیپودروم را هم ببنید.

این میدان که در مجاورت مسجد سلطان احمد واقع شده است، با ظرفیت گنجایش ۱۰۰۰۰۰ نفر، درازایی معادل ۴۸۰ متر و پهنایی معادل ۱۱۷ متر دارد. در زمان عثمانیان، این سالن بزرگ از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و از جمله مسابقاتی که در آن برگزار می شده مسابقات ارابه سواری و مراسم تاج گذاری شاهزادگان بوده است.

۸. از ستون مصر دیدن کنید.

در دوران روم، یعنی درسال ۳۹۰ بعد از میلاد، این ستون به قسطنطنیه ( استانبول امروز) آورده شد و امپراطور آن را روی پایه ای در وسط هیپودروم قرار داد. نقش های برجسته روی این پایه امپراطور را در حال تماشای مسابقات نشان می دهد. همین طور هیروگلیف هایی که روی ستون دیده می شود نشان دهنده قربانی های فرعون مصر برای آمون است.

۹. در نقطه صفر بایستید.

این سنگ که روبروی Sophia Hagia قرار گرفته است، در زمان امپراطوری روم شرقی مرکز کائنات دانسته می شد.

۱۰. از بسفر دیدن کنید.

با رفتن به بسفر از زیبایی استانبول و رودخانه ها و فرهنگ های مختلفی که تاریخ استانبول را شکل داده اند، همچنین تاثیری که این فرهنگ ها بر معماری محلی داشته اند لذت ببرید.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.