شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

۳ کشور در یک قاب

۳ کشور در یک قاب

کشورهای مختلف جهان مرزهای مشخص و تعیین شده‌ای دارند که از آنها به طور کامل محافظت و حراست می‌شود.

عموما نقاط مرزی با خطوط فرضی میان کشورها تعیین شده و مبنای محاسبات آن طول و عرض جغرافیایی است در بسیاری از مواقع عوارض جغرافیایی مانند دریاچه‌ها و رودها به عنوان مرز سیاسی بین دو کشور محسوب می‌شوند.

این موضوع حداقل در مورد سه کشور آمریکای جنوبی کمی متفاوت است، جایی که در آن یک رود مرزی، حد فاصل سه کشور پاراگوئه، برزیل و آرژانتین به‌شمار می‌رود.

این منطقه بسیار زیبا و چشم نواز که به مرز سه‌گانه یا Triple Frontier مشهور است، نقطه اتصال دو رود پارانا و ایگوزو به یکدیگر است.

با قرار گرفتن روی بلندی‌های مشرف بر منطقه، می‌توان براحتی مرز هر کشور را تشخیص داد زیرا در نقطه شروع مرزی هر کشور، ستونی هرمی شکل ساخته شده که روی آن نقش پرچم آن کشور نقش بسته است.‌

این منطقه همچنین‌ یک پارک حیات‌وحش هم به‌شمار می‌رود و اتفاقا جزو ۱۰ پارک ملی برتر دنیا است. مساحت این پارک ۱۲۵ هزار هکتار است و بزرگ‌ترین پارک طبیعی جنوب آمریکا هم محسوب می‌شود.

آبشارهای متعدد این منطقه‌ که توسط جنگل‌های استوایی احاطه شده است، از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این کشورها محسوب می‌شود.

این منطقه مرزی دارای آبشارهایی با بیش از ۷۰ متر ارتفاع و ۱۵۰۰ متر پهناست که زیباترین پوشش گیاهی آمریکای جنوبی را دارد. در محل اتصال دو رود، جریان آب نسبتا آرام است و رود بسیار وسیع می‌شود.

عرض رودخانه در این بخش در پهن‌ترین حالت حدود ۱۵۰۰ متر است‌ که کمی به سمت جنوب سپس به سمت شمال تغییر جهت می‌دهد و شکل U به خود می‌گیرد و پس از آن، جایی است که رودخانه به آبشار باشکوهی منتهی شده و شکوه و زیبایی این منطقه را دوچندان می‌کند.

نوع قرار گرفتن رودهای این منطقه باعث شکل‌گیری جزیره‌هایی زیبا شده است. مشهورترین این جزیره‌ها که همواره مورد استقبال گردشگران قرار گرفته، جزیره سن مارتین است که موقعیت طبیعی مشرف به آبشارهای منطقه موجب شهرت آن شده است که این چشم انداز زیبا یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های منطقه به شمار می‌رود.

جالب این‌که این نقطه مرزی برخلاف تصوری که از نقاط مرزی در ذهن‌ها وجود دارد، به هیچ عنوان خالی از سکنه و دورافتاده نبوده و پنج شهر سیوداد دل استه، آلتو پارانا، پوئرتو ایگوزو، میسیونس و فوزدو ایگواچو در نزدیکی آن قرار دارد که در این میان، شهر سیوداد دل استه از کشور پاراگوئه با ۴۰۰ هزار نفر سکنه، پرجمعیت‌ترین و شهر پوئرتو ایگوزوی کشور آرژانتین با تعداد ۸۲ هزار نفر سکنه، کم جمعیت‌ترین آنها به‌شمار می‌روند.

در کنار این مرز عجیب و غریب و شلوغ، آبشار بسیار زیبای ایگوزو قرار دارد که یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های طبیعی منطقه آمریکای جنوبی به‌شمار می‌رود و همچنین وجود نیروگاه آبی ایتایپو نیز در نزدیکی این نقطه تقاطع رودها به اهمیت این منطقه افزوده است.

آبشار ایگوازو با ارتفاع ۸۲ متر و عرض ۲۷۰۰ متر، پنجمین آبشار بلند دنیا شناخته شده که یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری برای ساکنان برزیل، آرژانتین و همچنین برای گردشگران خارجی محسوب می‌شود.

زیبایی طبیعی و بسیار دیدنی این مرز سه گانه به همراه اهمیت سیاسی آن باعث شده تا همواره تعداد زیادی از گردشگران سه کشور مذکور به این منطقه سفر کرده و در آن اقامت کنند.

شهرهای واقع شده در این منطقه دارای اهمیت گردشگری زیادی برای کشورهای خود بوده و تعداد زیادی از مهاجران کشورهای آسیایی نیز در این منطقه پوشیده از جنگل سکونت دارند.

این جنگل‌ها محل زندگی ۱۱۰۰ گونه پرنده و پستاندار بزرگ و کوچک از جمله گوزن، سمور و پلنگ خالدار و پلنگ راه راه آمریکایی، خوک خرطوم دراز مالایا، مورچه‌خوار و... است.

یکی دیگر از دیدنی‌های این منطقه مرکز طبیعت‌شناسی ‌آیویراست که با بازدید از آن‌ می‌توانید اطلاعات بسیار مفید و متنوعی از حیات‌وحش و گونه‌های طبیعی موجود در پارک حیات‌وحش را دریافت کنید.

گردشگرانی که به این منطقه سرسبز و استوایی سفر می‌کنند، می‌توانند علاوه بر دیدن این مرز مشهور، جنگل‌های انبوه و زیبای منطقه و رودخانه‌های موجود، از پل تانکردو نوس نیز دیدن کنند که دو شهر از کشورهای آرژانتین و برزیل را به هم متصل می‌کند و به نوعی پل مرزی به شمار می‌رود.

کشورهای مرزی این منطقه با توجه به استقبال گردشگران برای بازدید از این مرز آبی و طبیعت زیبای منطقه، تلاش خود را برای ارائه امکانات لازم انجام داده و یکی از این امکانات،‌ قطار جنگل‌شناسی موجود در منطقه است که‌ گردشگران با سوار شدن به آن می‌توانند مسیر بسیار زیبایی را در جنگل و ‌کنار رودخانه طی کرده و در طول راه سه بار در ایستگاه‌های تعبیه شده در قلب جنگل توقف کنند و از قطار پیاده شوند.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.