شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

این سفارش ها را بپذیرید

این سفارش ها را بپذیرید

با توجه به نزدیک شدن‌ تابستان و فصل سفرهای تفریحی در بیشتر شهرها و کشورها بویژه مناطقی ساحلی مسافران در معرض بسیاری از بیماری‌ها قرار می‌گیرند بنابراین اگر از آن دسته گردشگرانی هستید که از هم‌اکنون مشغول برنامه‌ریزی سفر تابستانی خود هستید به توصیه‌های ما توجه کنید که باعث بهتر شدن کیفیت سفر و خاطراتی خوب از سفر تابستانی برای شماست.

اگر از آن دسته گردشگران هستید که آبتنی در آب‌های زلال و تمیز را بهترین گزینه برای سفرهای تابستانی خود در نظر گرفته‌اید یا این که جزو گروهی هستید که از شدت گرمای تابستان محل سکونت خود کلافه می‌شوید و به کوهپایه‌های خنک پناه می‌برید، بهتر است با رعایت نکاتی بسیار ساده تعطیلات خوبی را برای خود تدارک ببینید.

البته شاید تعدادی از موارد یاد شده در برخی از سفرهای قرن بیست و یکمی کاربرد نداشته باشد به‌عنوان مثال سفرهای امروزی با هواپیما و اقامت در هتل های پنج ستاره از این قوانین مستثنی هستند، این در حالی است که برخی از کارشناسان صنعت گردشگری معتقدند معنی و مفهوم سفر در بسیاری از کشورها تغییر کرده به طوری که بسیاری از گردشگران قرن بیست و یکمی از خانه خود خارج می‌شوند و با استفاده از خطوط هواپیمایی به هتلی پنج ستاره در آن سوی دهکده جهانی سفر و از امکانات فوق‌پیشرفته آن هتل استفاده می کنند که به عقیده این کارشناسان این گونه مسافرت‌ها معنی واقعی سفر نیست.

بلکه ماجراجویی‌های هنگام سفر است که باعث شادابی و تقویت روحیه انسان می‌شود. به همین دلیل این گونه قوانین بیشتر برای کمپ‌ها و سفرهایی غیر از تورهای سیاحتی امروزی که در هتل‌های چندستاره برگزار می‌شود به کار می‌آید.

تغییرات آب و هوایی یا درجه حرارت هوا عامل اصلی بسیاری از مسافرت‌هاست. بسیاری از افراد، ترجیح می‌دهند تابستان خود را در مناطق خنک‌تر بگذرانند و برخی دیگر ترجیح می‌دهند از گرمای هوا استفاده کنند و تنی به آب بزنند، اما اصلی‌ترین موضوع در این سفرها سلامتی انسان است.

● بهداشت سفر با اتوبوس

اتوبوس یکی از اصلی‌ترین وسیله نقلیه برای مسافران تابستانی در بسیاری از کشورهاست، اما مسافرت با این وسیله نقلیه با توجه به کیفیت و امکانات آنها در تابستان ممکن است کمی ناراحت‌کننده باشد بنابراین قوانین مربوطه را رعایت کنید. حتما مقداری آب خنک و پاکیزه و در صورت امکان مقداری غذای غیرقابل فساد یا حاضری همراه داشته باشید.

اما بزرگ‌ترین مشکل یا اساسی‌ترین مشکل در سفرهای تابستانی با اتوبوس بخصوص برای بانوان نبودن لوازم و وسایل بهداشتی مناسب دستشویی (توالت) خواهد بود که همین مشکل به ظاهر کوچک توان ایجاد مشکلاتی اساسی را برای آنها دارد.

با توجه به تعریق و از دست دادن آب بدن بر اثر گرمای تابستان کمبود آب می‌تواند مشکلاتی چون سنگ کلیه یا از هوش رفتن را برای آنها به ارمغان بیاورد.

از مشکل کمبود آب که بگذریم آویزان بودن پاها هنگام مسافرت با اتوبوس برای ساعت‌ها، نیز باعث جمع شدن خون در پا می‌شود که شما باید این مشکل را با قدم زدن هنگام ایستادن اتوبوس برطرف کنید و در صورت امکان کمی پاهای خود را دراز کنید و جریان خون را در پاهای خود طبیعی نگهدارید.

● خوردن یا نوشیدن در طول سفر

هنگام سفرهای طولانی با اتوبوس یا اتومبیل شخصی و در طول مسیر بسیار مراقب چیزی که می‌خورید باشید. بهترین روش دوری از خوردن غذاهای رستوران‌های کنار جاده و ساندویچ‌هاست. شرایط پخت و نگهداری این‌گونه غذاها به روشی است که با توجه به درجه حرارت بالای روزهای تابستان به سرعت روبه فساد است و مدت زمان کوتاهی قابل استفاده‌اند این درجه حرارت بالا در فصل تابستان یا کشورهای گرمسیری باکتری‌های مضرر موجود در این مواد را فعال‌تر کرده و سرعت فساد مواد را افزایش می‌دهد.

به عقیده متخصصان بهداشتی بهترین و سالمترین راه، استفاده از غذاهای حاضری مثل نان و پنیر به همراه گوجه یا هندوانه و امثال این غذاهاست به گفته این کارشناسان بهتر است از غذاهای چرب و پختنی دوری کنید.

عامل نگران‌کننده دیگری که در تابستان باعث آسیب به کیفیت غذاها و آشامیدنی‌ها می‌شود، خاک و ذرات معلق در هواست. به‌دلیل درجه حرارت بالا در این فصل بسیاری از آب‌های سطحی و رودخانه‌های فصلی خشک می‌شوند و گردو غبار و میکروب‌های موجود در بستر خشک آنها با هر بادی در هوا پراکنده می‌شود به‌همین‌دلیل بیشتر آلودگی‌ها شیوع خواهد داشت و باعث بیماری‌های همه‌گیری در منطقه می‌شوند.

اگر جزو طبیعت گردان و ماجراجویان حیات وحش هستید و قصد استفاده از آب رودخانه یا چشمه‌ها را دارید به یاد داشته باشید که حتما آن را به مدت ۱۵ دقیقه بجوشانید.

جوشاندن آب به مدت ۱۵ دقیقه بسیاری از میکروب‌ها را از بین می‌برد به گونه‌ای که پس از خنک‌شدن آن شما آبی کاملا بهداشتی و سالم دارید، پس از خنک‌شدن آب آن را در یک بطری بهداشتی و تمیز نگهداری کنید تا دوباره آلوده نشود. البته استفاده از قرص‌های تصفیه آب که امروزه در تمام داروخانه‌های سطح شهر در دسترس هستند نیز کارآمد خواهد بود.

میوه‌های تازه و سبزیجات یکی از مهم‌ترین عوامل انتقال بیماری‌های انگلی هستند. بنابراین، بهترین روش برای سالم ماندن شستن آنها قبل از مصرف خواهد بود. همان‌طور که می‌دانیم باغداران برای آبیاری مزارع خود از آب‌های روان و رودخانه استفاده می‌کنند که بسیاری از آنها روباز هستند و در معرض انواع آلودگی‌های انگلی. بنابراین این نوع بیماری‌ها بسادگی از طریق آب به میوه‌ها و سبزیجات منتقل می‌شود و در صورت ضدعفونی نکردن آنها به بدن انسان وارد خواهد شد.

● بدن خود را خنک نگه دارید

نوع پوشش و لباس مهم‌ترین نقش را در تنظیم درجه حرارت بدن ما برعهده دارد بهترین گزینه به پیشنهاد ما پوشیدن و استفاده از لباس‌هایی با رنگ روشن و مواد اولیه طبیعی مثل کتان است. از لباس با الیاف پلاستیکی بخصوص برای لباس زیر جدا خودداری کنید چون دچار مشکلات پوستی می‌شوید.

کمترین آسیب این لباس‌های پلاستیکی عرق‌سوزشدن پوست است، اما مهم‌ترین وسیله برای سفرهای تابستانی کلاه لبه‌دار با رنگ روشن است.

از آنجا که بیشرین نقطه تبادل انرژی (از دست دادن یا دریافت) گرمایی سر انسان است، با پوشاندن این عضو بدن و جلوگیری از تابش مستقیم خورشید روی آن مانع از دریافت انرژی گرمایی اضافه در بدن می‌شویم.

بنابراین تا آنجا که امکان دارد در سایه باشید و از تابش مستقیم نور خورشید روی بدن و پوست خود جلوگیری کنید، با توجه به تحقیقات گسترده پزشکی ثابت‌شده که تابش مستقیم نور خورشید به مدت طولانی در تابستان صدمات شدیدی به پوست انسان می‌زند.

 

منبع: aftabir

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.