شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

ویتنام چهارمین مقصد گردشگران است

ویتنام چهارمین مقصد گردشگران است

شهر تاریخی و معروف هوشی مین، یکی از اصلی‌ترین مراکز گردشگری کشور ویتنام طی سال‌های اخیر شناخته شده است. این شهر با توجه به وسعت و امکانات خود، محلی برای اسکان گردشگران خارجی و داخلی ویتنام است.

نزدیکی این شهر به آثار باستانی و تاریخی و حتی یادگارهای دوران جنگ، باعث شده تا بسیاری از گردشگران ابتدا به این شهر وارد شوند و پس از آن به دیگر نقاط بروند، به همین دلیل شهر هوشیمین از اهمیت اقتصادی و تجاری خوبی برخوردار شده و تعداد بسیار زیاد گردشگران در این شهر، حاکی از رونق این صنعت در شهر هوشیمین است.

شهر هوشیمین که بزرگ‌ترین موزه جنگ ویتنام شناخته شده و زخم‌های بسیاری از دوران سخت جنگ و خونریزی به یادگار دارد، با توجه به موقعیت جغرافیایی خود از اوایل آبان تا اواسط فروردین، بیشترین بازدیدکننده یا همان گردشگران را به خود می‌بیند.

در این فصل از سال که به فصل سفر معروف است، صنعت گردشگری در این شهر از رونق فوق‌العاده‌ای برخوردار است؛ گرچه این صنعت در کل کشور بتازگی رشد مناسبی داشته و حضور گردشگران خارجی در خیابان‌های ویتنام امری عادی برای ساکنان بومی شده است.

برای سفر مستقیم به این شهر، بهترین گزینه استفاده از شرکت‌های هواپیمایی عربی است اما اگر ابتدا به دیگر شهرهای شمالی کشور مثل پایتخت وارد شده‌اید را‌ بهترین گزینه، استفاده از خطوط هواپیمایی داخلی ویتنام برای شماست که تجربه‌ای مناسب است مدت پرواز از هانوی به این شهر تقریبا دو ساعت است و پس از آن وارد فرودگاه بین‌المللی Tan son Nhat می‌شوید.

نکته جالب برای هر مسافری که وارد این شهر می‌شود، تراکم جمعیت و تعداد گردشگران ورودی به این شهر است اما نکته جالب توجه دیگر این است که سوار تاکسی شدن در این شهر هزینه بسیار کمی دارد، با توجه به این موضوع، فاصله چهار کیلومتری فرودگاه تا مرکز شهر را تنها با چیزی حدود پنج دلار طی خواهید کرد.

شهر هوشیمین یا مایگون که یکی از مهم‌ترین بنادر رودخانه‌ای این کشور نیز هست، از نظر حمل و نقل دریایی در ویتنام از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است بنابراین اولین نکته قابل توجه حضور شرکت‌های بین‌المللی در این شهر است.

بیشتر گردشگرانی که قصد سفر به این شهر را دارند، به دیگر نقاط ویتنام هم سفر می‌کنند و کمتر کسی صرفا برای دیدن این شهر از هواپیما پیاده می‌شود. مهم‌ترین مقاصد گردشگری این شهر می‌تواند سواحل بسیار جذاب آن باشد اما بتازگی شهر دالات با آب و هوای بسیار خوب و سرسبزی خود نیز به این مراکز پیوسته و حتی عنوان سوئیس شرقی را برای خود دست و پا کرده است.

مراکز دیدنی شهر پرجمعیت و شلوغ هوشیمین عبارتند از موزه شهر، تونل Cu Chi (از معروف‌ترین تونل‌های جنگی در زمان جنگ ویتنام با آمریکا) رودخانه مایگون، موزه جنگ و اداره پست مرکزی شهر را نام برد اما جالب‌ترین قسمت سفر به این شهر تونل Cu Chi خواهد بود.

تجربه زندگی سربازان ویتنامی در دوران جنگ با آمریکا آشنایی با نحوه عملکرد آنها شاید جالب‌ترین و مهیج‌ترین نقطه سفر برای گردشگران جوان‌تر خواهد بود. چون جست و خیزهای داخلی تونل و راهپیمایی و حتی در برخی موارد، استفاده از سلاح‌های نظامی آن زمان برای آنها راحت‌تر خواهد بود.

این قسمت از سفر به یادماندنی در ویتنام که شاید مهیج‌ترین هم باشد، عاملی است برای جذب بیشتر گردشگران به این کشور که شاید روزگاری تنها صحنه جنگ و خونریزی بوده اما حالا همان کشور به چهارمین مقصد گردشگری جهان تبدیل شده است اگرچه هنوز هم برخی صحنه‌های این تونل کمی رنج‌آور است اما به هر حال یکی از مهم‌ترین نقاط گردشگری شهر هوشیمین، همین تونل است.

خرید در بازارهای محلی و تورهای روزانه روی رودخانه مایگون، تکمیل‌کننده این سفر رویایی است اما در مورد هتل‌ها و محل اقامت در این شهر زیاد نباید نگران تهیه اتاق باشیم چون تعداد هتل‌های این شهر به اندازه کافی برای فصل‌های شلوغ سال ساخته شده و دولت هم به طور کامل روی نحوه اداره آنها نظارت دارد.

● باید‌ها و نباید‌های ویتنام

۱. اگر در فصل گرما از این کشور بازدید می‌کنید، مراقب میزان سطح آب بدن خود باشید و به میزان زیادی آب بنوشید البته آب‌های بسته‌بندی شده بهترین گزینه برای شماست.

۲. حتما خود کلاه و عینک برای جلوگیری از تابش مستقیم آفتاب داشته باشید و از لباس‌های نازک و بلند استفاده کنید تا دچار گرمازدگی نشوید.

۳. از پمادهای ضد حشرات هنگام استراحت در هتل استفاده کنید.

۴. از دراز کشیدن روی چمن‌ها و باغچه‌های سطح شهر جدا خودداری کنید تا دچار گزیدگی حشرات نشوید.

۵. مراقب رستوران‌هایی که برای صرف غذا انتخاب می‌کنید، باشید و حتما به سالم بودن غذای آنها ایمان داشته باشید.

۶. اگر قصد آب‌تنی در رودخانه یا دریاچه‌ها را دارید، کمی بیشتر فکر کنید و مراقب آلودگی آب باشید.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.