شماره تلفن تماس با ما

051-34225776

 

My title

۱۰ مکان دیدنی مونترال کانادا

۱۰ مکان دیدنی مونترال کانادا

دامنه های شیب دارِ Mont­Royal مسلماً برجسته ترین و شناخته شده ترین مکان در مونترال هستند

۱. Basilique Notre-Dame

این کلیسای کاتولیک در سال های ۹-۱۸۲۴ توسط معمار ایرلندی جیکز اُ دونل ساخته شده است. این کلیسای عظیم یکی از بازماندگان سبک گوتیک است و طراحی داخلی آن به سبکهای قرون وسطایی گرایش دارد. طرح های کنده کاری شده روی چوب، پنجره های شیشه ای با رنگهای زیبا و قطعه های طلای ۲۴ عیار که در طراحی سقف کلیسا به کار رفته است همه و همه بر جذابیت این کلیسا می افزاید. اگر روزی به دیدن این کلیسا رفتید حتماً به نقاشی های سالن بزرگ آن توجه کنید.

۲. کبکLa Citadelle

این قلعه بزرگ شامل ۱۰ ساختمان است و بزرگترین قلعه آمریکای شمالی محسوب می شود. ساخت آن اولین بار در سال ۱۷۵۰ توسط فرانسوی ها آغاز شد ولی برج های ستاره شکلی که امروز در این مکان مشاهده می شوند بین سال های ۱۸۲۰ الی ۱۸۵۰ به دست انگلیسی ها ساخته شده اند. هدف از ساختن این قلعه جلوگیری از حمله احتمالی آمریکایی ها در قرن نهم بوده است.

Parc du Mont-Royal .۳

دامنه های شیب دارِ Mont­Royal مسلماً برجسته ترین و شناخته شده ترین مکان در مونترال هستند. این منطقه حفاظت شده که در سال ۱۵۳۵ توسط ژاک کارتیه نامگذاری شد بیش از ۳۴۳ هکتار از کوهستان های جنگلی را پوشش می دهد و فضای بزرگ و گیاهان بسیار زیاد موجود در آن محل زندگی مناسبی را برای گونه های مختلف پرنده ها و سایر حیوانات فراهم می کنند. اولین بار فردریک لاو اُلمستد این مکان را طراحی کرد و اکنون مردم این شهر و مسافران می توانند از فعالیتهایی نظیر اسکیت، دوچرخه سواری و قایق سواری در این مکان لذت ببرند.

Musee de la Civilisation de Quebec .۴

کمتر موزه ای در جهان تا این حد مورد توجه و بازدید قرار می گیرد. نمایشگاه های این موزه (که دو تای آنها دائم هستند) شامل موضوعات مربوط به تاریخ، فرهنگ، ورزش، علم و دانش هستند و اسباب سرگرمی و یادگیری بازدیدکنندگان را فراهم می کنند. طراح این موزه معمارِ مشهور Safdie Moshe است که گالری ملی اتاوا را نیز طراحی کرده است.

Parc Plympique .۵

این پارک یکی از مهم ترین جاذبه های مونترال و در عین حال یکی از جنجال بر انگیزترین آنهاست. در ابتدا هدف از ساختن این مکان برگزاری بازی های المپیک ۱۹۷۶ بود ولی علیرغم هزینه هنگفتی که صرف آن شده بود (۱.۴ میلیارد دلار) ساخت آن تا دهه ۱۹۸۰ به طول انجامید و سقف آن هم هرگز کامل ساخته نشد. با این حال بازدیدکنندگان می توانند یک یا دو روز کامل را در این مکان بگذرانند و از نمایشگاه ها و فعالیت های مختلف آنجا لذت ببرند.

Basilique Sainte-Anne-de-Beaupre .۶

این بنا قدیمی ترین مکان زیارتی در آمریکای شمالی است که در سال ۱۶۵۸ ساخته شده است. این مکان در ابتدا آرامگاهِ Sainte-Anne-de-Beaupre بوده و سپس درسال ۱۸۸۷ تبدیل به یک کلیسا شده است.

ساخت کلیسای فعلی در سال ۱۹۲۳ آغاز شد و در ۱۹۶۳ به پایان رسید. طراحی داخلی آن هزینه بسیاری را در بر داشته است و در کنار سبک قرون وسطایی آن کمک های پزشکی، عصا و وسایلی مانند آن به عنوان نماد عبادت و قدرت شفای صاحب این آرامگاه به چشم می خورد . مجسمه های مذهبی خیره کننده ای در مقابل در ورودی و نیز در باغ بزرگ کلیسا قرار گرفته اند.

IIe d’Orleans .۷

این جزیره به بهشتی سرسبز و آرام شبیه است و به خاطر خاک حاصلخیزی که دارد آن را بازار بدون سقف منطقه می دانند. از آن جایی که این جزیره جزو اولین مکان هایی است که اروپایی ها به آن قدم گذاشتند، به آن مهد تمدن فرانسوی هم گفته می شود. سنت های فرانسوی که از اولین ساکنان این جزیره به ارث رسیده اند از زمان ورود ژاک کارتیه در سال ۱۵۳۵ به بعد همچنان پابرجا مانده و بیش از ۶۰۰ ساختمان در این جزیره وجود دارد که نماینده سبک معماری آن روزگار هستند.

Musee Pointe-a-Calliere .۸

این مکان دیدنی از سه بخش تشکیل می شود: ساختمانی شیک و زیبا که بر خرابه های ساختمان های قدیمی تر بنا شده است؛ قبرستان باستانی و اداره گمرکی که بازسازی شده است. توریست هایی که به این ساختمان وارد می شوند می توانند به تنهایی از قسمت های مختلف آن بازدید کنند، ولی در ساختمان راهنمایانی نیز وجود دارند که به سوالات توریست ها جواب می دهند و تاریخچه این مکان را بیان می کنند.

Les Laurentides .۹

این منطقه درکوهستان های جنگلی نزدیک اتاوا واقع شده و دامنه های پوشیده از برفش مکان مناسبی برای بازی اسکی فراهم می کنند. ۴۰۰۰ سال پیش اولین ساکنان این منطقه وارد آن شدند و از قرن نوزدهم تاکنون فعالیت های کشاورزی، شکار، و ماهیگیری در آن انجام می شود. حدود ۶۰۰۰ رودخانه و نهر آب در این منطقه وجود دارد و بازدیدکنندگان می توانند در روستاهای تاریخی به پیاده روی و دوچرخه سواری بپردازند.

Musee des Beaux-Arts de Montreal .۱۰

تاسیس این موزه به سال ۱۸۶۰ بر می گردد یعنی زمانی که عده ای تصمیم گرفتند انجمن هنری مونترال را راه اندازی کنند تا از این طریق نمایشگاه آثار هنری، مدارس هنر و کتابخانه هنر تاسیس کنند. این افراد پس از مدتی با جلب سرمایه بیشتر ساختمان اختصاصی خود را برپا کردند و در ۱۹۹۱ موزه گسترش پیدا کرد وموزه Jean-Noel Desmarais Pavilion در جنوب خیابانِ Quest Sherbrooke تاسیس شد. این موزه در حال حاضر یکی از برجسته ترین موزه های آمریکای شمالی به شمار می رود.

 

منبع: aftabir

دسته ها: طبیعت ایران

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.