شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

عجیب ترین رستوران های جهان

عجیب ترین رستوران های جهان

«سفر بدون مزه کردن غذاهای محلی آنجایی که به آن سفر کرده‌اید بی‌معنی است.» این نصیحت پدربزرگ‌هاست که معمولا هم به آن عمل می‌کنیم اما گاهی بعضی از رستوران‌ها را نه به خاطر غذاهای‌شان بلکه به خاطر محیط و ویژگی‌های محلی و شرایط خاص‌شان انتخاب می‌کنیم. موارد زیر رستوران‌هایی هستند که همه مراجعان آن‌‌ها را به خاطر عجیب و غریب بودن‌شان انتخاب کرده‌اند، در واقع این فهرست «عجیب‌وغریب‌ترین» رستوران‌های جهان است.

● رستوران اسکای،‌ صوفیه،‌ بلغارستان

رستوران پرنده

وقتی شما می‌توانید در یک هواپیمای پارک شده در زمین شام بخورید، شاید بتوانید در یک میز رفته به آسمان هم شام بخورید. این فرصتی است که در رستوران اسکای برای شما فراهم شده است؛ این رستوران در واقع از یک میز و ۱۲ تا ۱۶ صندلی تشکیل شده است؛ همه وسایل پذیرایی از شما و مهمانان‌تان روی میز چیده می‌شود و بعد ... بعد شما و میز و صندلی‌ها به آسمان می‌روید! در واقع یک جرثقیل شما و میزتان را بلند می‌کند و در نتیجه شما می‌توانید در فاصله ۵۰متری از زمین شام‌تان را نوش‌جان کنید. حالا این ایده در بسیاری از نقاط جهان به کار گرفته شده است.

● قصر یخی، کمی،‌ فنلاند

مواظب باشید یخ نزنید

این رستوران درکل آدم را سرد می‌‌کند،‌ این رستوران که در کنار هتلی به همین نام واقع است تقریبا هر ساله یا از اول ساخته می‌شود یا این‌که مورد بازسازی و تعمیر قرار می‌گیرد زیرا با هر بار آب شدن یخ‌ها در بهار و تابستان آسیب زیادی به آن وارد می‌شود. این رستوران در داخل یخ درست شده است و دمای داخل آن بین ۵ تا ۱۰ درجه زیر صفر است اما غذاهایی که در آن طبخ می‌شود گرم است و غذاها و نوشیدنی‌ها شما را گرم می‌‌کنند. معروف‌ترین غذای این رستوران خوراک ماهی‌های قطبی است.

● رستوران سولو، کلرادواسپرینگ

غذای خوشمزه داخل هواپیما

معمولا هیچ‌کس از غذاهای هواپیماها و خطوط هوایی خوشش نمی‌آید، یعنی این غذاها جایی در برترین غذاهای محبوب افراد ندارد اما رستوران سولو یک استثنا در این میان محسوب می‌شود زیرا اکثر کسانی که در آن غذا خورده‌اند از کیفیت غذای آن اظهار رضایت کرده‌اند. در رستوران سولو شما در داخل یک هواپیما غذای‌تان را صرف خواهید کرد اما خب فرقش این است که این بار هواپیمایی که در آن غذا می‌خورید روی زمین پارک شده است. رستوران سولو در داخل یک هواپیمای بوئینگ kc-۲۷ درست شده است و شما در داخل آن توسط مهمانداران خطوط هوایی پذیرایی خواهید شد،‌ هرچند وقت یک بار هم خلبان به وسیله میکروفن با شما صحبت خواهد کرد.

● تری ‌هاوس رستوران، ال‌بوندرا، کاستاریکا

به یاد بچگی

یکی از تفریح‌های دوران بچگی‌های خیلی از ما بالا رفتن از درخت‌ها بود. خیلی از ماها بالای درخت‌ها اقامتگاه یا پناهگاه یا حتی‌ خانه‌های کوچک می‌ساختیم و «درخت بازی» جزو تفریحات عالی‌مان بود، حالا به یاد آن دوران خوش گذشته می‌توانید سری به این رستوران بزنید. این رستوران در بالای یک درخت غول‌پیکر ساخته شده و باید با یک پله طنابی به آن برسید. در این رستوران و کافی‌شاپ با غذاهای گیاهی و میوه‌های تازه از شما پذیرایی خواهد شد.

● رستوران کلینیک، سنگاپور، سنگاپور

غذا خوردن در اتاق عمل

اگر عاشق فضای بیمارستان هستید، یا پزشک و پرستار بودن را دوست دارید حتما به این رستوران سر بزنید. این رستوران در واقع بیمارستانی است که در آن غذا سرو می‌شود! در این بیمارستان همه چیز به رنگ سفید است و غذا توسط پرستارها سرو می‌شود و سس غذا که در داخل آمپول است توسط پزشک مربوطه (که همان سرآشپز رستوران است) به غذا اضافه می‌شود. سرو بعضی از غذاها در این رستوران شما را به یاد اتاق‌های عمل و انجام جراحی‌های مهم می‌اندازد.

● دینیگ پود، ماتاواری،‌ تایلند

وسط پرنده‌ها غذا بخورید

یک نوع دیگر از غذا خوردن در هوا را می‌توانید در تایلند تجربه کنید. در رستوران دینیگ‌پود شما و مهمانان‌تان سوار یک اتاقک ننو مانند می‌شوید که میز پذیرایی وسط آن است، بعد شما را بالا می‌کشند و در حال معلق بودن غذای‌‌تان را نوش‌جان خواهید کرد. هر وقت هم که بخواهید سفارش جدید بدهید شما را بالا یا پایین خواهند کرد تا خدمتکار بتواند به شما سرویس بدهد. لذت اصلی غذا خوردن در این رستوران لذت بردن از منظره جنگلی اطراف و تماشای حیوانات و پرنده‌هایی است که در اطراف شما می‌گردند.

● ایتاها آندرس، مالدیو،‌ مالدیو

دریایی غیردریایی

این رستوران از آن رستوران‌هایی است که در داخل آن احساس آرامش و راحتی بی‌نظیری خواهید کرد البته اگر از دریا و غواصی می‌ترسید به این رستوران مراجعه نکنید. این رستوران در عمق هشت متری زیر آب درست شده است و در زمان غذا خوردن کلی ماهی و موجودات دریایی دیگر در نزدیک‌ترین فاصله با شما شنا خواهند کرد. کل این رستوران با شیشه ساخته شده و جالب این‌که در آن هیچ غذای دریایی سرو نمی‌شود!

● خانه پو، آستین

خانه پو

این رستوران قطعا محبوب بچه‌ شما خواهد بود، البته اگر خودتان هم به کاراکتر «پو» علاقه دارید شما هم از آن لذت خواهید برد. این رستوران به شکل خانه «پو»، عروسک محبوب کارتونی ساخته شده است و در آن تمام گارسون‌ها لباس‌ها و ماسک‌های «پو» و دوستانش را برتن ‌دارند، تمام وسایل این رستوران هم به شکل اسباب‌بازی و وسایل موجود در مجموعه کارتون‌های این کاراکتر محبوب است. می‌گویند بچه‌‌هایی که به این رستوران می‌روند دل‌شان نمی‌آید از آن بیرون بیایند.

● رستوران کاله اولهو، ولکانوکاله، هاوایی

در دل آتشفشان

رفتن به این رستوران را خیلی توصیه نمی‌کنیم زیرا یک‌بار یکی از مراجعان به این رستوران مجروح شد! این رستوران در نزدیک‌ترین فاصله به قله آتش‌فشانی کاله درست شده است، اگرچه این آتش‌فشان غیرفعال است اما گاهی سنگ‌ و گدازه‌ای از داخل این کوه به بیرون پرتاب می‌شود که یک بار سنگ کوچکی از همین گدازه‌ها به سر یکی از مراجعان برخورد و او را مجروح کرد.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.