شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

سفر به کشور یانگوم, جومونگ و سوسانو

سفر به کشور یانگوم, جومونگ و سوسانو

اگر در کشور کره جنوبی گیر کردید و مشکلی برایتان پیش آمد، شماره ۱۳۳۰ را با تلفن یا موبایل تان بگیرید، اطلاعات گردشگری را به چند زبان مختلف در اختیارتان می گذارد.

به لطف «جواهری در قصر» و «جومونگ» نوجوانان ایرانی تاریخ کشور کره جنوبی را حسابی از بر شده اند و اگر دو امتحان درس تاریخ ایران و کروه جنوبی برگزار شود، بعید نیست که از تاریخ کره امتیاز بالاتری بیاورند!

همین لوکیشن های جذاب و لباس های عجیب و غریب پر پارچه، خیلی از ایرانی ها را به کره کشانده است. در سال جاری میلادی شش هزار نفر ایرانی به کره سفر کرده اند. کشور کره هم از این اتفاق به شدت استقبال و از این طریق پول خوبی را هم از طریق صنعت گردشگری وارد چرخه اقتصادی اش کرده است.

کره جنوبی برای جذب گردشگران ایرانی به دقت برنامه ریزی می کند و اکنون هلدینگ و گروه سفرهای مارکوپولو نماینده رسمی سازمان گردشگری کره جنوبی در ایران است. این سازمان هرچند وقت یک بار آژانس های مختلف گردشگری ایران را که با مقصد این کشور تور برگزار می کنند. دور هم جمع می کند و اطلاعات جدید را در اختیار آنها قرار می دهد. فارغ از همه این داستان ها، کره جنوبی مقصد مناسبی برای سفر خانواده های ایرانی است. این کشور از ایرانی ها ویزا می خواهد و تا حدودی هم هزینه سفر به آن بالا است و هزینه سفر ۱۰روزه برای یک خانواده چهارنفره، ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان می شود. اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که نمی توانید برای یک سفر اینقدر هزینه کنید، بقیه مطلب را بخوانید تا باهم در قالب یک تور روزنامه ای به کره جنوبی سفر کنیم.

پیش از سفر خیالتان را راحت کنم که اگر در کره، گیر کردید و مشکلی برایتان پیش آمد، شماره ۱۳۳۰ را با تلفن یا موبایلتان شماره گیری کنید. این تلفن رایگان است و اطلاعات گردشگری کره را به چند زبان مختلف در اختیار گردشگران قرار می دهد. اپراتورهای کره ای ۲۴ ساعت شبانه روز و هفت روز هفته جواب می دهند.

● اول از همه، شهرک سینمایی داء یانگوم

چون از مهم ترین دلایل هجوم گردشگران به کره جنوبی همین سریال های تلویزیونی هستند، به عنوان اولین مقصد، به شهرک های سینمایی Dae Jang Guem لوکیشن فیلمبرداری سریال «جواهری در قصر» است که در آنجا می توانید لباس سنتی کره را بپوشید و با آنها عکس بگیرید و اگر اهل وبلاگ یا فیس بوک هستید، می توانید آنها را در جمع دوستانتان به نمایش بگذارید. سریال تلویزیونی جواهری در قصر براساس داستان واقعی زندگی زنی است که در ۵۰۰ سال پیش در سلسله جوسان زندگی می کرده است. یانگوم در این سریال موفقیت بزرگی در معرفی آشپزی و طب سنتی کره به دست آورد.

● موزه خرس های تدی

حالا که خانوادگی سفر می کنید و بچه ها را هم با خود همراه دارید، جایی ببریدشان که همیشه یادشان بماند و حسابی ذوق کنند. در این موزه حسابی به بچه ها خوش می گذرد. در این موزه سه نمایش برگزار می شود که در آن خرس های تدتی شخصیت های اصلی هستند. نمایش مد لباس خرس های تدی و جشن عروسی آنها هم در این موزه عرضه می شود!

ایم ننوزه در نزدیکی فرودگاه بین المللی جزیره ججو است و اگر دوست داشید به سایت آن سری بزنید به آدرس www.teddybearmuseum.co.kr بروید. این را هم بدانید که در دنیا تنها دو موزه برای خرس های تدی وجود دارد؛ یکی در توکیو ژاپن و دیگری در سئول کره جنوبی! کره جنوبی موزه های جذاب و دیدنی بسیار زیادی دارد که از میان آنها می توان به موزه بمبو، موزه چای، موزه موسیقی سنتی و موزه های موضوعی ملی که در سراسر این کشور پراکنده شده اند اشاره کرد.

● اگر عاشق خرید شبانه روزی هستید...

«دم دائه مون» و «نم دائه مون»! این دو اسم را به خاطر بسپارید. در این دو مرکز خرید بزرگ که در شهر سئول هستند می توانید ۲۴ ساعت شبانه روز خرید کنید و اگر از ساعت ۱۰ شب تا ۴ صبح خرید کنید، ۲۰ درصد هم تخفیف می گیرید!

● دیوار امید

تقسیم کره به دو بخش شمالی و جنوبی باعث به وجود آمدن دیوار زیبایی در شهر سئول به نام دیوار امید شد. این دیوار که ۲۰ هزار نفر مردم مقیم شهر سئول و مردم پنج استان کره شمالی ساخته شده است نشانگر اندوه مردم از جدایی این دو بخش از یکدیگر است. مردم این دو کشور آرزو می کنند که دوباره با یکدیگر متحد شوند. این دیوار زیبا با موزاییک های سرامیکی که هرکدام یک نقاشی را نشان می دهند، ۵۰ متر طول و ۲ متر و ۲۰ سانتی متر ارتفا دارد و یکی از بزرگ ترین دیوارهای سرامیکی جهان است. جاذبه گردشگری دیگری در کره با همین محتوا، مرز میان دو کشور کره شمالی و کره جنوبی است که فاصله آن ۵۵ کیلومتر تا شهر سئول می شود. مرز دو کشور ۲۴۸ کیلومتر است و کسانی که عزیزانشان را از دست داده اند با دوربین های بسیار قوی داخل کشور کره شمالی را نگاه می کنند.

● میراث جهانی کره جنوبی در یونسکو

باوجود اینکه بسیاری از گردشگران از تاریخ قدیمی کره جنوبی مطلع هستند اما با دیدن میراث این کشور که در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند، متعجب می شوند البته این تعجب شاید از تاریخ همراه با جنگ این کشور باشد که چگونه این آثار با این کیفیت باقی مانده اند. از میان آثاری که در فهرست میراث جهانی یونسکو از این کشور به ثبت رسیده است می توان به «قصر چانگ داک گونگ» متعلق به اولیه سلسله جوسان، «مقبره های پادشاهان سلسله جوسان»، «محوطه تاریخی جیونگجو» و «روستاهای تاریخی کره» اشاره کرد. این کشور همچنین در فهرست میراث جهانی ناملموس، «رقص گنگ گانگ سولائه»، فستیوال «گنگ نونگ دنوجه» که برای شکرگزاری است و «موسیقی گاگوک» را در کنار تعدادی دیگر به ثبت رسانده است.

● آنچه باید دانست

پرواز از تهران تا سئول حدود ۱۰ تا ۱۲ ساعت طول می کشد که بیشتر توسط شرکت های هواپیمایی «امارات»، «قطر» و «الاتحاد» انجام می شود. گردشگران اگر زمان کمی داشته باشند حتما «سئول»، «بوسان» و «جزیره ججو» را می بینند. در سال ۲۰۱۰ این کشور ۱۰ میلیون گردشگر داشته است که ۹۷ هزار نفر از آنها از خاورمیانه سفر کرده اند. واحد پول کره won است که هریک دلار تقریبا برابر با ۱۰۵ وام می شود. تقریبا می توان گفت که ارزش یک وان برابر با یک تومان است. کره کشوری چهارفصل است و به داشتن شکوفه های گیلاس افتخار می کند اما بهترین زمان سفر به این کشور، فصل بهار است که با تعطیلات نوروزی ایران همزمان می شود.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.