شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

جاذبه های ارزان قیمت جهان

جاذبه های ارزان قیمت جهان

با آغاز بحران مالی از سال ۲۰۰۸ به این سو،‌ تبلیغ و معرفی جاذبه‌های ارزان قیمت به یکی از اهداف مهم کشورها برای جذب گردشگر به سمت خود تبدیل شده‌ است. در این میان بسیاری از اماکن تفریحی با افزودن امکاناتی ارزان سعی در تغییر چهره خود از مناطق گران به جاذبه‌های ارزان دادند تا در این شرایط، از شمار گردشگران آن‌ها کاسته نشود.

گروهی دیگر نیز، با تجهیز،‌ امکانات فرسوده خود و تبلیغات گسترده، فرصتی را به دست آوردند، تا فضایی را نیز برای کسب درآمد از بخش گردشگری فراهم کرده و از جذب گردشگرانی که پول زیادی برای خرج‌ کردن ندارند، بی بهره نمانند.

آنچه در ادامه خواهیم خواند معرفی چند منطقه گردشگری ارزان قیمت جهان است، که هر یک ویژگی‌های مخصوص به خود را برای جذب این گروه از گردشگران در اختیار دارند.

● ایسلند

ماه‌های تابستان،‌ بهترین و مناسب‌ترین زمان برای مسافرت به ایسلند را فراهم می‌آورد زیرا در این فصل، ایسلند آب و هوایی به غایت متعادل داشته و بسیار مفرح به نظر می‌رسد. تابستان در ایسلند فصل گردشگری است،‌ پس آن‌هایی که به دنبال آسایش، سکوت و آرامش هستند، در این محیط جایی نخواهند داشت.

این کشور شمالی، جاذبه‌های زیادی را برای میهمانان خود فراهم کرده است، ارتفاعات یخی و کوه‌های پوشیده از برف و کوهنوردی زمستانی با وجود گرم بودن هوا از جمله آن‌ها است.از سویی دیگر وجود چشمه‌های آب گرم در شهرها و مناطق مختلف این کشور، این فصت را برای گردشگران به وجود می‌آورد تا جایی را برای کاهش فشارهای عصبی خود بیابند. ایسلند از جمله مناطقی است که در فصل تابستان تاریکی و شب بلندی ندارد.

● اروپا

آیا می‌توان کسی را یافت که دوستدار سفر از کشور به کشوری دیگر نبوده و لذتی از مصاحبت با ساکنان دیگر سرزمین‌ها نبرد و علاقه‌ای به کسب تجارب جدید نداشته باشد؟ کشور گردی در سراسر اروپا،‌ بهترین شیوه برای افرادی است که به تمام آنجه مورد پرسش قرار گرفت، علاقمند باشد. معمولان شهرهایی پرجمعیت و دانشجویی همچون فلورانس و امثال آن مورد نظر خیلی از گردشگران است و برای برخی دیگر نیز شهرهایی آرام همچون پراگ و بوداپست. اما امکان مسافرت با هواپیماهای کم هزینه این فرصت را برای همه به وجود می‌آورد تا به راحتی تماشای تمامی این جاذبه‌ها را بدون دستبرد به بانک، تجربه کنند.

● استرالیا

استرالیا مقصد دلخواه گردشگرانی است که نمی‌خواهند مدت منطقه مورد نظرشان در فاصله اندکی با خانه‌هایشان قرار داشته باشد. تغییر فصول از جمله ویژگی‌هایی است که در هنگام سفر به این کشور مورد توجه است،‌ تابستان‌های اروپا معمولا زمستان استرالیا است و به همراه داشتن لباس‌های گرم از مهمترین توجهات به شمار می‌رود. سواحل، صحراها و جنگل‌ها در مناطق گرم و شمالی استرالیا همراه با طبیعن حیات وحش آن که شامل کانگوروها،کوالاها و والابی‌هایی است که در پارک‌ها و دیگر مناطق جنگلی حضور دارند چهره‌ای زیبا به آن داده است.

● مونترال

آن‌هایی که به سرما علاقه وافری دارند، شهر مونترال را بهشت خود می‌دانند. شهری که زمستان‌های آن، طولانی‌ترین فصل را به خود اختصاص داده است. این شهر که دومین شهر بزرگ کانادا نیز محسوب می‌شود مملو از تاریخ و فرهنگ بوده و جاذبه‌ای به یادماندی برای گردشگران جوان خواهد بود. ارتفاعات پوشیده از برف در شهر مونترال، محیطی ویژه برای اسکی سواران بوده و افرادی که قادر به اسکی کردن نیستند می‌توان بخت خود را برای یخنوردی در این شهر بیازمایند. اما دانستن زبان فرانسه، ابزاری راه گشا برای سفر به این شهر است، زیرا مونترال دومین شهر بزرگ فرانسه زبان جهان به شمار می‌رود.

● تایلند

گردشگری زمستانه در تایلند، از جمله تجربه‌هایی است که کمتر برای گردشگران به وجود می‌آید. مواجهه با آیین مذهبی و فرهنگی مختلف در این کشور که مشابهی در دیگر مناطق جهان ندارد، از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد تایلند محسوب می‌شود. از سویی دیگر افراد علاقمند به هیجان و مسافرت‌های ماجرجویانه می‌توانند با مسافرت به تایلند، به طور کامل هیجان خود را با فیل سواری، کایاک سواری، خانه‌سازی با چوب بامبو و فعالیت‌هایی دیگر تخلیه کنند. از دیگر ویژگی‌های این کشور وجود خورشید و گرما در وسط فصل سرد زمستان است.

● آمستردام

شهر آمستردام که مرکز کشور هلند به شمار می‌رود، از شهرهای ارزان برای گردشگران است که می‌توان سفری دلخواه با هزینه‌ای انداک را در آن تجربه کرد.وجود ده‌ها منطقه تفریحی ارزان قیمت و حتی رایگان در شهر آمستردام باعث شده تا دانشجویان در ایام تعطیل، آنرا مورد توجه قرار دهند، با این وجود، وجود شیوع گردشگری اعتیاد در هلند، نقطه‌ای سیاه در پرونده گردشگری آن به شمار می‌رود.

● سن‌خوان، پورتوریکو

شهر سن خوان در پورتوریکو، در مقایسه با دیگر جاذبه‌های بهاره جهان، از تعداد گردشگر اندکی برخوردار است.اما آب و هوا منحصر به فرد در کنار غذاهای محلی این شهر، آن‌را به یکی از مناطق منحصر به فرد در میان جاذبه‌های ارزان قیمت جهان تبدیل کرده است. اماکن رفاهی ارزان قیمت، تفرجگاه‌های ارزان و امکان پرواز ارزان ، این شهر را نیز به عنوان یکی دیگر از جاذبه‌های دانشجویی جهان معرفی کرده است. زبان مردم این شهر، اسپانیایی است و باید برای لذت بردن بیشتر از آن به این زبان تسلط یافت.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.