شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

قبل از سفرهای شهریور, بخوانید

قبل از سفرهای شهریور, بخوانید

وقتی با خانواده خود سفر می کنید , طبق شناختی که از هم دارید, مقدمات سفر را آماده کنید

بد سفری افراد تنبل ،مستبد، خودرای، خسیس ،شکمو و بی ملاحظه ناشی از صفات بدشان است و تا خودشان را اصلاح نکنند هر گونه خوشرفتاری از ایشان بعید است . اما برای کسی که از این خصائص مبرا بوده ولی بازهم در سفر، زود رنج و بداخلاق می شود خواندن این مقاله مفید خواهد بود

سفر، انسان را در شرایط پیش بینی نشده ، متفاوت ،و نا آشنایی قرار می دهد و ریز ترین و مخفی ترین عادات و خلقیات وی را به نمایش می گذارد گاهی می ترساند و هیجان می آفریند .گاهی سخت می شود و طاقت انسان را تمام می کند. گاهی لذت آفرین می شود و شادی می آورد .گاهی خطرناک می شود و انسان را تا سر حد مرگ می ترساند .همین چیزها می تواند روی عکس العملها و رفتار ما در حین سفر تاثیر بگذارد.

اگر خوش اخلاق هستید اما در سفر بداخلاق و کم طاقت می شوید به خاطر این است که آمادگی لازم برای برخورد با تغییر شرایط را ندارید و با فضای سفر آشنا نیستید باید آمادگی و ظرفیت پذیرش اتفاقات پیش بینی نشده ی سفر را داشته باشید . سفر مملو از اتفاقات غافلگیرانه ایست که برنامه ریزی های شما را خراب کرده و نمی گذارد طبق میل و عادت همیشگی خود رفتار کنید.مثلا اگر به خواب بعدازظهر عادت دارید ،مسکنی برای سردرد احتمالی خود همراه داشته باشید شاید لازم شد برای رعایت حال دیگران لا اقل یک مرتبه از خواب بعد ازظهر خود بزنید.پس سختگیر نباشید .

ممکن است آراستگی چهره و نظافت لباسهای تان به شدت تحت تاثیر سفر قرار گرفته و دگرگون شود اگر برای این چیزها اهمیت زیادی قائلید،اصلا از سفر منصرف شوید وابستگی شما به هر چیزی می تواند سفر را برای شما سخت کرده و شما را به هم بریزد و موجب بداخلاقیتان گردد. فضای سفر اهمیتی به وابستگی شما نمی دهد . همان اصرارتان هم خود نوعی رنجش و بد سفری محسوب می شود.

وقتی با جمعی همسفر می شوید،باید تابع نظر جمع باشید. نباید توقع داشته باشید همه به میل شما رفتار کنند . حتی یک بار پافشاری روی خواسته هایتان می تواند با بدشانسی ،خالق خاطرات بدی گردد

وقتی با خانواده خود سفر می کنید ،طبق شناختی که از هم دارید،مقدمات سفر را آماده کنید.مثلا اگر کودک به همراه دارید خرید خوراکی های لازم را جدی بگیرید.کودکان را به موقع سیر کنید تا بدسفر نشوند از آنها توقع درک موقعیت و صبر کردن نداشته باشید .گاهی اوقات خیلی خسته اید اما همان وقت لازم است کارهایی را برای همسر و فرزندانتان انجام دهید در غیر این صورت در شرایط بدتری قرار خواهید گرفت .

وقتی برای سفر برنامه ریزی می کنید باید خستگی ها و التهابهای سفر را هم در نظر بگیرید .مثلا برنامه دارید که به کوه رفته بعد از آن برای نهار به رستورانی در نزدیکی کوهپایه بروید اما وقتی به قله رسیدید سخت خسته می شوید و با ملاحظه زحمت پیاده روی تا رستوران از نهار صرف نظر می کنید .لذا اگر ساندویچ بر می داشتید خیلی بهتر بود.

گاهی سخت گیری لازمه ی سفر است مثلا وقتی نمی توانید با ملایمت کودکانتان را به سرعت از محدوده خطر دور کنید باید با شدت عمل رفتار کنید اما فقط به حد لازم؛ زیاده روی شایسته نیست

وقتی با جمعی همسفر می شوید،باید تابع نظر جمع باشید. نباید توقع داشته باشید همه به میل شما رفتار کنند . حتی یک بار پافشاری روی خواسته هایتان می تواند با بدشانسی ،خالق خاطرات بدی گردد. خودتان را به جریان سفر بسپارید شاید از آنچه مورد انتظار شماست ،جالبتر هم بشود.رعایت اخلاق و احسان به دیگران هم می تواند لذت بخش باشد ضمن آنکه شاید عمل کردن طبق خواسته دیگران ،باعث آشنایی شما با روشها،فرهنگ ها و چیزهای جدیدی شود که ابتدائا چندان جالب به نظر نمی رسند اما بعد، زیبایی و جذابیتهای خود را نشان خواهند داد .کسانی که همواره روی رای و نظر خود اصرار دارند ،از لذت دوستی ها ،اکتشافات چیزهای جدید و خیلی هیجانات دیگر باز می مانند.

انعطاف پذیری هم لازمه خوش سفری است .و تا جاییکه موجب حوادث بد جانی و اخلاقی نشود ،اشکالی ندارند .خانواده شما در حین سفر توقع دارند شما از سختگیری هایی که درخانه برای اجرای قوانین می کنید دست بردارید .نادیده گرفتن این توقع ، موجب رنجشهای زیادی خواهد شد.اما گاهی سخت گیری لازمه ی سفر است مثلا وقتی نمی توانید با ملایمت کودکانتان را به سرعت از محدوده خطر دور کنید باید با شدت عمل رفتار کنید اما فقط به حد لازم؛ زیاده روی شایسته نیست شاید لازم شد برای حفظ جان کسی یا حفظ یک ارزش مهم ، داد بزنید،اما بلافاصله بعد از آن که مشکل حل شد آرام شوید .درست نیست که به بهانه ای اوقات تلخی کرده ، بقیه سفر را خراب کنید.

به فرض که اتفاقی افتاده و کمی ترسیده اید و تا دو سه ساعتی حالتان بد است،همه چیز در ذهن و روح شماست ،به بیرون سرایتش ندهید. کافی است رفتار بدی نداشته باشید و سکوت کنید تا حالتان بهتر شود.

 

منبع: aftabir

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.