شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

از ستاره های هتل ها چه چیزی به شما می رسد

از ستاره های هتل ها چه چیزی به شما می رسد

همیشه در فصل تابستان مسافرت‌های داخلی و خارجی افزایش می‌‌یابد اما آیا واقعا همه خانواده‌هایی که حالا نام گردشگر بر خود گرفته‌اند از حقوق خود در ازای پولی که می‌‌خواهند بپردازند با اطلاع‌ هستند؟ آیا می‌‌دانند چه حداقل خدماتی را باید از هتلی که با توجه به تعداد ستاره‌های آن انتخاب کرده‌اند، دریافت کنند؟ اهمیت این آگاهی در زمان اوج سفر و فصول شلوغی مثل تعطیلات تابستانی، بیش از پیش مطرح می‌شود. زیرا در این ایام مردم بیشتر به سفر رفته و غالبا هزینه مضاعفی را پرداخت کرده‌اند؛ پس بهتر است دقیقا بدانند به ازای هزینه‌ای که می‌کنند، انتظار چه چیزی را داشته باشند.

● ۲ مقصد متفاوت

بازار سفرهای خارجی که هر روز داغ‌تر از دیروز می‌شود و از این میان اگر گرمای کوچکی هم به تنور گردشگری داخلی دمیده شود همه‌ اهالی صنعت گردشگری ایران را خوشحال می‌کند! با وجود تقاضای بالای سفرهای خارجی در اینجا به توضیح درباره چند مقصد گردشگری خارجی محبوب ایرانیان می‌‌پردازیم.

● مارماریس:کوهستان جادویی

مارماریس منطقه‌ای است در مجاورت دریای مدیترانه و اژه که با کوهستان‌های جادویی محصور شده است. این شهر‌در جنوب غربی ترکیه قرار دارد. قدمت این شهر به ۶ قرن قبل از میلاد مسیح بازمی‌گردد و در زمره شهرهایی است که بیشترین بازدیدکنندگان ترکیه را به‌خود جذب می‌‌کنند. گیاهان گرمسیری، نوار ساحلی با صخره‌هایی بزرگ، غارهای زیبا و آب زلال و فیروزه‌ای از دلایل آن هستند. این شهر یکی از مهم‌ترین مراکز تجمع کشتی‌ها در ترکیه و همچنین مرکزی برای مسابقات اتومبیلرانی است. در بیشتر شهرهای ترکیه تفریحات آبی مهم‌ترین تفریحات محسوب می‌‌شوند؛ غواصی، پارک آبی، رافتینگ و... یکی از تفریحاتی که می‌‌توانید در مارماریس انجام دهید غواصی است چون آب دریای مدیترانه تمیز و آبی است بنابراین زیر آب بسیار زیبا و هیجان‌انگیز است. پارک آبی مارماریس که در آن انواع سرسره‌های آبی، استخر برای کودکان، رستوران، بولینگ، مینی‌گلف، استخر موج دار و انواع سرگرمی‌های مختلف دیگر وجود دارد و می‌‌تواند روز بسیار خاطره انگیزی را برای شما و خانواده‌تان رقم بزند همچنین از دیگر تفریحات مارماریس می‌توان از اسب‌سواری و تنیس و جیپ‌سواری نام برد.

● ستاره‌ها یعنی چی؟

وقتی صحبت از استانداردسازی هتل‌ها به میان می‌‌آید، ذهن بسیاری از متخصصان هتلداری به این سمت می‌رود که استانداردسازی چه مفهومی در هتل دارد! مگر می‌توان برای خدمات هتل، استاندارد تعریف کرد و آیا ضوابط استانداردها کافی و جامع است؟ روشن است در دنیای رقابت، سازمانی برنده است که بهتر از سایر رقبا نیازهای مشتری را تشخیص داده و درصدد پاسخگویی بهتر به آن‌ها برآید. در نتیجه در هیچ‌یک از کشورهای گردشگرپذیر دنیا، استاندارد صد‌در‌صد یکسان خدمات هتلی وجود ندارد و بیشتر زنجیره‌های مشهور هتلی دنیا برای خود استاندارد خاصی را تعریف کرده‌اند و سازمان‌های متولی گردشگری تنها حداقل‌ها را تعیین می‌‌کنند.حال اگر قصد سفر دارید و در حال بار بستن هستید بهتر است بدانید براساس درجه بندی هتل‌ها، حداقل خدماتی که انتظارتان را می‌کشد، چیست.ضوابط درجه‌بندی هتل‌ها شامل شرایط و موارد متعددی است که برای سهولت درک آن، در اینجا فقط به برخی از استانداردهای کلی هتل‌های ۳ تا ۵ ستاره، به‌صورت خیلی مختصر در بخش فضای اصلی اتاق اشاره می‌کنیم زیرا حجم مطالب بقدری است که حتی نمی‌توان عناوین آن‌را در این نوشته گنجاند و شاید در هر شماره از مجله بتوان به بخشی از آن‌ها اشاره کرد.

● چه انتظاری داشته باشید

فضای اتاق در هتل، شامل مواردی مانند: نظافت، ابعاد و اندازه اتاق و کیفیت کلی تجهیزات آن خواهد بود و شما که قرار است از این هتل‌ها استفاده کنید بهتر است با دقت بیشتری به جزئیاتی که ذکر می‌شود، توجه فرمایید. توجه داشته باشید که بهداشت و پاکیزگی در تمامی کلیه سطوح الزامی بوده و نداشتن‌‌رعایت‌ پاکیزگی و بهداشت در هیچ‌یک از سطوح هتل‌ها قابل چشم‌پوشی نیست.

● ۳ ستاره ها:کنترل تلویزیون ویخچال

وسایل با کیفیت خوب، چیدمان زیبا و درست که با یکدیگر هماهنگ باشند. اتاق باید طوری باشد که سر و صدای مزاحم وارد اتاق نشود. در این سطح به مواردی چون کیفیت تشک، نورپردازی مناسب، پوشش مناسب پنجره و جنس پرده، وجود کنترل برای تلویزیون، یخچال، قلم و کاغذ یادداشت در اتاق توجه کنید.

● ۴ ستاره ها:مینی یخچال و روم سرویس

در این سطح، علاوه بر وجود امکانات هتل‌های پایین‌تر، باید مواردی چون وجود میز ناهار خوری مناسب در اتاق، تشک مناسب با تاج بالای تخت، مینی یخچال (اقلام خوراکی قابل خرید در یخچال اتاق)، تلویزیون بزرگ‌تر از۱۴ اینچ، اینترنت، لوازم‌‌التحریر مناسب و وجود خدمات۲۴ساعته سرویس غذا و نوشیدنی در اتاق (روم‌سرویس)و همچنین وجود صندوق امانت در اتاق از الزامات است.

● ۵ ستاره‌ها: اهمیت جزئیات

علاوه بر رعایت همه موارد هتل‌های ۳ و۴ ستاره، در این سطح هر کدام از جزئیات اهمیتی چند برابر پیدا می‌کنند. بنابراین به موارد و جزئیات توجه ویژه مبذول دارید. زیرا سطح هتل ۵ ستاره یعنی بالاترین سطح ارائه خدمات در تمامی بخش‌های هتل. کیفیت بسیار عالی با وسایل لوکس، چیدمان و تزئین به‌صورت حرفه‌ای به همراه استفاده از تابلوهای نفیس هماهنگ با دکور اتاق. استفاده از بهترین تشک‌ها، میز آرایش و تحریر شیک و مناسب. در این سطح خدمات سرویس غذا و نوشیدنی در اتاق(روم سرویس) به سریع‌ترین و حرفه‌ای‌ترین وجه ممکن در اتاق انجام می‌شود. اگر مسافران از حقوق خود مطلع باشند، در انتخاب هتل خود دقت بیشتری به‌عمل می‌‌آورند و این امر باعث می‌شود تا نسبت به پول پرداختی بدانند که چه چیزی در اختیارشان گذاشته می‌شود.

● تفلیس: شهر دریاچه ها

در گرجی این شهر تفلیسی یا تهبیلیسی مشتق از واژه تپهیلی (به معنای گرم؛ منسوب به چشمه‌های آب گرم تفلیس) نامیده می‌شود. تفلیس در هزاره چهارم تا سوم پیش از میلاد مسکونی شد. برای نخستین بار در سالنامه‌های قرن چهارم میلادی از تفلیس به‌عنوان قلعه ـ شهر نام برده شده‌است. تفلیس به‌علت واقع شدن در محل تلاقی راه‌های مهم همیشه اهمیت منطقه‌ای داشته و همین ویژگی‌ها سبب گسترش و توسعه این شهر از دیرباز تاکنون شده ‌است. این شهر در نزدیکی رشته کوه قفقاز بزرگ و همین‌طور دریای سیاه قرار دارد. شهر در ۲ طرف ساحل رود کر درون دره‌ای گسترده‌است. سد اورتاچالا سرعت جریان آب را در مسیر شهر کاهش می‌‌دهد و رژیم آبی آن را تنظیم می‌کند. ۵ نهر کوهستانی که از آبراهه‌های زیرزمینی می‌‌گذرند از دامنه‌های اطراف تفلیس به کر می‌‌ریزند: ۲ دریاچه کوچک به نام لیسی و کو در دامنه‌های شمالی تفلیس واقع شده‌اند. دریاچه تفلیس در پشت رشته کوه ماخات واقع است و پیرامون آن دشت سامگوری قرار دارد. کوه‌های متاتس میندا در مغرب تابوری و تیغه‌های سولالاکی در جنوب و رشته کوه ماخات در مشرق شهر واقع شده‌اند. در دامنه‌های شمال شرقی کوه تابوری چشمه‌های آب گرم جریان دارد که ترکیبات قلیایی و سولفات دارد.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.