شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

عجیب ترین سفرهایی که شما را صدا می زنند

عجیب ترین سفرهایی که شما را صدا می زنند

سفر همواره یکی از تفریحات آدم‌ها به حساب می‌آید. اما این سفرها گاهی با خطر، گاهی با لذت و گاهی با حیرت همراه می‌شوند. گاهی هم اصلا آدم‌ها جوری برنامه‌ریزی می‌کنند که در سفر به استقبال هیجان و حادثه بروند. برخی جاهای دیدنی و برخی تورهای خاص در دنیا هستند که آنقدر عجیب و جالبند که به یک‌بار دیدنشان می‌ارزد.

● تعطیلات در ماه

ماجراجویی فضایی این شانس را به شما می‌دهد تا به یک ماموریت بروید. اما این ماموریت نه کاری است نه زمینی، بلکه سفری است به ماه. در طول این سفر فضایی یک هفته‌ای که با سرعت باورنکردنی ۱۷ هزار مایل انجام می‌شود و فاصله افراد با زمین به ۲۵۰ هزار مایل می‌رسد، می‌توانید ستارگانی را ببینید که خیلی دورتر از ماه هستند. داوطلبان رفتن به این سفر فضایی باید چهارماه زیر نظر فضانوردان مرکز آموزش کیهان نوردی یوری گاگارین در روسیه آموزش ببینند. اگر خواهان رفتن به چنین سفری باشید، باید ۱۰۰ میلیون دلار کنار بگذارید تا یک صندلی به شما بدهند.

● تعطیلات یک میلیون دلاری

آنهایی که به پرخرج‌ترین تعطیلات می‌روند، به این موضوع می‌نازند. امیرنشین امارات که مقر کاخ آن در ابوظبی است، یک بسته یک میلیون دلاری را برای رفتن به تعطیلات معرفی کرده که صفرهایش نشان می‌دهد «فقط برای ثروتمندان» است. این بسته مسافرتی گذشته از پرواز با هواپیمای فرست کلاس و هفت شب اقامت در یک سوییت بزرگ کاخ تسهیلات دیگری نیز دارد:

- یک خودرو بنز مدل می‌باخ با راننده که در طول اقامت در خدمت شما خواهد بود.

- امکان استفاده از حوضچه آب گرم روزانه با خاصیت درمانی.

- سفر یک روزه به بحرین با جت اختصاصی و «تجربه دریای ژرف مروارید»، با مجموعه‌ای از مروارید‌هایی که با دست طراحی شده‌اند.

-اماراتی‌ها امیدوار هستند که این کار را در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت کنند.

● گذراندن تعطیلات با دلفین‌ها

شنا کردن در کنار دلفین. بهتر از این نمی‌شود! می‌توانید دست و پا زدن‌های دلفین را تماشا کنید و اگر شجاعت لازم را داشته باشید، حتی می‌توانید در این آب شیرجه بزنید. اگر کاری به کارشان نداشته باشید، مسلما آنها هم شما را گاز نخواهند گرفت.

● تعطیلات در سرزمین آدم کوچولوها

یک پیشنهاد ما به شما این است که دیدن شهری که آدم‌هایش مثل همه جا نیستند را از دست ندهید؛ شهر آدم کوچولوها. قاره آسیا با ۷۷ میلیون و ۶۰۰ هزار بازدید‌کننده که به دیدن ۱۵ بوستان از بهترین بوستان‌های این قاره می‌روند، از این نظر عملکردی رو به رشد در این عرصه از رقابت تجاری دارد. یکی از بزرگ‌ترین مناطقی که در سال ۲۰۰۹ افتتاح شد و بسیار هم تاثیرگذار بود، آغاز به کار امپراتوری کوتوله‌هاست. این پارک در بالای تپه‌ای در جنوب چین قرار دارد و بلندای قامت ساکنانش از ۱۲۰ سانتی‌متر پا تجاوز نمی‌کند. این پارک همچنین توانست با به خدمت گرفتن بسیاری از کسانی که با بزرگ‌ترین چالش‌ها روبه‌رو بوده‌اند، پوشش رسانه‌ای وسیعی را برای خود داشته باشد. کوتوله‌های چینی همواره از این پارک سپاسگزار هستند، چرا که توانسته برای آنها کار دست و پا کند، از سرایدار گرفته تا ملکه تاج به سر.

● سفری کوتاه به افغانستان

اگرچه افغانستان در نگاه اول کشوری ناامن برای گردشگران به نظر می‌آید، خیلی‌ها آرزو دارند تا از افغانستان در آینده‌ای نزدیک دیدن کنند. نگاهی به برخی از اماکن برجسته این کشور شما را وادار می‌کند تا تصمیم سفر به این کشور را بگیرید. شهر فریادها (دره‌ای مشرف به بامیان)، مناره غزنین و مسجد کبود تنها بخشی از جاذبه‌های دیدنی این کشور هستند. دریاچه‌های حیرت‌انگیز، شهرهای مخروبه باستانی و مناظر مهیج شما را وادار می‌کند تا درباره این کشور جنگ‌زده اما همچنان تماشایی و دیدنی طور دیگری فکر کنید.

● تور اشباح

درست است که جشن هالووین جن‌ها و ارواح را میهمان شما می‌کند، اما آیا می‌دانید که می‌توانید در تمام طول سال تورهای مسافرتی را تجربه کنید که جن و روح هم داشته باشد؟ مسوولان شهر فلوریدای آمریکا تورها و سفرهای تفریحی را برنامه‌ریزی کرده‌اند که می‌تواند آخر هفته یا سفر روزانه خاطره انگیزی برای شما باشد. این تورهای اشباح به همان اندازه که آموزنده است، به شما در کشف پدیده‌های نامکشوف علمی کمک می‌کند. البته این ادعای برگزار‌کنندگان این تورهاست.

● تعطیلات زیرآب

درباره سفری فوق‌العاده صحبت می‌کنیم! یک ماجراجوی استرالیایی دو هفته زیر آب زندگی کرد. این مرد برای تولید برق، دوچرخه سواری کرد و از جلبک نیز برای تولید اکسیژن استفاده کرد. هدف این ماجراجوی ۲۹ ساله که دست به این کار پر تشویش و ترسناکی زد، این بود که چراغی را به روی چالش‌های روا‌ن‌شناختی و عملی زندگی در محیطی بیگانه روشن کند. خانه موقت او، جعبه‌ای به طول ۱۰ فوت، به عنوان اولین زیستگاه خودکفا و خوداستوار شناخته شد. او زندگی در چنین شرایطی را به خانه‌ای گرم ترجیح داد.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.