شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

فرایبورگ خواهر خوانده اصفهان

فرایبورگ خواهر خوانده اصفهان

‌شهر فرایبورگ در غرب آلمان، نزدیک به رودخانه راین و در کنار جنگل سیاه قرار دارد. این شهر کارخانه های نساجی، مواد شیمیایی و تجارت الوار دارد، ولی به طور عمده شهرت آن به عنوان یک مرکز فرهنگی است.این شهر دارای کلیسای جامع باشکوهی از قرن ۱۲ میلادی است که اسقف اعظم نشین است، چند بنای تاریخی دیگر نیز دارد.‌‌ فرایبورگ با کشورهای فرانسه و سوئیس هم مرز است. از جمله ویژگی های منحصر به فرد فرایبورگ این است که این شهر هم جلوه‌هایی از یک شهر بزرگ جهانی را در خود دارد و هم نمادهایی از شهرهای کوچک قدیمی را ارئه می کند.‌‌‌فرایبورگ تلفیقی از زندگی مدرن و زندگی نوین است. جذابیت های خاص این شهر باعث شده که هر سال میلیون ها توریست از نقاط مختلف آلمان و جهان برای بازدید به این شهر زیبا سفر کنند.‌‌شهر فرایبورگ یکی از معروفترین شهرهای آلمان است که دویست هزار نفر درآنجا سکونت دارند. این شهر مرکز توریسم و صنعت آلمان است.

دکتر ژلف بوم‌ ‌شهردار فرایبورگ، شهر تحت اداره خویش را چنین توصیف می‌نماید‌:‌‌" ‌مردم فرایبورگ در میهمان نوازی مشهورند ، آنان آمادگی پذیرایی از مردم تمامی نقاط جهان را دارند . شاید همین امر سبب شده که اغلب توریست ها در این شهر احساس نمایند که در خانه خویش هستند و آشنا و خودمانی شدن با مردم فرایبورگ بسیار آسان می باشد. ساختمان‌های زیبا، کلیساها، زندگی های دانشجویی و از همه مهمتر فرهنگ غنی آن بسیاری را متحیر ساخته است."‌اولین ساختمان مدرنی که در این شهر ساخته شد، اداره اطلاعات جهانگردی فرایبورگ بود که از سال ۱۹۳۵ تا۱۹۳۶ ساخته شده است . در مرکز شهر، کلیسای بزرگ واقع شده که بیش از ۷۰۰ سال قدمت داشته و با ارتفاعی بالغ بر ۱۱۶ متر از سطح زمین، بلندترین ساختمان شهر است.

با وجود آن که چند برج کلیسای دیگر از همان نوع در قرون وسطی ساخته شده اند، ولی از برج این کلیسا به عنوان زیباترین برج دوران مسیحیت یاد می شود. ‌‌‌بزرگترین موزه های فرایبورگ بین سال‌های ۱۹۲۳-۱۹۲۰ ساخته شده اند ، ارزش این موزه ها فقط به طلا یا نقره نیست بلکه نقاشی‌های استادان بزرگی چون هانس بلدونگ به آنها ارزش بخشیده است. موزه هنرهای معاصر در سال ۱۹۸۵ در این شهر افتتاح گردید که مجموعه ای از هنر قرن بیستم است و متعلق به شهرداری می باشد. اینک تئاتر فرایبورگ پنجاهمین سال خود را جشنمی گیرد ، اگرچه برای اولین مرتبه در ۱۸ اکتبر ۱۹۱۰ گشایش یافت، اما دوران جنگ در فعالیت آن وقفه‌ای انداخت. ‌‌آنچه که تئاتر فرایبورگ را برای خارجیان جذاب ساخته است ، خلاقیت، ابتکار و نوآوری در کار تئاتر آن شهر می باشد. گروههای نمایشی این شهر، آثار انتقاد اجتماعی جدیدی برگرفته از بریتانیای کبیر را خلق نموده اند. ‌‌موسیقی و فرایبورگ دو عنصر جدانشدنی هستند . در این شهر، موسیقی در خیابان ها و تالارهای موسیقی شنیده می شود.در تابستان سال ۱۹۹۶ تالار کنسرت این شهر گشایش یافت که تالار جدیدی در دوره های جدید از موسیقی بود. زیبا بودن و نیز نزدیک بودن آن به ایستگاه‌های قطار شهری و اتوبوس باعث گردید تا این تالار به سرعت به صورت یکی از مراکز مهم فرهنگی این شهر درآید.

با احداث این تالار، شهر فرایبورگ آمادگی برگزاری اولین ارکستر بین المللی را در خود یافته است. بدون شک، فرایبورگ را می توان همانند یک چشمه آب معدنی نامید. این مهم نه فقط به خاطر کوه‌های سر به فلک کشیده آن، دریاچه ها، جنگل ها، دره ها ، باغ ها و پارک ها که در سراسر این منطقه وجود دارد بلکه به‌ خاطر وجود داشتن بهداشت و تسهیلات طبی در این منطقه است. بیمارستان‌های زیادی از جمله بیمارستان لورتو‌ ‌که شامل بخش‌های دولتی و خصوصی می باشد، خدمات پزشکی را برای شهر فرایبورگ و اطراف آن ارائه می دهند. هم اکنون بیش از ۵۰۰ دکتر دارای مطب و در حدود ۱۷۰ دندانپزشک در این شهر وجود دارد.‌‌هر شخصی که مایل به گردش به خصوص پیاده روی باشد، می تواند از دهها معبر مخصوص چه سطحی و چه در دامنه کوه استفاده نماید که معمولاًاز مرکز شهر فاصله ناچیزی دارند. پارک‌های متعدد، جنگل ها، دشت ها، کوه ها، باغ ها و تپه ها پاکیزگی و تهویه هوا را در تمامی اوقات سال تامین می نمایند. این شهر، شهری ورزشی است، هر شخصی که به دنبال تمرینات فیزیکی و بدنی باشد، ورزش مورد علاقه خویش را در آنجا خواهد یافت، ورزش‌های آبی روی دریاچه مصنوعی فرایبورگ، مکان‌های پیاده روی و در زمستان اسکی و غیره. هر شخصی می تواند برنامه ورزشی خویش را انجام دهد.‌‌‌

بیش از ۱۳۲ باشگاه ورزشی در این شهر فعالیت دارند که علاوه بر ورزش‌های سنتی نظیر تنیس، دوچرخه سواری و فوتبال، ورزش‌های جدید همانند فوتبال آمریکایی و غیره را نیز دارا می باشند. دانشگاه فرایبورگ، دارای رشته علوم ورزشی به خصوص دانشکده ورزش‌های عمومی، ۳۶ رشته ورزشی را در خود دارد. ‌‌ارتفاعات فرایبورگ با داشتن ۱۲۸۴ متر ارتفاع، توسط جاده یا تله کابین در دسترس می باشند. تله کابین این شهر در سال ۱۹۸۸ میلا‌دی کامل و مجهز گردید، به طوری که در هر یک از واگن های آن برای ۷ نفر جا تعبیه شده است.‌‌مردم فرایبورگ قادرند در تابستان هوای سبک و تازه را در نقاط مرتفع و برفراز ابر و مه بیابند.‌‌در روزهای مه گرفته پاییز، قله اسشاکیسلند "Schaxinsland" ‌ ‌ همانند یک جزیره در داخل دریایی از ابر است. جوی‌های باریک آب که در خیابان‌های این شهر روان هستند و آب و هوای خوب و مناظر زیبا از ویژگی‌های این شهر می باشد.

همچنین این شهر مرکزی برای بچه ها و دوچرخه سواران می باشد.‌‌شهرت فرایبورگ، به خاطر مرکزیت آن برای برگزاری سمینارها و کنفرانس های متعدد و متفاوت می باشد که همه ساله در این شهر برگزار می‌شود. در مرکز شهر به خصوص قسمت قدیمی آن، خرید کردن لذتی واقعی دارد. در مرکز شهر دانشگاهی وجود دارد که دانشجویان ، اساتید و پرسنل آن همچون دیگر شهروندان، از امکانات زندگی روزمره برخوردارند.‌‌ این یکی از شیوه های جذب دانشجو به این دانشگاه است که آن را برای تحصیل در دنیا مشهور ساخته است. این دانشگاه در سال ۱۴۵۷ میلادی تاسیس شده و ۱۵ دانشکده و ۵۵۲ سال قدمت دارد.

 

 

منبع: http://www.aftabir.com

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.