شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

منحصربه فرد ترین هتل های دنیا

منحصربه فرد ترین هتل های دنیا

«اقامت» یکی از مهم ترین ارکان سفر است، به همین خاطر هم پیش از انجام هر سفری ابتدا به محل اقامت فکر می کنیم. برای دیدن جاذبه های تاریخی، فرهنگی، طبیعی و گردشگری کشورها و شهر ها بنا به بودجه ای که برای سفرمان در نظر گرفتیم در هتل های پرستاره یا بی ستاره اقامت می کنیم اما همیشه هم این طور نیست یعنی گاهی اوقات گردشگران برای دیدن هتلی بی نظیر اقدام به سفر داخلی یا خارجی می کنند.

● گران ترین هتل های جهان

یکی از گران ترین هتل های جهان هتل the mansion at the» «MGM grand در لاس وگاس آمریکاست که اقامت در یک اتاق آن هر شب پنج هزار دلار است. هتل «Banjan tree» روی جزیره لی شلن در شمال ایسلند که اقامت یک شب آن سه هزار و ۲۱۷ دلار است. هتل «Fregata» روی جزیره لی شلن در شمال ایسلند که اقامت یک شب در آن دو هزار و ۴۸۲ دلار محاسبه شده است. هتل «Le Toiny» که اقامت یک شب در آن دو هزار و ۹۲ دلار است. هتل «singita» در سابی سند در آفریقای جنوبی که اقامت یک شب در آن دو هزار و ۲۰۰ دلار است. هتل «wakaja» روی جزایر «Fijia» در ایسلند که یک شب اقامت در آن یک هزار و ۹۰۰ دلار است. هتل «turtle» در ایسلند روی جزایر «Fijia» که اقامت در آن یک هزار و۸۳۶ دلار است. هتل «Huka Lodge» در نیوزیلند که یک شب اقامت در آن یک هزار و ۷۸۰ دلار است. برج العرب در دوبی که یک شب در آنجا بودن یک هزار و ۳۳۳ دلار هزینه دارد. هتل «little-palm» در فلوریدا که یک شب اقامت در آن یک هزار و ۱۴۵دلار هزینه دارد.

● شهرت از طریق میزبانی افراد معروف

تعدادی از هتل ها، شهرت خود را از طریق سنت و میزبانی از افراد معروف و خاص به دست آورده اند. مثلاً هتل سی سی لینهف آلمان، شهرت خود را از طریق میزبانی کنفرانس معروف «پوتسدام» در جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۵ میلادی به دست آورد.

● شهرت با میزبانی جشنواره های جهانی

هتل هایی نیز از طریق فیلم ها شهرت یافته اند. مثلاً «گراندهتل اروپا» در

سن پترزبورگ روسیه به دلیل اقامت «جیمز باند»- بازیگر- برای ایفای نقش در فیلم Blockbuster Goldeney مشهور شد. هتل هایی مانند

Carlton و Martinez نیز که هتل های مربوط به جشنواره فیلم کن هستند، در طول اجرای مراسم این جشنواره در فرانسه شهرت جهانی یافتند.

● بلندترین هتل جهان

برج العرب در امارات متحده عربی یکی از بلند ترین هتل های جهان به شمار می آید. ارتفاع این هتل ۳۲۱ متر است. از سال ۱۹۸۷ ساخت بنای این هتل آغاز شد و در سال ۱۹۹۲ پروژه ساخت آن به پایان رسید.این هتل یکی از مجلل ترین هتل های جهان است. طراح این هتل هفت ستاره تام رایت است و توسط پلی به ساحل ارتباط پیدا می کند. ساختمان هتل مساحت ۷۰ هزار متر مربع را دربرگرفته و ۹ هزار تن فولاد در ساخت آن به کار رفته است. سالن میانی هتل ۱۸۰ متر طول دارد. طی مراحل ساخت و ساز دمای داخل هتل پایین و ساختمان نسبتاً سرد بود. این موضوع از تجمع ابرهای باران زا جلوگیری می کرد. هزینه تمام شده هتل ۶۵۰ میلیون دلار بود. پیش از این همه هتل های ساخته شده پنج یا چهارستاره یا کمتر بود و نخستین هتل هفت ستاره برج العرب است.

● بزرگ ترین هتل جهان

یکی از بزرگ ترین هتل های جهان هتل درجه یک در گنتینگ مالزی است. این هتل دارای ۶۱۱۸ اتاق است و یکی از بزرگ ترین مراکز تفریحی را در خود جای داده است. در گذشته بزرگ ترین هتل جهان در لاس وگاس آمریکا بود که ۵۰۴۴ اتاق داشت اما با ساخت هتل مالزی این رکورد شکسته شد.

● قدیمی ترین هتل جهان

بنابر کتاب رکوردهای جهانی گینس، قدیمی ترین هتل جهان هشی ریوکان در آوازو ژاپن قرار دارد. این هتل در سال ۷۱۷ افتتاح شد و به دلیل زیبایی طبیعی که دارد بسیار معروف است. موقعیت این هتل بر جذابیت آن می افزاید. تعداد زیاد چشمه های آب گرم نیز باعث جذب گردشگران به منطقه می شود.

● هتل های نامتعارف

بسیاری از هتل ها می توانند به عنوان مقاصد نهایی برای گردشگران محسوب شوند. برخی هتل ها به دلیل موقعیت، مکان یا شرایط آب و هوایی در گروه هتل های نامعمول قرار می گیرند که خاص برخی از گردشگران است.

● هتل های خانه درختی

برخی هتل ها مانند خانه درختی کاستاریکا یا خانه درختی پارک ملی ابردار کنیا به صورت چند طبقه ساخته می شوند به طوری که انبوهی از درختان این هتل ها را دربر گرفته و به آنها زیبایی خاصی می بخشند. یکی از این هتل ها خانه درختی بسیار زیبای بایرام در الیمپوز ترکیه است که جزء زیبا ترین هتل های خانه درختی به شمار می آید و مورد استقبال گردشگران بسیاری قرار می گیرد.

● هتل های غاری

هتل های غاری در بسیاری از نقاط جهان وجود دارند، به ویژه در جنوب استرالیا و اسپانیا هتل های غاری زیبایی دیده می شود. این هتل ها در داخل غارهای طبیعی ساخته می شوند و برخی از اتاق های آنها در طبقات زیر زمین قرار دارند.

● هتل های یخی و برفی

این گروه از هتل ها در مناطق سردسیر یافت می شوند به عنوان مثال هتل یخی جوکاساروی در سوئد در فصل زمستان ساخته و در بهار به دلیل تابش نور آفتاب ذوب می شود. در زمستان سال بعد نیز بار دیگر بازسازی می شود. همچنین هتل برفی ماموت در فنلاند در میان برف ها ساخته می شود و یکی از بزرگ ترین هتل های برفی جهان به شمار می آید. در این هتل رستوران نیز وجود دارد و با مجسمه و دیگر وسایل تزئین شده است.

● هتل باغ ها

برخی هتل ها قبل از اینکه به شکل هتل درآیند باغ بوده اند و گل های زیبای رز در جای جای آنها پراکنده است. این شکوه و زیبایی توجه سرمایه گذاران را جلب کرده و در میان باغ های بزرگ این هتل ها طراحی شده اند. برای مثال هتل باغ کلیودن توسط چارلز بری ساخته شد.

 

 

منبع: http://www.aftabir.com

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.