شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

دهکده زیبای گیتورن

دهکده زیبای گیتورن

The beautiful village Giethoorn

گیتورن در کشور هلند و استان افریسل می باشد. آن را اغلب با نام ونیز هلند می شناسند، اما برخلاف شهرهای ایتالیا در گیتورن هیچ خیابانی برای حمل و نقل مدرن وجود نداشته و مردم فقط از کانالها برای حمل و نقل استفاده میکنند.
 هر کسی به گیتورن بیاید باید ماشین خود را در خارج از روستا پارک کرده و با قایق وارد روستا شود. معمولا با قایق های زمزمه وارد روستا می شوند که موتورهای بی صدایی دارد و استفاده از قایق هایی با موتورهای دیزلی در این روستا ممنوع است. این روستا دارای جزایر خصوصی و خانه های کوچکی است که که با پل هایی به هم متصل می شوند.بیش از 180 پل در گیتورن وجود دارد.

بهترین زمان برای بازدید: بهترین زمان بازدید از این روستای زیبا در هلند دوره ای بین اواسط ماه آوریل و اواسط ماه اکتبر است. شما می توانید تقریبا هر روز در این زمان از گیتورن بازدید کنید. اقامت یک روزه در گیتورن خوب است، اما توصیه می شود دو تا سه شب در آنجا اقامت کنید و از آرامش فوق العاده آن لذت ببرید.
بهترین مکان برای اقامت در گیتورن: اگر می خواهید در هتل اقامت کنید، شما می توانید درهتل هارمونی، که در امتداد یک کانال در جنوب (با آرام بیشتر) روستا واقع است اقات کنید. البته، گزینه ارزان تری هم است مثل اجاره یک خانه رعیتی کوچک در داخل روستا.
بهترین مکان برای غذا خوردن: معروف ترین کافه در گیتورن کافه ای به نام Fanfare است. Fanfare پس از سال 1958 زمانی که فیلمساز هلندی برت کمدی معروف خود " Fanfare " را به روی صحنه برد، شناخته شد.

"سلام" و "متشکرم" به هلندی: " Hallo " و "Bedankt"

 

چند حقیقت جالب گیتورن

نام گیتورن به معنی "شاخ بز" است و از کشف اولین ساکنان از صدها نفر از شاخ بز در منطقه مشتق شده است. متاسفانه امروز شما نمیتوانید هر شاخ در اینجا پیدا کنید. در فصل زمستان، کانال ها یخ زده و مسدود می شوند و برای اسکیت روی یخ توسط مردم محلی و توریست استفاده می شود.
گیتورن در میان بازدید کنندگان چینی بسیار محبوب است. درهر سال 200 هزار گردشگر از چین به روستا سفر می کنند. با توجه به این واقعیت که کل جمعیت گیتورن فقط 2620 نفر می باشد.
در سال 2015، گیتورن یکی از شهرستانهای محبوب جهان انتخاب شد.در یک رقابت که در آن همه مردم به شهرستانهای مورد علاقه خود رای داده و یک کمپین اینترنتی، توسط دفتر توریستی محلی ایجاد شد که گیتورن رای کافی برای یک شهرستان محبوب را بدست آورده و به عنوان یک مقصد گردشگری بکر و دست نخورده در اروپا انتخاب شد.

  

منبع: placestoseeinyourlifetime
 

 

 
دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.