شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

کمر

کمر یکی از مراکز مهم گردشگری با امکانات تاسیسات پذیرایی و اسکان ، غذاخوری ، پلاژ ، بندر کشتی های تفریحی و شهرهای تاریخی می باشد. آب و هوا : تابستانهای گرم و خشک و زمستانهای معتدل با بارش های فراوان است.

● راه ارتباطی :

با توجه به اینکه جاده زمینی به موازات ساحل دریا کشیده شده است . مشاهده مناظر زیبای مسیر بسیار لذت بخش است . در هر ۱۰ دقیقه یک وسیله نقلیه ( خطی ) بطور متقابل از ترمینال اتوبوسرانی آنتالیا به طرف کمر حرکت می کند. کمر در فاصله یک ساعته به فرودگاه بین المللی آنتالیا قرار دارد. از طریق مسیر دریایی نیز امکان سفر به کمر وجود دارد.

● اماکن دیدنی :

یکی از مهمترین جذابیت های کمر ، زیبایی طبیعی آن است . دریا ، جنگل و کوه در نقطه ای بنام کمر بهم رسیده اند . به عنوان مثال ، رسیدن امواج دریا به درختان کاج ، و استفاده از درختان کاج در پلاژها بعنوان سایبان جذابیت و گیرایی خاصی دارد. شفافیت دریا و یر سبزی جنگل در کمر ، زیبایی متفاوتی دارد.

مناطق آنتیک همانند اولیمپوس و فاسه لیس Faselisو Olympos دیگر جذابیت این شهر است . از طریق جاده زمینی و یا مسیر دریایی می توان از کمر به آولیمپوس و فاسه لیس رفت و آمد نمود. برگزاری تورهای تفریحی و گردشگری در سالهای اخیر به روستای مرتفع از قبیل روستای آلتین کایا دره و سووت جوماسی بیانگر جذابیت های بی نظیر این شهر است.

از دیگر جاذبه های این منطقه می توان غارها را نام برد . یکی از این غارها بنام غار بلدیبی در ۲۷ کیلومتری جنوب غربی آنتالیا و در ساحل دریا واقع شده است . در این محل آثار متعلق به دوراق ماقبل تاریخ بدست آمده است . غار دیگری که مورد توجه گردشگران قرار میگیرد غار ملا دلیگی است که در دامنه شرقی کوه تاحتالی واقع در غرب کمر می باشد. به این غار از روستاهای آشاغی کوزی دره و یا تکیر اوا که در جاده کمر به کوملوجا قرار دارند و فقط بصورت پیاده میتوان رفت . مدت پیاده روی از هر یک از روستاها ۴-۵/۳ ساعت است .

● شهر های آنتیک :

▪ Phaselis :

در ۵۸ کیلومتری جاده آنتالیا به فینیکه و در ۱۵ کیلومتری کمر واقع شده و از طریق دریا نیز می توان به آنجا رفت و آمد نمود. Phaselis که از شهرهای کرانه شرقی لیکیا بود یکی از بنادر تجاری عصر Hellenisti اول در قرن ششم پیش از میلاد بوده است .

در دوره رومی ها نیز مرکز کشیشان شده است . دیوارهای ضخیم بندر شرقی Phaselis هنوز هم در وضعیت بسیار خوبی است . بندر سمت غرب نیز که از قسمتهای جلو و غربی آن در زیر شنها مدفون مانده برای ورود به دریا بسیار مناسب است. امروزه بخش بزرگی از خرابه های Phaselis که در سطح زمین قرار دارد از دوران روم باقی مانده است. این آثار شامل بندر ، دیوارهای قلعه ، معبد زئوس ، جاده شاه Antonius Caravella و نیز آثار تئاتر ۲۰ ردیفه می باشد.

جاده ای که در قسمت گلوگاهی شبه جزیره قرار دارد بسیار باشکوه است و از بندر جنوبی تا دروازه شهر امتداد می یابد. بواسطه عریض و کوتاه بودن این جاده ، در گاهی اوقات از آن بعنوان استادیوم استفاده می نمودند . زیرا در صفحات تاریخ ، برگزاری دو مسابقه مهم دو میدانی در Phaselis به تحریر در آمده است.

در مجاورت Agora دو پرستشگاه وجود دارد . یکی از این پرستشگاهها که برای Phaselis خدای بسیار مهمی بود بنام Athena Polias ساخته شده است . پرستشگاه دیگر نیز برای Hermes و Heista ساخته شده است . در یکبی از این پرستشگاهها بنام آتنا (Athena ) ، نیزه برنزی Acchileus ، قهرمان میتولوژی هومر پیدا شده بود .

در کناره های خیابان خرابه های ساختمانی ، خانه های کشیشان واقع در بین خرابه های ساختمانی ویک کلیسا وجود دارد. کانال های آب که آب شیرین را تامین می کرد بر طبق اصول روم ساخته شده و هم اکنون نیز در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد. در بین آثار تاریخی بدست آمده از Phaselis یک موزه نیز وجود دارد . این مکان علاوه بر غنای تاریخی خود ، با گردشگاهی دست نخورده و بکر ، شن های نرم و جنگل ، کوه ، پلاژ و محوطه باستانی خود نیز مورد توجه قرار گرفته است.

▪ Olympos :

اولیمپوس که یکی از مهمترین شهرهای بندری کیلیای آنتیک بود در طول تاریخ موضوع مهم mythology بوده است. بعلت مناسب بودن موقعیت خود ، اولیمپوس پناهگاه دزدان دریایی بوده و امروزه آثار تاریخی خود را در ساحل باشکوهی به طول ۳۲۰۰ متر ، با گیاهان بسیار نادر ، با Khimaria و با لاک پشتهای Caretta-Caretta ،با طبیعت زیبا که برای هر نوع فعالیت ورزشی مناسب است و با آلاچیق هایی که بعنوان پانسیون مورد استفاده قرار میگیرند منطقه ای مشهور در جهان است.

● فعالیتهای ورزشی :

▪ جیپ سواری :

از کمر به توروسلار همه روزه تورهای جیپ سواری از سوی آژانسهای سیاحتی که در این زمینه تخصص یافته اند برگزار میشود.

▪ تورهای دوچرخه سواری :

آژانسهای سیاحتی در پیست های اطراف کمر تورهای دوچرخه سواری برگزار می کنند.

▪ اسب سواری :

در مزارع موجود در تاسیسات پذیرایی و اقامتی کمر و اطراف آن امکان اسب سواری تحت نظارت مربیان وجود دارد.

▪ قایق سواری :

بندر قایقهای تفریحی کمر ، خدمات پرکیفیتی را به قایق سواران ارائه می دهد. تورهای آبی با مبداء کمر ، امکان مشاهده گردشگاهها ، بنادر ، اماکن مسکونی آنتیک و زیباییهای طبیعی مسیر کمر به کاش را فراهم می سازد.

▪ بدون دیدن برنگرد

ـ بدون دیدن غار بلدیبی ، شهر های آنتیک Olimpos و Faselis

ـ بدون دیدن آتشی که از صدها سال پیش در چیرالی میسوزد

ـ بدون انجام جیپ سواری و تور آبی

ـ بدون شنا در پلاژهای زیبا برنگردید.

▪ تلفن های ضروری :

ـ فرمانداری : ۸۱۴۴۴۸۱ (۰۰۹۰۲۴۲)

ـ شهرداری : ۸۱۴۱۵۰۳( ۰۰۹۰۲۴۲)

ـ بیمارستان : ۸۱۴۱۵۵۰( ۰۰۹۰۲۴۲)

ـ پلیس : ۸۱۴۱۵۴۶ (۰۰۹۰۲۴۲)

 

 

منبع: http://www.aftabir.com

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.