شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

کاله قلعه

کاله قلعه

قلعه که یکی از شهرهای تابعه استان آنتالیا می باشد بعنوان زادگاه بابانوئل یک مرکز توریزم اعتقادی بسیار مهم به شمار می رود.

● تاریخ :

زمان تاسیس Myra بطور قطعی مشخص نمی باشد. لیکن آثار باستان شناسی و بعنوان مثال نتایج حاصل از بررسی نقوش برجسته گورها از زاویه استیل ، حاکی از وجود این شهر پیش از دوره Hellenisti در قرن پنجم پیش از میلاد می باشد.

شهر دوران طلایی خود را در قرن دوم میلادی گذرانده است . این شهر که بر اثر زلزله سال ۱۴۱ میلادی کاملا" تخریب شده بود با کمکهای Opromaos وLucius Magnun رومی مجددا" ساخته شد و محوطه مقدس Artemis Eleutera مجددا" بازسازی گردید .

تئاتر بازسازی شده در این دوره با تزئینات خود یکی از عجایب عصر آنتیک محسوب گردیده است. بعضی از این ماسک های فراوانی که در تزیین ساختمان سن بکار رفته بود در موزه Demre و بعضی دیگر نیز در موزه آنتالیا به نمایش گذاشته شده است .

شهر در دوره Theodosjus دوم (۴۵۰-۴۰۸) به متروپلیتیک لیکیا ارتقاء یافته است . شهرت شهر در این دوره ، بعنوان یک مرکز صلیبی درمان بیماریها نه فقط در لیکیا بلکه در دنیای مسیحیت منتشر شده است. علت آن هم زندگی St.Nicolaus در این دوره در Myra می باشد.

● اماکن دیدنی

▪ بابانوئل و کلیسای آن :

St.Nicolaus که در Patara متولد شده بود در اواسط قرن چهارم میلادی می زیسته است . وی که با امداد رسانی و معجزات بیماران را درمان می کرد بسیار مشهور شده بود . در آغاز و در هنگامیکه یک راهب ساده بود بواسطه این شهرت ، کشیش گردید .

کلیسای وی نیز به یک مرکز صلیبی تبدیل گردیده است . پایه اصلی کلیسای فعلی را یک کلیسای ساخته شده در قرن پنجم میلادی تشکیل می دهد .

موضوع اینکه کدامیک از لوح های موجود به St.Nicolaus تعلق دارد محل بررسی است. در روز ششم دسامبر هر سال که سال روز وفات St.Nicolaus می باشد در کلیسای بابانوئل جشنواره " بابانوئل و دعوت به صلح جهانی " برگزار میشود .

▪ Andriake :

Traian که جنگ پارت را طراحی و به آسیا و لیکیا آمد ، به هنگام اقامت در Myra لزوم ساختن یک بندر زیبا در لیکیا را اعلام نموده است . لیکن طراحی و اجرای آن در دوره Hadrian به واقعیت پیوسته است. شهر Adriake به مقیاس بزرگی در دامنه تپه جنوبی بندر توسعه یافته است .

بعضی از آثار باقیمانده از شهر و در شمال Nekropol در نزدیکی demre امروزی بدست آمده است. در بین آثار باقیمانده ، کانالهای آب ، Agora , Nymphaion و آب انبار دیده میشود. در غربAgora، سیلوی حبوبات ( Norrea و یا granariun مشهور قرار دارد.

▪ Myra :

در کنار رودخانه Demre قرار دارد و یک شهر باستانی واقع در دامنه کوهی که در شمال کلیسا واقع شده می باشد. در Myra گورسنگ ها و تئاتری که بخوبی محافظت شده قرار دارد.

▪ DEMRE :

محل ادغام سرسبزی با دریاست . در این منطقه می توان در پلاژهای چای آغری ، کمورلو و سولوکلو در دریا شنا نمود.

▪ بدون دیدن برنگرد

- بدون دیدن کلیسای بابانوئل

- بدون گردش در شهرهای باستانی Andriake و Myra

- بدون شناکردن در پلاژهای زیبا برنگردید.

 

منبع: http://www.aftabir.com

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.