شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

بلندترین چرخ‌ و‌ فلک های دنیا

بلندترین چرخ‌ و‌ فلک های دنیا

(لندن – انگلستان)

افرادی که برای گردش و تفریح به لندن می روند باید دست‌کم یک‌بار از چشم لندن بازدید کنند. این چرخ‌وفلک‌ ۱۳۵ متر ارتفاع دارد و چهارمین سازه بلند لندن به شمار می رود. چشم لندن ‌ ۳۲ کپسول و ظرفیت ۸۰۰ نفر مسافر را دارد. ۳۲ کپسول این چرخ‌وفلک‌ نماد ۳۲ بخش شهر لندن است. در بالای این اسباب بازی بزرگ حدود ۳۰ دقیقه از نمای ۳۶۰ درجه شهر لندن لذت می برید و می توانید حتی قلعه وینزور در فاصله ۴۰ کیلومتری را نیز مشاهده کنید.

 


Deno’s Wonder Wheel (بروکلین – نیویورک)

این چرخ‌وفلک‌ در جزیره تاریخی Coney در بروکلین و در شهربازی دنو واندر واقع شده است. وقتی سوار این چرخ‌وفلک‌ هستید نمای کاملی از آتلانتیک را زیر پای خود خواهید داشت. ارتفاع این چرخ‌وفلک‌ حدود ۴۶ متر است. شگفتی این چرخ‌وفلک‌ در این است که علاوه بر چرخش کلی، کابین های آن به سمت جلو و عقب نیز حرکت می کنند و این باعث وحشت مسافران می شود.

 


The Niagara Sky Wheel (کلیفتون هیل- کانادا)

از بالای چرخ‌وفلک‌ نیاگارا می توانید آبشار شگفت‌آور نیگارا را مشاهده کنید. این چرخ‌وفلک‌ در مرز تپه های کلیفتون کانادا قرار دارد. ارتفاع آن حدود ۵۳.۳ متر است. شهروندان آمریکایی برای سوار شدن به این چرخ‌وفلک‌ باید پاسپورت یا کارت عبور داشته باشند. اما ارزش رفتن را دارد زیرا ۸ تا ۱۲ دقیقه بر فراز چرخ‌وفلکی بلند می توانید از زیبایی های طبیعی اطراف لذت ببرید.

 


Navy Pier Ferris Wheel (شیکاگو – ایلینویز)

چرخ‌وفلک‌ Navy Pier در پارک Pier در ایلینویز شیکاگو قرار دارد. این دستگاه نیز یکی از چرخ‌وفلک‌ های بزرگ دنیا است و حدود ۴۶ متر ارتفاع و ۴۰ کابین دارد.

 


Skyview Atlanta (آتلانتا – گرجستان)

این چرخ‌وفلک‌ در پارک صدساله قرار دارد. با یک بلیت می توانید ۱۵ دقیقه چرخش در آسمان و لذت بردن از مناظر را تجربه کنید. ارتفاع این دستگاه به قدری است که گویا از طبقه ۲۰ یک آپارتمان می خواهید شهر را مشاهده کنید. این چرخ‌وفلک‌ ۴۲ کابین دارد. جالب است بدانید این چرخ‌وفلک‌ دو روز در سال در روزهای شکرگزاری و کریسمس تعطیل است.

 


Texas Star (دالاس – تگزاس)

چرخ‌وفلک‌ ستاره تگزاس نخستین بار در سال ۱۹۸۵ میلادی رونمایی شد و هنوز هم پس از نزدیک ۳۰ سال، هنوز جزو بزرگ ترین چرخ‌وفلک‌‌های آمریکای شمالی است. ارتفاع این چرخ‌وفلک‌ به اندازه یک ساختمان ۲۱ طبقه است. این اسباب بازی ۴۵ کابین دارد و از بالای آن می توانید منظره زیبای شهر دالاس را تماشا کنید.

 


The Pacific Wheel (سانتا ماریا – کالیفرنیا)

چرخ‌وفلک‌ اقیانوس آرام در فاصله ۲۵ دقیقه ای از مرکز شهر لس آنجلس قرار دارد. این تنها چرخ‌وفلک‌ خورشیدی دنیا است و حدود ۴۰ متر ارتفاع دارد. از بالای این چرخ‌وفلک‌ می توانید زیبایی های کالیفرنیا را به تماشا کنید و در شب نورپردازی های زیبایی هم وجود دارد که باعث جذب بیشتر گردشگران می شود.

 


The Seattle Great Wheel (سیاتل – واشنگتن)

چرخ‌وفلک‌ سیاتل در ۲۹ ژوئن سال ۲۰۱۲ میلادی گشایش یافته است و با داشتن ۵۳.۳ متر ارتفاع در کرانه غربی بلندترین چرخ‌وفلک‌ به شمار می رود. این چرخ‌وفلک‌ ۴۲ کابین و ظرفیت ۳۰۰ مسافر را دارد. از بالای آن می توانید از خلیج الیوت تا پارک آبشار را تماشا کنید. از دیگر مزیت های آن این است که هر مسافر سه دور کامل می چرخد و می تواند با خیال راحت از همه مناظر اطراف دیدن کند.

 


The Wheel of Brisbane (بریسبین – استرالیا)

این چرخ‌وفلک‌ در نزدیکی مرکز هنرهای نمایشی کوئینزلند در مرکز سرگرمی های شهر واقع شده است. چرخ‌وفلک‌ بریسبین حدود ۷۰ متر ارتفاع دارد و از آن بالا می توانید نماس ۳۶۰ درجه از شهر بریسبن، پارکلندز و ساحل جنوبی داشته باشید.

 


The Brighton Wheel (بریگتون – انگلستان)

چرخ‌وفلک‌ بریگتون در فاصله ۹۰ دقیقه ای از لندن در ساحل جنوبی واقع شده است. ارتفاع آن ۵۰.۲ متر است و سه دور کامل می چرخد و می توانید همه مناظر اطراف را به زیبایی تماشا کنید.

 


Wiener Riesenrad (وین – اتریش)

این چرخ‌وفلک‌ نخستین بار در سال ۱۸۹۷ میلادی در جشن امپراتور فرانتز جوزف ساخته شده است و اکنون نسخه دوم آن که در سال ۱۹۴۵ میلادی بازسازی شد، استفاده می شود. این چرخ‌وفلک‌ ۶۵ متر ارتفاع دارد و بازدیدکننده ها می توانند نمای کاملی از شهر را در زیر پای خود تماشا کنند.

 


Singapore Flyer (سنگاپور)

این چرخ‌وفلک‌ ۱۶۵ متر ارتفاع دارد و بلندترین چرخ‌وفلک‌ دنیا به شمار می رود. البته دبی نیز در حال ساخت چرخ‌وفلک‌ «چشم دبی» است و می خواهد حتی بلندتر از فلایر سنگاپور و رتبه یک بلندترین چرخ‌وفلک‌ دنیا باشد. فلایر نمای ۳۶۰ درجه از سنگاپور و خلیج مارینا دارد و گردشگران از این همه زیبایی نهایت لذت را خواهند برد.

 


The Melbourne Star (ملبورن – استرالیا)

این چرخ‌وفلک‌ یکی از سه چرخ‌وفلک‌ بزرگ دنیا است و دوتای دیگر، چشم لندن و فلایر سنگاپور هستند.

 

منبع:http://www.manshur.com

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.