شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

ليورپول بندر فوتبالی در جزیره

ليورپول بندر فوتبالی در جزیره

لیورپول شهری در غرب انگلیس است، که البته بهتر بگویم بندری در غرب این کشور می‌باشد.این شهر یکی از سه شهر مهم انگلیس است که نزدیک به نیم میلیون نفر جمعیت دارد.ساکنان لیورپول به «لیورپولی‌ها» شهرت دارند. این شهر دارای قدمت تاریخی است و در سال ۲۰۰۷ جشن هشتصدمین سال قدمت خود را برپا کرد.هم‌اکنون این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا در سال ۲۰۰۸ انتخاب شده است البته برای به دست آوردن این عنوان میلیونها پوند خرج اصلاحات و نوسازی شده است. مقامات مسئول در لیورپول حدود ۳۵۰ برنامه را تدارک دیده‌اند تا سبب جذب گردشگران زیادی شوند. به این ترتیب اقتصاد لیورپول ۱۰۰ میلیون پوند افزایش درآمد خواهد داشت.نوسازی لیورپول برای به دست آوردن عنوان پایتخت اروپا، شامل احداث یک سالن ۱۰ هزار نفری با هزینه‌ای ۱۵۰ میلیون پوندی است به همین خاطر این شهر برای به دست آوردن این عنوان متحمل هزینه‌های‌ زیادی شده است. از سوی دیگر بر فراز این شهر روزانه صدها کبوتر پرواز می‌کنند. این کبوتران که پس‌مانده‌ها فست فودها را می‌خورند و با مدفوعشان شهر را کثیف می‌کنند، مایه خجالت مردمان این شهر فرهنگی اروپا شده‌اند، لذا شهردار شهر لیورپول برای خلاص شدن از مشکلات جمعیت روزافزون کبوتران این شهر دست به دامان فناوری روباتیک شده است، از این رو شاهین‌های روباتیک را بر فراز شهر به پرواز درآورده تا سبب ترس و فراری دادن کبوتران شوند، این شاهین‌های مکانیکی بالهایشان را به هم می‌زنند و جیغ می‌کشند و کبوتران را می‌ترسانند این طرح هم ۲۰ هزار پوند هزینه دربرداشته است.

● مردمان شهر لیورپول
مردم لیورپول فوتبال دوست هستند. همچنین به شعر و شاعری و ادبیات اهمیت زیادی می‌دهند و اکثرشان اشعار زیادی را از شعرای بزرگ انگلیس حفظ هستند. در مراکز تئاتر شهر، هر هفته تئاتری از نمایشنامه‌های شکسپیر برگزار می‌شود ساختمان «یونیتی تئاتر» این شهر قدمتی ۳۰۰ ساله دارد که همیشه مملو از تماشاچیان علاقمند به تئاتر است.

مردم لیورپول به دلیل علاقه و اهمیت زیادی که به فوتبال می‌دهند در جهان شهرت یافته‌اند. باشگاه لیورپول در آنفیلد و اورتون در گودیسون پارک جزو مشهورترین باشگاههای دنیا می‌باشد که فوتبالیست‌های مشهوری در ۱۰۰ سال اخیر در این دو باشگاه قرمزپوش و آبی‌پوش توپ زده‌اند.گفتنی است، مردم لیورپول برای ورزش، ارزش خاصی قائل هستند. آنان در بسکتبال، کریکت و اسبدوانی و موتورسواری نیز مهارت زیادی دارند... یکی دیگر از چیزهای مورد علاقه مردم شهر لیورپول این است که در تمامی مراسم مناسبتی، آتش‌بازی به راه می‌اندازند به خصوص اینکه اگر لیورپول در لیگ جزیزه به پیروزی برسد، مردم آتش‌بازی به راه می‌اندازند.

● مکانهای دیدنی
لیورپول بیش از ۲۵۰۰ بنا و ساختمان قدیمی با معماری باستانی دارد برای مثال آب نمای شهر که در لیست مکان‌های باستانی یونسکو قرار گرفته است، موزه داک مملو از اشیای باستانی می‌باشد، همچنین کلیسای قدیمی سنت نیکلاس برای ارتدکسها و کلیسای گوستاو آدولف برای کاتولیک‌ها... همچنین این شهر یک مسجد نیز دارد که برای مسلمانان این شهر به‌خاطر برگزاری مراسم آیینی مسلمانان از جمله نماز جمعه ساخته شده است، اکثر جمعیت مسلمان، پاکستانی و عرب هستند حتی در این شهر معابدی برای هندوها نیز وجود دارد که دارای قدمتی ۲۰۰ ساله است.

● دانشگاهها
دانشگاه‌های معتبری از جمله جان‌مورز، دانشگاه لیورپول، و سنت ادوارد و لیورپول هوپ در این شهر پذیرای دانشجویان انگلیسی و مهاجران زیادی از دیگر کشورها می‌باشد.

● حمل و نقل
هواپیما، قطار، اتوبوس و کشتی جزو وسایل نقلیه مهم این شهر می‌باشند.برای مثال از لندن تا لیورپول می‌توان با هواپیما یا قطار یا اتوبوس سفر کرد. اما قیمت‌ها بسیار متفاوت هستند. ارزانترین وسیله سفر به لیورپول اتوبوس می‌باشد. افرادی که از فرودگاه لیورپول می‌خواهند وارد شهر شوند می‌توانند با اتوبوسهای ارزان‌قیمت و بزرگ که جا برای چمدان‌های بزرگ هم دارد، نقل مکان کنند.قطارهای برقی نیز یکی دیگر از وسایل نقلیه مهم در این شهر می‌باشد.

● رسانه‌ها
کانال گرانادا ITV و BBC و کانال ۴ و لایم پیکچر از مهم‌ترین شبکه‌های تلویزیونی شهر لیورپول است.همچنین مجله This morning جزو معروفترین مجله‌های هفتگی در این شهر می‌باشد. در کشور انگلیس شهرهای معروفی وجود دارد که می‌توان از لندن، بیرمنگام و ناتینگام هم یاد کرد، اما بندر لیورپول بدون اغراق به‌خاطر فوتبال، نه تنها در انگلیس بلکه در جهان شهرت دارد.

 

 

منبع: http://www.aftabir.com

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.