شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

تو کنیا کجا بمونیم؟

تو کنیا کجا بمونیم؟

کنیا در سال 2012 و2013 جزء 10 مقصد اول گردشگری در دنیا بوده است، پس نگران اقامت در این کشور نباشید. با وجود این همه جاذبه توریستی در این کشور اما هنوز تعداد ایرانی هایی که به شرق آفریقا سفر می کنند چندان قابل توجه نیست. اما کنیا به خوبی خودش را برای پذیرش گردشگران آماده کرده است.

اقامت مجلل

برای سکونت در نایروبی دو گزینه اصلی در پیش رو دارید. گزینه اول اقامت در یکی از هتل های مجلل و چند ستاره  و دومین گزینه سکونت در یکی از خانه های شهر است. برای اقامت در هتل بهتر است  قبل از سفر اقدامات لازم برای رزرو اتاق را از طریق اینترنت انجام دهید. شما می توانید هم هتل های گرانقیمت و هم هتل های ارزان قیمت را انتخاب کنید. قیمت هتل های 4 و5 ستاره ، به طور متوسط 250 دلار برای هر نفر می باشد. هتل های گرانقیمت معمولا همه امکاناتی را که شما از یک هتل انتظار دارید برایتان فراهم می کند. از ترانسفر فرودگاهی تا پرستار کودک و مراکز تفریحی - ورزشی. اما هتل های ارزان قیمت تری هم مثل هتل میلیمانی وجود دارد که امکانات هتل های مجلل را ندارد اما باشبی 1000 شلینگ (12دلار) برای هر نفر هم می توانید در یکی از اتاق های این هتل چوبی اقامت کیند. أدرس سایت این هتل  http://www.milimanibackpackers.com  است. این هتل حتی اینترنت ارزان قیمت و خدمات کرایه سافاری برای رفتن به پارک های ملی را هم در اختبار شما قرار می دهد.

اقامت ارزان

اما اگر مایلید در اقامتگاههای ارزان اقامت کنید بدون نگرانی به نایروبی بروید و از طریق یکی از آژانس های کرایه مسکن یک اتاق در یکی از خانه های کنیایی ها اجاره کنید. فقط باید حواس تان باشد وارد محله های فقیرنشین نشوید و خانه های امن را برای سکونت انتخاب کیند. قبل از هر چیز باید بدانید فاصله طبقاتی ساکنین این شهر آنقدر زیاد است که از چشم هیچ گردشگری دور نمی ماند. حدود 10 درصد مردم این کشور ثروتمندانی هستند که با ویلاهای محلل و ساختمانهای مدرن شان در محله هایی مثل لاوینگتن ، روندا، کارن و موتهیگا زندگی می کنند. مناطق بروبرو و سوت سی هم محل سکونت طبقه متوسط است . مردمی که مشاغل اداری و خدماتی دارند حدود 33 درصد جمعیت را تشکیل می دهند. بنابراین بهتر است شما هم در یکی از این مناطق با پرداخت هزینه ای حدود 30 دلار برای هر شب ، اتاق کرایه کنید اما به هیچ وجه سمت مناطق فقیرنشین نایروبی نروید. 57 درصد مردم این کشور کسانی هستند که هیچ چیز ندارند و در خانه های حلبی، سیمانی و کارتنی زندگی می کنند . آنها ساکن دومین محله فقیر نشین جهان در شرق نیروبی هستند و در اصطلاح سواحیلی به آنها وانانچی گفته می شود. محله های کبیرا، مازاری، و کاواواره حتی آب لوله کشی ندارند و اصلا از ورود گردشگران خارچی استقبال نمی کنند. از آنجائی که نایروبی یک شهر توریستی است روی تابلوهای اعلانات مراکز خرید این شهر آگهی هایی برای اجاره اتاق به گردشگران نصب شده است. می توانید به چند شماره زنگ بزنید و اتاق مطلوبتان را پیدا کنید. بزرگترین عیب این روش تلف شدن چند ساعت از وقت شماست.

1- معصومه ابوالحسنی، روزنامه همشهری، شماره 113، 19 دی 1392، ص 6و7

دسته ها: آفریقا - کنیا

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.