شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

عجیب ترین هتل جهان در برلين

عجیب ترین هتل جهان در برلين

در کشور آلمان و در شهر «برلین»، هتلی وجود دارد که بدون شک یکی از غریب ترین مکان های عمومی در جهان است. تمام اتاق ها و اشیا» داخل این محل که «پروپلر آیلندسیتی لاج» نام دارد، توسط هنرمند آلمانی «لارس استروشن» خلق شده است. در واقع بهتر است این محل را به جای هتل، با عنوان «مکانی برای زندگی در درون یک اثر هنری» بنامیم. در اینجا ۳۰ اتاق با محیطی کاملا منحصربه فرد و شخصی وجود دارد.

این اتاق ها از این جهت منحصربه فرد هستند که به معنای واقعی کلمه، مبلمان و اشیا» درون آنها دست ساز و اختصاصا برای این فضا ساخته شده و هیچ یک در سراسر جهان نمونه مشابهی ندارند. به این ترتیب می توان «سیتی لاج» را موزه ای با امکانات کافی برای اقامت یا سازه هنری قابل سکونت دانست. اتاق ها بدون درنظر گرفتن استانداردهای تعریف شده طراحی شده اند که بعضی ساده تر و تعدادی به شدت افراطی هستند.

شما با توجه به سلیقه و میزان حس ماجراجویی خود می توانید با حضور در این اتاق ها، دیدگاهی تازه نسبت به واقعیت و رویا پیدا کرده و اگر بتوانید انتخاب صحیحی داشته باشید، اقامتی فراموش نشدنی در این هتل را تجربه خواهید کرد. نکته دیگر در زمینه اقامت در این اثر هنری این است که این فضا از مواد و مصالحی متفاوت با هتل ها و بناهای عادی ساخته شده است. برای مثال دیوارها و قفسه های «پلکسی گلس» آن و همچنین رنگ های تیره و غلیظ دیوارها هنگام جای دادن وسایل و چمدان ها به راحتی خط می افتد. به همین جهت شما نباید این نکته را فراموش کرده و باید با احتیاطی بیشتر از حد معمول در این تابلوهای سه بعدی حرکت کنید.

● نمونه ای از اتاق های این هتل

▪ دو شیر; خوابیدن در قفس:
دوقفس بزرگ در مرکز این باغ وحش وسیع قرار دارند. رنگ غالب بر اتاق نارنجی و قرمز بوده و قفس ها بر تیرهای چوبی مستحکمی به ارتفاع ۱/۵ متر قرار گرفته و با زنجیرهای متعددی در جای خود محکم شده اند. این قفس ها، تخت های این اتاق هستند که هر یک برای یک نفر در نظر گرفته شده است. حمام و دستشویی بزرگ و مجلل که شامل یک وان طلایی در مرکز، دوش در گوشه و سرویس بهداشتی قرار گرفته بر پایه ای بلندتر از سطح حمام است.

▪ تابوت:
تخت های این اتاق بسیار ساده دو تابوت هستند که می توان حتی با درب بسته در آنها چرتی زد. این اتاق مناسب آن دسته از افراد علاقمند به داستان های خون آشامان و همچنین کسانی است که برای رسیدن به آن سرنوشت محتوم، عجله دارند و می خواهند خوابیدن در تابوت را زودتر از زمان موعود تجربه کنند. اگر کسی پس از مدتی خوابیدن در تابوت دچار وحشت شود می تواند به پایین خزیده و در جای خوابی که زیر این سطح قرار دارد بخوابد.

▪ اتاق واژگون:
این تنها اتاق چهار تخته هتل است. تمام اسباب و اثاثیه اتاق برروی سقف قرار دارد و شما می توانید در جعبه های راحتی که بر کف اتاق تعبیه شده نشسته یا بخوابید. حتی منظره پشت پنجره هم واژگون است. اقامت در این اتاق که دارای خاص ترین مبلمان است، یکی از سوررئال ترین تجربیات ممکن خواهد بود.

▪ اتاق آینه:
بدون شک این اتاق یکی از بخش های بسیار شاخص این هتل است. اتاق آینه به شکل الماس و کاملا پوشیده از آینه است، به طوری که تصور می کنید درون یک کالئیدوسکوپ (استوانه ای مجهز به عدسی و ۳ آینه ۴۵ درجه که با وجود دانه های ریز رنگین درونش، تصاویری زیبا و منحصربه فرد ایجاد می کند) زندگی می کنید.

▪ سلول زندان:
یک سلول زندان دوستانه یک نفره، با سوراخی در دیوار. سرویس بهداشتی این اتاق درست مانند هر سلول زندانی، در داخل اتاق قرار دارد. اما تفاوت در این است که شما واقعا ماندن در این اتاق راحت را دوست دارید و آزادی در بالکن وسیع و سایبان زیبایش در انتظار شماست.

● چند نکته
با توجه به اینکه هتل «سیتی لاج» از جمله هتل های عادی و بسیار پر رفت و آمد نیست، در آنجا میز پذیرش قراردادی و معمول هتل های دیگر که در طول شبانه روز باز باشد، وجود ندارد. در عوض این هتل دفتری دارد که از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ ظهر باز است.

در نتیجه رزرو اتاق و اطلاع زمان دقیق رسیدن به هتل بسیار اهمیت دارد. پاسپورت، کارت شناسایی یا بلیت هواپیمای مسافرین به عنوان تضمینی برای بازگرداندن کلید اتاق در این دفتر پذیرش باقی می ماند. «سیتی لاج» دارای اتاق هایی است که با وجود راحتی و زیبایی بسیار، به دلیل کمبود جا یا ویژگی های خاص اتاق (مانند سلول زندان) فاقد حمام هستند. به همین دلیل حمام هایی بسیار مجهز و راحت در مجاورت این اتاق ها قرار داده شده تا مسافران بتوانند به راحتی از این امکانات مشابه با سایر اتاق ها بهره مند شوند. قیمت اقامت در اتاق ها از ۷۹ تا۱۱۰ یورو برای هر نفر متغیر است و با اضافه شدن هر نفر، ۱۵یورو به مبلغ کل اتاق اضافه خواهد شد. صبحانه برای هر نفر نیز ۷ یورو است. اتاق ها در ایام خاصی بین ۶۹ تا۱۱۰ یورو قیمت دارند.

 

 

منبع: http://www.aftabir.com

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.