شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

اینسبورگ شهر برفی

اینسبورگ شهر برفی

فصل زمستان همراه با ورزش‌ و سرگرمی‌های خاص خودش است، از جمله ورزش اسکی که طرفداران زیادی دارد و بعضی از کشورهای برف‌گیر در مناطق کوهستانی خود مکان وسیعی را به این ورزش اختصاص می‌دهند. اینسبورگ در اتریش نیز یکی از این شهرهاست که به دلیل داشتن کوه‌های سر به فلک کشیده و دره‌هایش جای مناسبی برای ورزش اسکی است و سالانه هزاران نفر به این شهر کوچک و زیبا سفر می‌کنند تا به اسکی بپردازند.

اینسبورگ در غرب اتریش واقع است. این شهر در دره‌ای به نام «این» توسط یک رود به نام «سیل» و کوه‌های سر به فلک کشیده محصور شده است. در واقع اطراف این شهر کوچک را چند تپه برفی احاطه کرده است.

ورزش اسکی و مکان‌های مربوط به آن در این شهر به صورت بیت‌المللی است. اینسبورگ در زبان محلی با نام «پلی بر فراز دره این» شناخته شده است. این شهر دارای مکان‌های تاریخی زیادی و جزو شهرهای پر رفت‌وآمد در اتریش که پایتخت آن وین است. به دلیل همجواری با آلمان و جمهوری چک از شمال، اسلواکی و مجارستان از شرق، ایتالیا و اسلوونی از جنوب، سوئیس و لیختن‌اشتاین از غرب، فرهنگ‌ها و آداب رنگارنگی را پذیرفته اما رفتار مردم آن بیشتر به ژرمن‌ها (آلمان‌ها) گرایش دارد. اتریش با داشتن شهر اینسبورگ منبع درآمد خوبی از طریق ورود جهانگردان به منظور ورزش اسکی و تماشای این شهر تاریخی به دست آورده است. قدمت شهر اینسبورگ به سال ۱۱۸۷ میلادی بازمی‌گردد. این شهر در زمان جنگ‌های ناپلئون و جنگ جهانی دوم شاهدکشمکش های زیادی بوده است، حتی یک مکان که بر اثر بمبی در جنگ جهانی دوم ویران شده، هم‌اکنون به صورت نماد حفظ شده است.

پس از دوران جنگ جهانی دوم و در زمان صلح و آرامش، اولین مسابقات جهانی اسکی در این شهر برگزار شد. همچنین مردم این شهر علاقه زیادی به شطرنج دارند و هرساله در مسابقات بین‌المللی شطرنج شرکت می کنند. اینسبورگ به دلیل موقعیت جغرافیایی‌اش که در میان کوه‌های بلند برفی واقع شده، دارای آب‌وهوای بسیار پاک و لطیف و در عین حال سرد و برفی است. در ژانویه دمای هوا به ده الی پانزده درجه زیر صفر می‌رسد و در تابستان‌ها نیز از پانزده درجه بالای صفر فراتر نمی‌رود. این شهر هوای سردی دارد و همین مسئله سبب شده که مکان خوبی برای اسکی‌ و دیگر و ورزش‌های زمستانی باشد.

● مکان‌های دیدنی

خانه‌ای که در و سردرش از طلاست و به «گلدن‌داخه» یا «گلدن روف» شهرت دارد، محل زندگی یکی از دوک‌های ثروتمند شهر بوده و هم‌اکنون به موزه تبدیل شده است. از پنجره‌های این خانه قدیمی که متعلق به نهصد سال پیش است، کوه‌های آلپ به چشم می‌خورد. کلیساهای قدیمی با قدمت پانصد ساله نیز در این شهر دیده می‌شود. پارک باغ‌وحش آلپین جزو بزرگ‌ترین پارک‌های اروپاست. چندی پیش یک معمار زن برجسته با ملیت عراقی بریتانیایی، زها حدید که جزو بهترین معماران اروپاست و تاکنون برترین جوایز معماری را دریافت کرده، دست به طراحی و ساخت چندین مکان دیدنی زده است. از جمله ترن هوایی اینسبورگ که در اوایل سال ۲۰۰۷ افتتاح شد. همچنین سکوی پرش اسکی برگیسل در اینسبورگ را در سال ۲۰۰۲ برپا کرد که یکی از جذابیت‌های شهر اینسبورگ برای اسکی‌بازان است. نخستین کتابخانه اسلامی نیز سال گذشته در این شهر افتتاح شد، این کتابخانه عمومی و اسلامی بیش از شش هزار عنوان کتاب به زبان‌های آلمانی، فرانسه، اسپانیایی، عربی، ترکی و بوسنیایی را در خود جای داده است. کارخانه نقره‌سازی و بدلیجات «اسفارووسکی» که شعبه کارخانه اسفارووسکی چک است، در این شهر قرار دارد و بیش از شش هزار کارگر در این کارخانه مشغول به کار هستند.به عبارتی شهر اینسبورگ یک شهر صنعتی – تاریخی – ورزشی است که همه ساله شاهد بازی‌های زمستانی است. هتل‌های این شهر برای جذب گردشگران خارجی با شیوه سنتی و بافت قدیمی ساخته و اداره می‌شود و بسیاری از هتل‌های این شهر به موزه شباهت دارند.

● فرهنگ مردم

مردم این شهر بسیار آرام هستند و سعی دارند از هرگونه اغتشاش دوری کنند و همیشه در جهت ایجاد رفاه گردشگران تلاش می‌کنند تا بتوانند یک منبع درآمد خوب داشته باشند. زبان مردم آلمانی و فرانسوی است، البته به زبان انگلیسی هم صحبت می‌کنند. دین‌شان مسیحیت است و اخیرا به دلیل مهاجرت ترک‌ها و مسلمانان بوسنیایی و روسی به این شهر به منظور یافتن کار و مسکن مناسب، دین اسلام نیز در این شهر به عنوان دین اقلیت درآمده است. این شهر با فرایبرگ آلمان، گرینوبل فرانسه، سارایووی بوسنی، آلبورگ دانمارک، اماچی ژاپن، نیواورلئان آمریکا و کراکوف لهستان پیمان خواهرخواندگی بسته است.

 

منبع: http://www.aftabir.com

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.