شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

مطالبى که مسافر هنگام استقرار در هتل باید از آن آگاه باشد

مطالبى که مسافر هنگام استقرار در هتل باید از آن آگاه باشد

وقتى مسافرى وارد شهرى مى شود و درهتلى سکونت اختیار مى کند سؤالاتى به شرح زیر را پیش رو خواهدداشت :

نحوه آشنائی با اماکن متبرکه ، موزه ها، ییلاقها، آثار تاریخى، پارکها وگردشگاهها،کتابخانه هاى مهم و غیره  

نحوه دریافت اطلاعات لازم در مورد نشانى، فاصله و وسیله ایاب و ذهاب جهت بازدید از محلهاى مذکور

فاصله هتل تا فرودگاه و یا ایستگاه راه آهن و زمان لازم براى ایاب و ذهاب

به چه طریقى مى توان براى گردش در شهر یا رفتن به جاهاى دیدنى اتومبیل کرایه کرد

طرز کار و استفاده از دستگاه تهویه مطبوع

برق هتل چند ولت است ؟

طرز کار کلید هاى تهویه چگونه است ؟

ساعت کار رستوران و سایر قسمتها ى هتل (به طور دقیق)

امانت را به کجا باید سپرد و رسید گرفت ؟

آب دستشویى، آشامیدنى است یا خیر ؟

ساعت تخلیه اتاق یا (Check out) چه موقعى است ؟

پیشخدمت را به چه وسیله مى توان احضار کرد (تلفن یا زنگ )؟

در صورتى که اتاق تلویزیون دارد چه ساعتى برنامه خواهد داشت ؟

زمان لازم براى شستشوى لباسهاى کثیف و برگردانیدن مجدد آنها چقدر است ؟

آیا ورود سگ و یا سایر حیوانات خانگی به هتل ممنوع است ؟

در چه بخش هائی از هتل ورود کودکان ممنوع می باشد ؟

آیا می توان غذا و یا نوشیدنی را از بیرون به داخل اتاق ها برد ؟

معمولاً در هتل ها کلیه اطلاعات عمومى مربوط به شهر و حتى کشور مقصد ، راهنمای هتل و . . . در پوشه میهمان یا در دفترچه یا جزوه یا مجموعه اى تهیه و چاپ گردیده و دراتاق مسافران گذاشته شده است تا به پرسشهاى انفرادى و تضییع وقت نیاز نباشد .

در هتلها، علاوه براطلاعاتى که ذکر شد ، بروشورهایى نیز به زبانهاى انگلیسى و فارسى ، یا زبانهاى دیگر وجود دارند که در آنها نقاط دیدنى شهر ، تلفن هاى ضرورى مثل اطلاعات تلفن ،کنسولگرى ها ، فرودگاه و راه آهن ، نرخ تاکسى در شهر، داروخانه هاى شبانه روزى ، بیمارستان و وسایل و لوازم معروف شهر چاپ شده است . معمولاً در این بروشورها نقشه شهر وجود دارد و در این نقشه ها ، محل هتل مشخص شده و جاى کنسولگریها، بیمارستانها، بانکها، پست، راه آهن و فرودگاه نیز مشخص شده است. اماکن تفریحى شهر یا هتل و نوع تفریحات آن مثل استخر، گلف ، تنیس و غیره نیز در آن دیده می شود.

توصیه مهم :

در بدو ورود به هتل نسبت به دریافت کارت ویزیت هتل اقدام نمائید تا در موارد خاص نظیر بیماری ، تصادف ، گم شدن و . .  با ارائه آن به پلیس یا هر شخص دیگری که قصد کمک به شمارا دارد بدون نیاز به دانستن زبان خارجی به هتل انتقال یابید.

استفاده از اقلام موجود در مینی بار اتاق (یخچال) دارای هزینه اضافی است و می بایست این هزینه راساً توسط مسافر پرداخت گردد.ضمناً ذکر این نکته ضروری است که درصورت مصرف اقلام مورد اشاره هزینه های آن با چند برابر قیمت واقعی از مسافر دریافت خواهد شد .

استفاده از تلفن هتل برای مکالمات بین المللی بسیار گران است و درصورت استفاده از آن هزینه مربوطه تا چند برابر تعرفه واقعی از مسافر دریافت می گردد.این هزینه نیز می بایست راساً توسط مسافر پرداخت شود .

پرداخت انعام (Tip ) به بعضی از افرادی که در طول مسافرت به شما سرویس می دهند مثل باربر هتل ، معمول و مرسوم بوده و شایسته است نسبت به رعایت این مهم تلاش نمائید .

در ارتباط با تبدیل دلار و یا هرنوع ارز متداول در بازار جهانی به پول جاری کشور مقصد به این نکته مهم باید توجه داشت که معمولاً تبدیل ارز در هتل ها مقرون به صرفه نیست چراکه این تبدیل همیشه براساس نرخ برابری ارز در هنگام تبدیل محاسبه نمی گردد . بنابراین توصیه می شود ارز مورد نیاز را خود از صرافی ها تامین نمائید .

برچسب ها: تاجیکستانسفر به تاجیکستانکولابهتللابی هتلاتاق هتلصندوق امانات هتلخجنددوشنبهاخبار تاجیکستانویزای تاجیکستانکوههای تاجیکستانشمال تاجیکستانجنوب تاجیکستانمرغابخاروغقله سامانیقله کوژونوفسکایاکوههای فانگردنه های تاجیکستانشرق تاجیکستانغرب تاجیکستانهمسایه های تاجیکستانآب و هوای تاجیکستاندانشگاههای تاجیکستاندانشگاه ملی تاجیکستاندانشگاه دولتی تاجیکستاندانشگاه کشاورزی تاجیکستانتحصیل در تاجیکستاناخذ پذیرش از تاجیکستاناخذ پذیرش از دانشگاههای تاجیکستاناقامت در تاجیکستانکار در تاجیکستانزندگی در تاجیکستانهتل های تاجیکستانموزه های تاجیکستانرستوران های تاجیکستانهتل تاجیکستانهتل آسیاپلاسهتل مرکوریهتل وفاهتل حیاتکاخ باربد تاجیکستانکاخ وحدت تاجیکستانسایت های تاجیکستانقیمت تور تاجیکستانتور تاجیکستان قیمتتور تاجیکستان قیمت مشهدتور ارزان قیمت تاجیکستانتور زمینی تاجیکستان قیمتسفر تاجیکستان تور قیمتقیمت تور تاجیکستان در اصفهانقیمت تور تاجیکستان از مشهدتور تاجیکستانتور تاجیکستان و گرجستانتور زمینی تاجیکستاننرخ تور تاجیکستانتور های تاجیکستانتور تاجیکستان 91تور تابستانی تاجیکستانتور تاجیکستان مشهدقیمت بلیط تاجیکستانتور تاجیکستان تابستان 91تور تاجیکستان از شیرازتور تاجیکستان از مشهدتور تاجیکستان نوروز 91تور تاجیکستان ارزانترین نرخمجری مستقیم تور تاجیکستانتور طبیعت گردی تاجیکستانقیمت تاجیکستانقیمت ویزا تاجیکستانقیمت بلیت تاجیکستانقیمت تورهای تاجیکستانقیمت هتل تاجیکستانقیمت بلیط پرواز تاجیکستانقیمت بلیط تهران تاجیکستانقیمت بلیط مشهد تاجیکستانقیمت خانه در تاجیکستانقیمت بلیط تاجیکستان آسمانقیمت بلیط برای تاجیکستانقیمت املاک در تاجیکستانقیمت بلیط هوایی تاجیکستانقیمت ماشین در تاجیکستانقیمت زمین در تاجیکستانقیمت بلیط ایران تاجیکستانقیمت بلیط تاجیکستان مشهدقیمت بلیط قطار تاجیکستانقیمت مسکن در تاجیکستانقیمت بلیط هواپیما تاجیکستانقیمت بلیط مسافرت به تاجیکستانقیمت بلیط هواپ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.