شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

هنگ کنگ

هنگ کنگ

هنگ کنگ پس از ۱۵۰ سال حاکمیت انگلیسیها در سال ۱۹۹۷ مجددا به چین ملحق گردید. هنگ کنگ در جنوب دریای چین واقع است و مساحت کل آن ۱۰۹۲ کیلومتر مربع می باشد.(۵۰ کیلوتر مربع آن آب و۱۰۴۲ کیلوتر مربع آن خشکی). از سه بخش به نامهای جزیره هنگ کنگ ، کالون و سرزمینهای جدید تشکیل شده است. مرز مشترک آن با چین ۳۰ کیلومتر در استان شن ژن می باشد.

● زندگی:

▪ جمعیت

ـ نزدیک به ۸ میلیون نفر در هنگ کنگ زندگی می کنند که ۹۰% آنها چینی می باشند.

ـ ساختار جمعیت از ۰-۱۴ سال ۱۷/۵ درصد ، از ۱۵-۶۴ سال ۷۱/۶ و بالای ۶۵ سال ۱۰/۹ در صد می باشد.

ـ ۹۲% کل جمعیت با سواد می باشند(۱۵ سال به بالا که مدرسه رفته اند).

▪ زبان
ـ چینی (شاخه کانتونیز) و انگلیسی.

▪ مذهب
ـ ۹۰% مردم مذهب محلی و ۱۰% مذهب مسیحی دارند.

▪ طول عمر
ـ متوسط طول عمر در زنان ۸۲ سال و در مردان ۷۷.

▪ ساختار سیاسی
ـ قانون اساسی درسال ۱۹۹۰ " قانون اساسی هنگ کنگ " به تصویب رسید.

ـ رئیس قوه مجریه: رئیس جمهور چین و آقای دونالد تسانگ رئیس دولت در هنگ کنگ می باشد.

ـ قوه مقنننه: متشکل از ۶۰ نفر که به مدت ۴ سال برخی انتخاب و برخی منتصب می شوند.

ـ قوه قضائیه: دادگاه عالی استیناف است.

▪ پول رایج:
دلار هنگ کنگ است و برابر با ۱۰۰ سنت. سکه ها ۱۰ – ۲۰ – ۵۰ سنتی و ۱- ۲- ۵ و ۱۰ دلاری می باشد. اسکناسها هم بصورت ۱۰- ۲۰- ۵۰- ۱۰۰- ۵۰۰ و ۱۰۰۰دلاری چاپ گردیده اند. هر ۷۹/۷دلار هنگ کنگ یک دلار آمریکا بوده که البته خالی از نوسان هم نیست.

▪ آب و هوا:
در این منطقه در بهار (از ماه مارس تا اواسط ماه می) در روز درجه و رطوبت هوا بتدریج زیاد شده ولی در عصر کمی خنک تر می شود. میانگین دمای هوا ۲۳ درجه سانتی گراد و رطوبت آن ۸۲% می باشد. در تابستان (آخر ماه می تا اواسط ماه سپتامبر) گرم و مرطوب و دمای بالای ۳۳ درجه سانتی گراد و رطوبت آن ۸۶% می باشد. در پائیز (آخر ماه سپتامبر تا اول دسامبر) هوا صاف و آفتابی و خوب می باشد. مینگین دمای هوا ۲۳ درجه سانتی گراد و رطوبت آن ۷۲% می شود. زمستان ( اواسط دسامبر تا ماه فوریه) معتدل و رطوبت کمتر است یعنی میانگین دمای هوا ۱۷ درجه سانتی گراد ورطوبت آن ۷۲% میشود.

با توجه به طوفانهای مختلف دولت سیستمهای اخطار گوناگونی قرار داده است. کلا پنج اخطار وجود دارد: ۱و۳و۸و۹و۱۰ . سه علامت هم برای بارانهای طوفانی به رنگهای کهربایی ، قرمزو سیاه وجود دارد که سیاه خطرناکترین آنها می باشد. وقتی اخطار شماره ۸ با رنگ سیاه اعلام می گردد توصیه می شود تا در جای امنی قرار بگیرید.

▪ ولتاژ برق در اینجا ۲۰۰/۲۲۰ و ۵۰ Hz دور گردش آن است.

▪ در صورت تماس تلفنی (داخلی) از تلفنهای عمومی یک سکه ۱ دلاری هنگ کنگ تا پنج دقیقه پاسخگو خواهد بود. بیشتر هتلها دارای خط بین المللی تماس مستقیم می باشند (IDD) ولی ممکن است برای تماس تلفنی چه داخلی و چه خارجی هزینه بیشتری دریافت کنند. با خرید کارت تلفن از فروشگاه های معتبر ، می توان از آن در همه جا استفاده کرد و در هزینه هم صرفه جویی نمود.

▪ بانکها ، از ساعت ۹:۰۰ صبح شروع به کار نموده و تا ساعت ۴:۳۰ بعد از ظهرجوابگوی مشتریان خواهند بود.(دوشنبه – جمعه) ۹:۰۰ تا ۱۲:۳۰ (شنبه ها). عابر بانکها (ATM) و کارتهای Master وVisa ۲۴ ساعته بوده و دارندگان کارت American Express علاوه بر پول نقد می توانند با دستگاه مخصوص چک پول مسافرتی را نیز نقد نمایند.

▪ در بیشتر هتلها و رستورانها ۱۰% حق سرویس به صورتحساب اضافه می کنند. ممکن است ۵% انعام هم با نظر موافق پرداخت کننده ، اضافه شود. زمانی که حق سرویس به صورتحساب اضافه نکنند ۱۰% انعام اضافه می شود.

● اقتصاد
▪ صادرات هنگ کنگ شامل: البسه ، محصولات نساجی ، کفش ، محصولات الکتریکی ، انواع ساعت ، اسباب بازی ، محصولات پلاستیکی و سنگهای گران قیمت.

▪ واردات هنگ کنگ شامل: مواد غذایی ، تجهیزات حمل و نقل ، مواد خام ، کالاهای نیمه ساخته شده و نفت که بخش اعظمی از این واردات مجددا صادر می شود.

▪ تولیدات کشاورزی شامل: سبزیجات ، ماهی ، خوک و طیور می باشد. زمین قابل کشاورزی آن ۲۰ کیلومتر مربع می باشد.

● حمل و تقل

▪ فرودگاه
فرودگاه بین المللی هنگ کنگ با فرود یک هواپیما در هر سه دقیقه و انتقال روزانه ۶ هزار تن کالا یکی از پر رفت و آمد ترین فرودگاه های دنیا می باشد. از

نکات قابل توجه در این فرودگاه می توان به محل در نظر گرفته شده جهت عبادت کلیه مذاهب اشاره کرد و محلی که برای نماز خواندن مسلمانان وجود دارد.

▪ خط راه آهن
هنگ کنگ ۳۴ کیلومتر خط آهن دارد که در استان شن ژن به سرزمین اصلی متصل می شود.

▪ مترو (MTR) Mass Transit Railway
مترو در سال ۱۹۷۸ راه اندازی گردید. برای مسافران توسط تابلوهای کامپیوتری (متصل به شبکه) مسیر ، سمت حرکت و ایستگاههای در طول مسیر نمایش داده می شود.

▪ راه آهن شهری (KCR) Kowloon-Canton Railway
در سال ۱۹۱۰ راه اندازی شد. در آن زمان حرکت آن توسط بخار بود. در سال ۱۹۸۰ الکتریکی گردید و یکی از وسایل حمل و نقل اصلی در مناطق کالون و نیوترتوری (سرزمینهای جدید) می باشد.

▪ راه آهن سبک( Light Rail (LR
درسال ۱۹۹۸ راه اندازی گشت. بیشتر جهت حمل و نقل داخلی در شمال سرزمینهای جدید می باشد.

▪ تراموا Tramway
تراموا در سال ۱۹۰۴ راه اندازی شد که ۱۳ کیلومتر راه آهن دارد و همراه با دیگر وسایل نقلیه در کنار خیابان ها در جزیره هنگ کنگ در رفت و آمد می باشد. ترامواها دو طبقه بوده و طبقه دوم آن چشم انداز بهتری دارد. پرداخت وجه نقدا یا با کارت(Octopus) صورت می گیرد.

▪ کشتی های مسافربری Ferries
کشتی های حمل و نقل ساحلی است. شبکه وسیع حمل و نقل دریایی هنگ کنگ شامل سرویسهای عادی تجاری و سرویس های ویژه می باشد. پرداخت وجه نقدا یا با کارت(Octopus) صورت می گیرد.

بندر هنگ کنگ با بیش از ۱۰ ترمینال باربری یکی از پر ازدحام ترین بنادر دنیا بوده و دارای ۶۰۰ کشتی در حجمهای مختلف است.

▪ اتوبوس
چهار شرکت اتوبوس رانی در هنگ کنگ وجود دارد که هر کدام سرویسها و مسیرهای نواحی مربوط به خود را دارند. اتوبوسها در دو مدل دو طبقه و مهمولی تولید شده اند که اکثر آنها دارای کولر می باشند. پرداخت وجه بلیط می تواند با کارت اعتباری بنام Octopus و یا با انداختن دقیق سکه برای هر مسیر به اندازه مشخص شده درون دستگاه سکه انداز.

▪ تاکسی
تاکسیها دارای مجوز مخصوص که در جلوی ماشین نصب می شود می باشند. کلیه تاکسیها دارای کولر بوده و بسته به مدل تاکسی فقط می تواند ۴ یا ۵ مسافر را سوار کنند و در پشت تاکسی تعداد مسافری را که می تواند سوار کند نوشته است. در ایستگاه های اتوبوس و یا کنار جداول (دارای رنگ زرد) تاکسیها نمی توانند نسبت به سوار یا پیاده کردن مسافر اقدام نمایند. تاکسیهای رنگ قرمز برای مخصوص هنگ کنگ و کالون بوده و تاکسیهای رنگ سبز برای سرزمینهای جدید و آبی برای جزیره لان تائومی باشند.

قیمت بر حسب کیلومتر شمار که در جلوی تاکسی نصب می باشد محاسبه می گردد و برای حمل حیوانات ، وسایل مختلف ، عبور از عوارضی تونلها و پلها هزینه اضافی دریافت می گردد و در نهایت با رسیدی که تاکسی به شما می دهد(رسید کامپیوتری) نسبت به پرداخت هزینه اقدام می کنید. ورودی تاکسی ها

برای یک یا پنج نفر ۱۵ دلار هنگ کنگ می باشد و برای هر بسته بار اضافی ۵ دلار هنگ کنگ دریافت می گردد.

▪ مینی بوسها و ماکسی کبها
دارای ۱۶ صندلی می باشند ، ماکسی کبها روی سقفشان سبز رنگ بوده و درمسیرهای مشخصی که قیمت آنهم معین است در رفت و آمد می باشند. مسافران می بایست کرایه دقیق را درون دستگاه بریزند زیرا دستگاه پولی را بر نمی گرداند. مینی بوسها، که سقفشان قرمز است همیشه یک مسیر معینی را طی نمی کنند.

▪ بزرگراه

۱۸۳۱ کیلومتر بزرگراه دارد که کلا مجهز به دوربین های کنترل سرعت می باشند.

▪ واگن برقی Peak Tramway
در سال ۱۸۸۸ راه اندازی گردید. این واگن یک مسیر ۳۷۳ متری را از منطقه سنترال در جزیره هنگ کنگ بر روی کوه تا بلندترین نقطه جزیره هنگ کنگ در برج پیک طی می کند. بلیط یکسره آن ۲۰ ذلار هنگ کنگ است.

● اماکن فرهنگی – توریستی هنگ کنگ
مراکز متعدد اسلامی و دینی مسلمانان نیز در این گوشه از جهان وجود دارد. از جمله می توان به حسینیه شیعیان ، مسجد امر ، مسجد کیپ کالینسون ، مسجد کالون ، مسجد استانلی پریزن ، مسجد جامع ، صندوق جامع مسلمین هنگ کنگ ، اتحادیه مسلمانان هنگ کنگ ، مرکز فرهنگی مسلمانان چینی و اتحادیه مسلمانان جوان هنگ کنگ اشاره نمود.

▪ ویکتوریا پیک
از برج پیک بهترین چشم انداز به جزیره هنگ کنگ ، بنادر و منطقه کالون وجود دارد. در این برج چند طبقه ای فروشگاهها ، رستورانها و جایگاههای مختلف تفریحی مثل موزه مادام چوست وجود دارد.

▪ اوشن پارک
این پارک یکی از بزرگترین پارکهای آبی در جنوب شرق آسیا می باشد. بازدیدکنندگان باید یک روز کامل را صرف بازذیذ از این مکان بکنند. بلیط ورودی این پارک ۷۵ دلار هنگ کنگ بوده و کلیه بازیهای آن مجانی می باشد.

▪ خانه دولت
از سال ۱۸۵۵ تا ۱۹۹۷ انجا محل رسمی جلسات ۲۵ فرماندار سابق هنگ کنگ بود. در حال حاضر محل دادرسی برای رئیس اجرایی و دولت هنگ کنگ می باشد. جلسات و مراسم تشریفاتی در آن برگزار می گردد. باغ زیبای آن تنها چهار بار بسوی عموم باز می گردند.

▪ پله برقی منطقه Mid-Level
طولانی ترین پله برقی دنیا می باشد با ۲۹ ورودی و خروجی که ۲۰ دقیقه زمان سفر با این پله برقی می باشد. این پله برقی یک طرفه در خروجی و ورودی ها به خیابانهای متعدد و مناطق مسکونی و تجاری متصل می باشد.

▪ پارک هنگ کنگ
در منطقه سنترال جزیره هنگ کنگ واقع است. دارای آب نما و حوض چه های زیبا با انواع ماهی بوده و محیطی سالم برای خانواده ها.

● سواحل معروف

▪ Repulse Bay
معروف ترین ساحل کنار دریا (Beach) در هنگ کنگ بوده همراه با فروشگاهها و رستوران.

▪ لنگر گاه آبردین
محل زندگی صدها نفر که بر روی قایقهای ماهیگیری (ته پهن چینی) خود زندگی می کنند. چراغانی دو رستوران شناور ، در شب صحنه های بیاد ماندنی را بوجود می آورد.

▪ جزیره Cheung Chau
یکی از جزایر معروف جهت ماهیگیری می باشد. چون محدودیت تردد ماشین ها وجود دارد فقط پیاده یا با دوچرخه می توان در آنجا رفت و آمد نمود.

▪ خانه Murray
یکی از خانه های قدیمی مستعمرانی است که در سال ۱۸۴۰ توسط مهندسان پادشاهی انگلستان در منطقه Central بنا گردید. ولی به جهت باز شدن مسیر برای ساخت برج بانک چین در یال ۱۹۸۰ تخریب شد. به علت اعتراض مردم این خانه مجددا در منطقه Stanley ساخته شد که در سال ۲۰۰۰ به روی مردم بازگشایی گردید.

▪ پیست اسب سواری
این پیست در دهه ۱۸۴۰ در منطقه دره شادی (Happy Valley) بر روی یک مرداب ساخته شد.در سال ۱۸۴۹ اولین مسابقه در آن برگزار گردید. سود حاصل از این ساخت این مجموعه زمانی بیشتر شد که دومین مجموعه اسب دوانی در سال ۱۹۷۸ در منطقه شاتینگ البته در سرزمینهای جدید بنا گردید. مجموعه شاتینگ بیشتر از یک مجموعه اسب دوانی است ، وسعت زمین در آنجا آن را به یک پارک بزرگ به نام Penfold Park تبدیل نموده است.

▪ برج ساعت
این برج در کالون و در کنار مرکز فرهنگی هنگ کنگ در سال ۱۹۱۵ ساخته شد.

▪ پارک شهر دیواری کالون
این پارک تنها جایی بود که توسط دولت بریتانیا اداره نمی شد. بخاطر همین محل مخفیگاه بسیاری از افرادی بود که از قانون گریزان بودند. از آثار باقی مانده میتوان به دروازه قدیمی و گداخانه آن اشاره کرد. غرفه ها ، مجسمه ها ، باغ و زمین بازی هم آنجا را به جایی مناسب جهت گذراندن اوقات فراغت خانواده ها تبدیل نموده است.

▪ پل تسینگ ما
یکی از طولانی ترین پلهای معلق دنیا بوده که هم مسیر راه آهن و هم مسیر جاده را دارا می باشد. این پل ۲/۲ کیلومتری یکی از جدیدترین بناهای هنگ کنگ می باشد که کانال ماوان را به جزیره Tsing Xi متصل می نماید.

▪ روستای Tai O
در شمال غربی جزیره لان تائو قرار دارد. قایقرانها در آنجا با ساختن خانه های کوچک زندگی می کنند. پل متحرک ساخته شده حمل و نقل را در آنجا آسان تر نموده است.

▪ باغ پن فورد
در محل برگزاری مسابقات اسب سواری منطقه شاتین واقع شده است.

● موزه ها

▪ موزه راه آهن
ساخت مسیر راه آهن کالون و کانتون سهم بسزایی در جابجایی کالا بین هنگ کنگ و چین دارد. جهت آشنایی با این خط آهن بهتر است تا از این موزه بازدید کنیم.

▪ موزه موروثی هنگ کنگ
این موزه جهت نگهداری از میراث فرهنگی و هنری هنگ کنگ می باشد. نقاشی ، هنر چینی ، آداب و رسوم قدیم و ...... در این موزه به چشم می خورد.

▪ موزه Sam Tung Uk
نزدیک ایستگاه مترو Tsuen Wan می باشد. در سال ۱۷۸۶ ساخته شد و نمایشگر روستای Hakka (یکی از سابقه های تاریخی هنگ کنگ و چین) است.

▪ موزه پدافند ساحلی
این موزه قبلا بنام Lei Yue Mun Fort شناخته شده بود (یک میدان جنگ در سال ۱۹۱۴) که این موزه خاطرات آن زمان را بازگو می کند.

▪ موزه مسابقه
این موزه تاریخچه برگزاری مسابقات اسب سواری در هنگ کنگ را بازگو می کند.

▪ موزه پلیس

▪ موزه مادام چوست
در این موزه ماکتهایی از افراد معروف جهان ساخته و به نمایش در آمده است.

▪ موزه تاریخ هنگ کنگ
این موزه در سپتامبر ۱۹۹۸ بازگشایی گردید و تاریخ هنگ کنگ را بازگو می نماید.

▪ موزه علوم هنگ کنگ
در شرق Tsim Sha Tsui بوده و در چهار زمینه: فیزیک ، زیست شناسی ، تکنولوژی و دنیای کودکان آثار و مجموعه های خوبی را نگهداری می کند.

▪ Sham Tung Uk
بنام خانه شماره ۳ موزه مردم نیز معروف است. شبیه خانه های کشاورزی در جنوب چین می باشد و چگونگی کشاورزی و زندگی در آن زمان را بیانگر میباشد. چگونگی ساخت این مجموعه نیز در آنجا به نمایش در آمده است.

▪ صومعه سرای Po Lin
این صومعه سرا در سال ۱۹۲۴ ساخته شد. پذیرای چندین واقعه مذهبی بوده ، همین طور بخاطر غذاهای سبزیجاتی اش معروف می باشد. بیشتر بازدیدکنندگان بخاطر دیدن مجسمه ۳۴ متری بودا که بزرگترین در دنیا می باشد می آیند. این صومعه سرا همچنین دارای یک گالری می باشد که در آن دیگر مجسمه های بودا و کتب مربوط به آن را توضیح می دهد.

▪ صومعه Chi Lin
این صومعه با فضایی به وسعت ۳۰۰۰۰ متر مربع در سال ۱۹۳۰ بنا گردیده و به سبک معماری خاندان سلطنتی Tang می باشد که در سال ۱۹۸۰ مجددا تعمیر گردیده. این صومعه شامل دو بخش میشود یکی بخش بودا و دیگری باغ صومعه.

▪ معبد Che Kung
یکی از عبادتگاههای معروف در میان افراد بومی و محلی است تا در سال جدید در آن به عبادت بپردازند. اعتقاد آنها این است که این معبد برکت می دهد و به مریدانش سال خوبی را بعد از روشن کردن چرخ خوشبختی می دهد. (Che Kung یکی از ژنرالها در سلسله Sung بوده که شورشی را در جنوب چین فرو نشانده. او بعدا توسط مریدانش پرستش می شده و یکی از کشاورزان هم در خواب می بیند که روستای آنها از امراض و طاعون توسط این فرد نجات پیدا می کند ، از این رو معبد بنا می گردد.

▪ معبد Man Mo
اسم این معبد نعوذبالله به یاد خدایان ادبیات و جنگ نام گذاری شده است. خدای ادبیات دارای یک قلم مو خوشنویسی و خدای جنگ شمشیر و لباس سبز دارد. اشکلا مارپیچی از سقف آویزان توسط پیروان این معبد برای سلامتی و خوشبختی سوزانده می شود.

▪ معبد Ching Chung Koon
در سال ۱۹۴۹ جهت روستائیان دور افتاده بر روی بلندای منطقه مسکونی Tuen Mun واقع گشت. این اسم چینی است به معنی عمر طولانی.

▪ معبد Fung Ying Seen Koon
در سال ۱۹۲۹ ساخته شد و یکی از معابد پیروان مذهبی چینی است.

▪ درخت آرزو Lam Tsun
در دره سرسبز لم تسان درختی بنام درخت آرزو وجود دارد که روی آن کاغذهای رنگی فراوانی چسبیده. طبق اعتقادات قدیم آنها آرزوی خود را روی کاغذهای رنگی می نویسند و در هوا پخش می کنند ، اگر کاغذ آنها روی درخت بنشیند یعنی آرزوی آنها بر آورده می شود.

▪ تالار اجداد Tang Chung Ling
خانه یکی از پنج قبیله هنگ کنگ است.نام این قبیله به معنی " اژدهای پر جنب و جوش می باشد" که ناشی از یک افسانه قدیمی در قرن ۱۶ است. این اژدها روزی در این مکان می زیسته. از سال ۱۹۹۷ نیز به عنوان یک معبد محافظت شده اعلام شد.

▪ روستای دیواری Lo Wai
اولین روستای دیواری که توسط Tang Clan درهنگ کنگ ساخته شد. امروزه مهد فعالیتهای خاندان و زادگان آن خانواده می باشد.در سال ۱۹۹۷ به عنوان مقبره نام گرفت.

▪ باغ پرندگان Yuen Po Street
این باغ کوچک مخصوص زندگی پرندگانی ساخته شد که در ساختمانهای مخروبه اسیر بودند. آن ساختمانها اکنون ویران شده اند.

▪ قبر Lei Cheung Uk
این قبر متعلق زمان سلسله Han می باشد و در سال ۱۹۵۵ از زیر خاک بیرون کشیده شد.

▪ جزیره لاما (Lamma Island)
جزیره لاما سومین جزیره بزرگ هنگ کنگ پس ا زجزایر لانتااو و هنگ کنگ می باشد. جزیره لاما از دو بخش در شمال بنام یونگ شیو وال و در جنوب بنام پاک کوک تسوئن تشکیل شده است. بخش اول حالت دهکده ای دارد و خانه های حداکثر دو طبقه و در بخش دوم عمدتا رستورانهای بزرگ واقع شده اند. هر دو منطقه مسکونی است و با جاده های بطول تقریبا دو کیلومتر از دره و کوهستان به

یکدیگر متصل میشوند. این مسافت اتومبیل رو نیست و پیاده حدود یکساعت و نیم راه است. از جاده اصلی جاده های فرعی به کنار آب امتداد یافته اند. برای رفتن به این جزیره باید یا از ایستگاه فری سنترال هنگ کنگ استفاده نمود که دو فری جداگانه به دو منطقه جزیره مسافران را منتقل می نماید و یا از فری منطقه آبردین در هنگ کنگ به آنجا رفت از هر دو مسیر حدود ۳۰ دقیقه برای رفتن به جزیره طول می کشد. جزیره لاما در جنوب غربی هنگ کنگ واقع شده است. تعدادی فروشگاه ، معبد تین ها و دو فار کامیکاز در راه میان دو بخش شمالی و جنوبی جزیره واقع شده اند. این جزیره از دوران نوسنگی مسکونی شده و به غذاهای دریایی تازه اش معروف است.

▪ جزیره لانتا او
مساحت این جزیره دو برابر مساحت جزیره هنگ کنگ است. از جزیره هنگ کنگ حدود ۴۵ دقیقه ، از ایستگاه شماره ۷ فری سنترال تا لانتا او طول می کشد. کوه های بلند ، روستاهای ساحلی و پارک های زیبا زیستگاه مناسبی را تشکیل داده است. فرودگاه بین المللی هنگ کنگ در بخش شمال غربی لانتا او واقع شده است و شرکت والت دیسنی آمریکا در حال ساختن مجموعه ای بهمین نام در منطقه شمالی جزیره است. اتوبوس شماره ۲ در نزدیکی ایستگاه فری جزیره لانتا او بعد از ۳۵ دقیقه گذر از منطقه کوهستانی مسافران را به بزرگترین معبد بودا در هنگ کنگ منتقل می نماید در منطقه باز این معبد بزرگترین مجسمه بودا در دنیا به وزن ۲۰۲ تن که در سال ۱۹۹۳ ساخته شد ، محل عبادت پیروان بودا و برای جهانگردان جالب است. در سال ۱۹۰۵ جمعی از بودایی ها برای عبادت این منطقه دور افتاده از هنگ کنگ را انتخاب کردند که تا سال ۱۹۷۰ بسیار محقر و کوچک بود لیکن ار آن به بعد با ساخت معبد در آن مکان روز به روز بر وسعت و رونق آن افزوده شد. قله لانتا او در این جزیره با ۹۳۴ متر ارتفاع دومین قله مرتفع هنگ کنگ است.

● ایران و هنگ کنگ
▪ صادرات به هنگ کنگ شامل : خشکبار ، وسایل تشخیص طبی ، سنگهای ساختمانی و مواد پلاستیکی می شود.

▪ واردات از هنگ کنگ شامل: تجهیزات مخابراتی،ماشین آلات برقی وکفش.

 

 

منبع: http://www.aftabir.com

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.