شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

ارمنستان سالن اپرا

ارمنستان سالن اپرا

یکی از جاذبه‌های توریستی شهر ایروان، سالن و میدان اپرا است. معماری زیبای بنای معروف اپرا و میدان سرزنده‌‌ی آن در سفر به ارمنستان سرگرمتان خواهند کرد.

از دیدنی‌های شهر ایروان و کشور ارمنستان بنا و میدان اپرا است که کمتر گردشگری از تماشای آنها غافل می‌شود. سالن اپرا در سال ۱۹۳۳ افتتاح شد و تاکنون شاهد اجرای کنسرت‌ها و اپراهای ارمنستان و جهان بوده است. این بن به نام آرام کاچاتوریان اولین اپرا نویس ارمنی نامگذاری شده است. از لحاظ معماری، سالن اپرا از دو قسمت تشکیل شده است که سالن غربی آن سالن فیل هارمونیک (ارکستر سمفونی) به نام Aram kachatorian و سالن شرقی سالن اپرا و باله به نام Alexander spendiarian است.

میدان اپرامیدان اپرا

اما میدان اپرا نیز مانند میدان هراپاراک محل برگزاری گردهمایی‌ها، کنسرت‌ها و مراسم‌های مختلف است. در چهار طرف میدان اپرا پارک‌هایی را خواهید دید که با وجود کافه‌ها و رستوران‌های متنوع حسابی سرگرمتان خواهند کرد. اینجا در بهار و تابستان حسابی شلوغ می‌شود. در ضلع جنوبی ساختمان اپرا، دریاچه‌ای به نام «قو» قرار دارد، که در زمستان‌ها یخ می‌بندد و تبدیل به پیست پاتیناژ می‌شود. شما می‌توانید با اجاره تجهیزات پاتیناژ حسابی لذت ببرید. در قسمت جنوبی دریاچه قو، مجسمه مدرنی از آهنگ ساز معاصر ارمنی آرنو باباجانیان خواهید دید. اگر عازم ارمنستان هستید، بازدید از میدان اپرا را از دست ندهید.

 

منبع: http://dalahoo.com 

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.