شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

«ترین» هتل هاي جهان

«ترین» هتل هاي جهان

هتل مكانی برای استراحت در كوتاه مدت و یا دراز مدت است كه خدمات مختلف و متنوعی مانند رستوران، سالن كنفرانس، اتاق ملاقات و استخر شنا را به میهمانان عرضه می‌كند.

بسیاری از مدیران هتل‌های قدیمی به بازسازی مجدد هتل‌های خود پرداخته و میزبانی رویدادهای مهم را بر عهده گرفته‌اند. برخی از هتل‌ها به دلیل غذاهای ویژه‌، برخی به دلیل پخش فیلم‌های خاص و برخی دیگر به دلیل حضور گردشگران خارجی از شهرت خاصی برخوردارند.

● بلندترین هتل جهان
برج العرب در امارات متحده عربی یكی از بلندترین هتل‌های جهان به شمار می‌آید. ارتفاع این هتل ۳۲۱ متر است. از سال ۱۹۸۷ ساخت بنای این هتل آغاز شد و در سال ۱۹۹۲ پروژه ساخت آن به پایان رسید.

این هتل یكی از شیك‌ترین هتل‌های جهان است. طراح این هتل ۷ ستاره تام رایت است و توسط پلی به ساحل ارتباط پیدا می‌كند.

ساختمان هتل مساحت ۷۰ هزار متر مربع را در در برگرفته و ۹ هزار تن فولاد در ساخت آن به كار رفته است.

سالن میانی هتل ۱۸۰ متر طول دارد. طی مراحل ساخت و ساز دمای داخل هتل پایین و ساختمان نسبتاً سرد بود. این موضوع از تجمع ابرهای باران زا جلوگیری می‌كرد.

هزینه تمام شده هتل ۶۵۰ میلیون دلار بود. پیش از این همه هتل‌های ساخته شده ۵ یا ۴ ستاره یا كمتر بود و نخستین هتل ۷ ستاره برج العرب است.

● بزرگترین هتل جهان
یكی از بزرگترین هتل‌های جهان هتل درجه یك در گنتینگ مالزی است. این هتل دارای ۶۱۱۸ اتاق است و یكی از بزرگترین مراكز تفریحی را در خود جای داده است.

در گذشته بزرگترین هتل جهان در لاس وگاس آمریكا بود كه ۵۰۴۴ اتاق داشت، اما با ساخت هتل مالزی این ركورد شكسته شد.

● قدیمی‌ترین هتل جهان
بنابر كتاب ركوردهای جهانی گینس، قدیمی‌ترین هتل جهان هشی‌ریوكان در آوازو ژاپن قرار دارد. این هتل در سال ۷۱۷ افتتاح شد و به دلیل زیبایی طبیعی كه دارد بسیار معروف است. موقعیت این هتل بر جذابیت آن می‌افزاید. تعداد زیاد چشمه‌های آب گرم نیز باعث جذب گردشگران به منطقه می‌شود.

● هتل‌های نامتعارف
بسیاری از هتل‌ها می‌توانند به عنوان مقاصد نهایی برای گردشگران محسوب شوند. برخی هتل‌ها به دلیل موقعیت، مكان یا شرایط آب و هوایی در گروه هتل‌های نا معمول قرار می‌گیرند كه خاص برخی از گردشگران است.

▪ هتل‌های خانه درختی
برخی هتل‌ها مانند خانه درختی كاستاریكا یا خانه درختی پارك ملی ابردار كنیا به صورت چند طبقه ساخته می‌شوند، به طوری كه انبوهی از درختان این هتل‌های در برگرفته و به آنها زیبایی خاصی می‌بخشند. یكی از هتل‌ها خانه درختی بسیار زیبا بایرام در الیمپوز تركیه است كه جزء زیباترین هتل‌های خانه‌ درختی به شمار می‌آید و مورد استقبال گردشگران بسیاری قرار می‌گیرد.

▪ هتل‌های غاری
هتل‌های غاری در بسیاری از نقاط جهان وجود دارند به ویژه در جنوب استرالیا و اسپانیا هتل‌های غار‌ی زیبایی دیده می‌شود. این هتل‌ها در داخل غارهای طبیعی ساخته می‌شود و برخی از اتاق‌های آنها در طبقات زیر‌زمین قرار دارند.

▪ هتل‌های یخی و برفی
این گروه از هتل‌ها در مناطق سردسیر یافت می‌شوند. به عنوان مثال هتل یخی جوكاساروی در سوئد در فصل زمستان ساخته و در بهار به دلیل تابش نور آفتاب ذوب می‌شود. در زمستان سال بعد نیز بار دیگر بازسازی می‌شود.

همچنین هتل برفی ماموت در فنلاند در میان برف‌ها ساخته می‌شود و یكی از بزرگ‌ترین هتل‌های برفی جهان به شمار می‌آید. در این هتل رستوران نیز وجود دارد و با مجسمه و دیگر وسایل تزیین شده است.

▪ هتل باغ‌ها
برخی هتل‌‌ها قبل از اینكه به شكل هتل در آیند باغ بوده‌اند و گل‌های زیبای رز در جای جای آنها پراكنده است. این شكوه و زیبایی توجه سرمایه‌گذاران را جلب كرده و در میان باغ‌های بزرگ این هتل‌ها طراحی شده‌اند. برای مثال هتل باغ كلیودن توسط چارلز بری ساخته شد.

● زندگی در هتل
"هوواردهوگس"، بیلیونر آمریكایی بیش از نیمی از عمر خود را در هتل‌‌ها زندگی كرده است. وی معمولا طبقه نهم هتل‌ها را انتخاب می كرد تا نظاره‌گر چشم‌انداز اطراف باشد. او از هتل‌‌های مختلف شهرهای بزرگ بازدید می‌كرد و چند شب را در آنها می گذراند و در فاصله سال‌ها ۱۹۶۶ تا ۱۹۶۸ هتل‌های بسیاری را خریداری كرد.

نویسندگان مجلات و روزنامه‌ها و حتی كتاب‌ها در معرفی هتل‌ها نقش موثری دارند. به طوری كه بسیاری از آنها در طول داستان یا مقاله خود از هتل‌ها نام می‌برند. حتی فیلمسازان نیز در این امر نقش موثری دارند و با بازی در یك هتل و یا نام بردن از آنها توسط هنر‌پیشه‌گان، هتل‌ها محبوبیت خاصی می‌یابند.

 

 

منبع: http://www.aftabir.com

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.