شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

كوتاه درباره قبرس و یونان

كوتاه درباره قبرس و یونان

دانستن این مطلب درباره یونان دشوار است كه آیا باید نقش مركزی آن را به عنوان مهد تمدن غرب تحسین نمود یا سواحل با شكوه آن را, و یا فرهنگ گرم و صمیمانه یونان قابل ستایش و تحسین است

● جالب توجه‌ترین قسمت‌های قبرس و یونان

۱) آثار تاریخی باستانی برای سیاحت

۲) جزایر زیبا

۳) غذای دریایی تازه و زیتون‌های فراوان

۴) آب و هوای گرم مدیترانه‌ای
همچنان كه دریای مدیترانه به سمت قبرس و جزایر زیبا و مجذوب كننده یونان سرازیر می‌شود، آب در آفتاب پر شور استوایی به روشنی می‌درخشد، ویرانه‌های باستانی و كهن را بالا می‌رود و به روستای درهم بافته ماهیگیران می‌رسد، روستایی با خانه‌های پوشیده از كاشی قرمز و شهرهای بزرگی آكنده از فرهنگ باستان كه زمانی مهد تمدن بوده‌اند. این سواحل جنوبی فصل درخشش خورشید را در طول سال گسترش می‌دهند و در طی ماه‌های تابستان گرمترین خوش‌آمدها را به اروپا هدیه می‌كنند. در دنیای ساحلی جایی كه زندگی با آهنگ ملایم تغییر فصول و بازگشت آرام قایق‌های ماهیگیری پیش می‌رود، تركیبی از احترام با روحیه‌ای بخشنده دیده می‌شود.

● قبرس
این جزیره سحرانگیز، نیمه راهی میان اروپا و آفریقاست. آمیزه‌ای از رومیان و هلنی‌ها كه تاثیر آن بر نواحی روستاهای صخره‌ای و بكری است كه در تمام طول سال بسیار زیبا و دیدنی می‌باشند. اینجا بهشت باغ‌های پرتغال، زیتون و انگور است. در امتداد خط ساحلی مشبك، زنجیره‌ای از سواحل ماسه‌ای اغواكننده و دریایی آبی، بكرترین و وسوسه‌انگیزترین سواحل شنا در اروپا را مهیا می‌نماید. در اینجا بهار زودتر از راه می‌رسد و در ژانویه و فوریه نواحی روستایی را با گلهای لطیف و سفید نرگس فرش می‌نماید. سپس همانند افسانه ریخته شدن خون آدنیس، شقایق دریایی می روید و بعد از آن اركیده‌های وحشی، گل فلزی (فریزنا) و زنبق خواهند رویید. در تابستان گل‌های داوودی با رنگ زرد درخشانشان خورشید را به مبارزه می‌طلبند. هتل مطلوب ما در قبرس، در قسمت شمال غربی ساحل قبرس واقع شده و پایگاه طراز اول تجلل می‌باشد، كه بالاترین معیارها را كسب كرده و دارای چشم‌اندازی شگفت‌انگیز است.

● یونان
دانستن این مطلب درباره یونان دشوار است كه آیا باید نقش مركزی آن را به عنوان مهد تمدن غرب تحسین نمود یا سواحل با شكوه آن را، و یا فرهنگ گرم و صمیمانه یونان قابل ستایش و تحسین است؟ مهم‌ترین نشانه‌های تمدن باستان در آتن پراكنده شده‌اند. همانند بنای آكروپلیس، منظره دیدنی و فراموش نشدنی كه در نور ضعیف شب تابستانی می‌درخشد. برای درك هویت روستایی یونان، شبه جزیره هالكیدیكی Halkidiki در نزدیكی تسالونیكی قطعاً مستحق بازدید است. در حالی كه بهتر از جزیره كریت تعداد معدودی جزیره دیگر وجود دارد، اما آمیزه‌ای از ویرانه‌های دیدنی و همچنین سواحل زیبا، ضامن استقبال و پذیرش گرم این كشور است. جزیره خشك و لم یزرع میكونوس Mykonos با ساختمان‌هایی كاملاً سفید، سواحلی با شكوه و شهری پر نقش و نگار و زیبا مزین شده است. مجاورت آن با دلوس Delos كهن سبب شهرت این جزیره در Cyclade گردیده است. غربی‌ترین جزیره، جزیره آتشفشان سانتورینی Santorini است كه با جذابیت افسونگرش به حكایات مبهمی از آتلانتیس پیوند می‌یابد. روستاهای سفید و متصل به پرتگاه‌های بلند، جایی كه می‌توانید در یكی از دلرباترین مكان‌های دنیا، از غروب خورشید لذت ببرید. انتخاب ما از میان هتل‌های درجه یك در شهر كهن و باستانی آتن، شبه جزیره بكر هالكیدیكی و جزیره جادویی و سحرانگیز كریت، جزیره میكوناس در سانتورینی و جزیره چوبی و زیبای اسكیاتوس در اسپورید Sporades صورت گرفته، تا معیارهای عالی سكونت با انتظارات شما از تعطیلات و حتی فراتر از آن مطابقت نماید و به شما امكان لذت بردن از یونان با تانی و بدون عجله بدهد.

● قبرس
▪ پرواز به: Pafos (شركت هواپیمایی بریتانیا- چهارشنبه، جمعه و یكشنبه) تمام پروازها به صورت مستقیم انجام می‌شود.

▪ اختلاف ساعت: ۲ + GMT
▪ بهترین زمان برای سفر از آپریل تا نوامبر می‌باشد.

● یونان
▪ پرواز به: آتن (شركت هواپیمایی بریتانیا- هر روز)

▪ پرواز به: هراكلین (شركت هواپیمایی بریتانیا- سه‌شنبه، جمعه)

▪ پرواز به: تسالونیكی (شركت هواپیمایی بریتانیا- دوشنبه، چهارشنبه، شنبه، یكشنبه)

▪ پرواز به: میكونوس، سانتورینی و اسكیاتولس (هواپیمایی بریتانیا به آتن و بعد از آن با شركت هواپیمایی المپیك- همه روزه)

▪ اختلاف ساعت: ۲ + GMT

▪ بهترین زمان برای سفر از می تا اكتبر است.

 

 

 

منبع: http://www.aftabir.com

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.