شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

گورستان غول ها در آلبرتای كانادا

گورستان غول ها در آلبرتای كانادا

كشف بیشترین فسیل دایناسور در جهان در پارك محلی دایناسورها در آلبرتای كانادا اتفاق افتاد.

به گفته رئیس مركز گردشگری پارك آلبرتا كمتر از یك ماه پس از پخش فیلم «پارك ژوراسیك» در سال ۱۹۹۳ جهانگردان مسئولان پارك را غافلگیر كردند. خیلی ها آن موقع می‌خواستند از نزدیك ببینند كه در حقیقت از غول‌های دوران باستان چه چیزی باقی مانده است. برای این منظور پارك آلبرتا كه در فاصله دو ساعت و نیمی با اتومبیل در شرق كلان شهر كالگاری قرار دارد تا به امروز نمونه بی نظیری است چرا كه به ندرت می‌توان در دنیا جایی را یافت كه این همه فسیل دایناسور در آن كشف شده باشد.

بروك در بزرگراه ترانس كانادا مكانی است در فاصله ۴۸ كیلومتری این پارك كه دارای تجهیزاتی برای گردشگران است و كسانی كه با خودرو مجهز به امكانات نیامده باشند و یا در پارك محلی چادر نزنند شب را در آنجا سپری می‌كنند و از آنجایی كه برای مسافران شهر كالگاری این پارك محل متروك و دورافتاده‌ای است و برای بازدیدی كامل هم لااقل دو روز وقت نیاز است اكثر بازدید كنندگان یكی از این امكانات را برمی‌گزینند. البته در عمل شناخت ابعاد پارك در زمانی كوتاه میسر نیست. مناظر هر دو سوی دریاچه «گوزن سرخ» یكنواختی مرغزار را درهم می‌شكند. دشت با عمقی دست كم ۸۰ متری به سمت دریاچه سرازیر می‌شود و سنگ‌های عجیب و غریب ساحل شش و نیم كیلومتری در اینجا نتیجه فرسایشی است كه بیش از ۲۰۰۰ سال پیش اتفاق افتاده است. گفتنی است پس از آخرین عصر یخبندان آب های ذوب شده یخچال ها تعداد زیادی از استخوان‌های دایناسورهایی را با خود آوردند كه از حداقل ۷۶ میلیون سال پیش زیر سطح كره زمین مدفون بودند.

از جمله امكانات این پارك این است كه گردشگران می‌توانند در مركز جدید جهانگردی سفر واقعی با رایانه به دوره‌های مختلف كره زمین را بیاموزند. آنها همچنین می‌توانند در تورها و راه پیمایی‌های بخش‌هایی شركت كنند كه برای همگان قابل دسترس نیست البته به علت گنجایش محدود بهتر است این تورها به موقع رزرو شود. از آنجایی كه تعداد اسكلت‌های موجود در پارك زیاد نیست گردشگران راغب می‌توانند از موزه «تورل رویال» شهر دروم هلر بازدید كنند. در آنجا بازدیدكنندگان قبل از تماشای اسكلت های بزرگ و كپی استخوانی دایناسورهای غول پیكر عازم سفری واقعی با رایانه به دوره‌های مختلف زمین می‌شوند. شهر دروم هلر خود را برای پذیرایی از گردشگران آماده كرده است حتی از فروشگا‌ه‌های شهر هم می‌توان فسیل دایناسور خریداری كرد. با وجودی كه هتلی محلی سعی دارد نظر گردشگران را به خود جلب كند رستوران «فرد و بارنی» تلاش می‌كند طرفداران سریال پر بیننده «خانواده فویر اشتاین» را به خود علاقه مند كند. البته بزرگترین دایناسور جهان هم در این پارك قرار دارد یك كپی ساخته شده از پلاستیك و فولاد به طول ۴۶ متر و ارتفاع ۲۶ متر كه چه بسا هیولاهای پارك محلی را بترساند اما آنها در فاصله مطمئن تری در موزه قرار گرفته اند.

 

 

منبع: http://www.aftabir.com

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.