شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

سوهانک بام دیگری برای استان تهران

سوهانک بام دیگری برای استان تهران

منطقه سوهانک در شمال شرقی تهران، منطقه ای است با بافت تقریباً قدیمی که شاید کمتر کسی از پاتوق نشینهای تهرانی آن را بشناسند.

اگر هوس دیدن منظره کاملی از تهران را داشته باشید، اولین جایی که به ذهن همه می رسد "بام تهران" در ولنجک است و شاید کسی به یاد سوهانک و منظره زیبا و متفاوتی که به نمایش می گذارد نیفتد.

● باغچه جهانبخش
▪ تعداد تخت: ۳۵
▪ گنجایش هر تخت: ۵ نفر
▪ پیشنهاد: چای و قلیان (و لذت تماشای منظره!)

▪ نشانی: چهارراه مینی سیتی، به سمت جاده لشگرک، دور برگردان دوم به سمت سوهانک، از میدان اول به سمت راست، آخر خیابان

برای افرادی هم که اهل چای و قلیان هستند، فرحزاد، دربند و سفره خانه هایی که در سطح شهر پراکنده شده اند یاد آور خاطراتی دلنشین، همراه با مزه چای دلخواه و قلیانهایی با طعمهای سیب، نعناع و پرتقال هستند.

ولی اگر حوصله کشف جاهای تازه را دارید و از تکرار پاتوقهای آشنا خسته شده اید، سوهانک می تواند تجربه خوبی باشد.

انتخاب یک مکان مناسب برای ثبت لحظه های شیرین و گذران وقت همراه با دوستان یا خانواده، بسته به سلیقه افراد است.

"باغچه جهانبخش"، پاتوقی دنج برای افراد "اهل دل" در بالای سوهانک است.

راه باریک و آسفالت نشده ای را باید پیمود تا به آنجا رسید .سر در ورودی اش نوشته شده "باغچه جهانبخش". کمی جلوتر ، عقابی روی درختچه ای خشک درون قفس نشسته است . هوای سرد، توانی برای او باقی نگذاشته است.

در بدو ورود اولین چیزی که نظرتان را جلب می کند ، تخت هایی است با پشتی های قرمز رنگ و پیچکهای پلاستیکی که از همه جا آویزان اند .

دو مدل تخت برای انتخاب وجود دارد: یکی داخلتر که با محفظه شیشه دودی جدا شده و معمولاً پاتوقی برای جوانترهاست و قسمت جلویی که اگر مه نباشد، تمام تهران را از آنجا، در یک نگاه می توان دید.

پسر جوانی با تکه کاغذی دوان دوان می آید؛ "غذا میل دارین یا فقط چای و قلیون؟" اولین سئوالی است که از شما پرسیده می شود.

برای خیلی از مشتری ها، پاسخ "چای و قلیون" است. طعمش را هم باب سلیقه شما می نویسد.

بعد از چند دقیقه (که به دلیل خیره شدن به منظره روبرویتان اصلاً متوجه گذشت آن نشده اید) یک سینی گل دار با چند فنجان و قوری چای جلویتان نمایان می شود. علاوه بر قند، نبات و شکلات هم در سینی هست.

قلیانی با طعم دلخواه ، زغالهای افروخته و سر قلیان های چند رنگ پلاستیکی، برای هر نفر یک عدد در ظرفی می آورد و قلیان کنار تخت گذاشته می شود.

در اندک زمانی همه جا پر از دود می شود. دودها با انواع بو ها بالای سر تخت ها در هوا معلقند.

غذاهای جهانبخش همه سنتی اند: کباب، جوجه کباب، باقالی پلو و... پیشنهاد پسرک برای ناهار، چلو کباب مخصوص است. غذا را در مجمعه ای می آورد: سفره ی یکبار مصرف، دیس برنج همراه با کره، دیس کباب و سبزی و پیاز، ماست موسیر و پارچ دوغ.

"نوش جان"؛ پسرک شما را به خوردن یک غذای خوشمزه نوید می دهد.

باغچه جهانبخش ممکن است مثل خیلی از سفره خانه های امروزی شیک و مدرن نباشد اما گرمی و صفای درونش و چشم انداز زیبایش برای همه لذت بخش است .

 

 

منبع: http://www.aftabir.com

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.