شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

شهرهای اصلی كشور فرانسه 2

شهرهای اصلی كشور فرانسه 2

فرودگاه بین المللی, ایستگاه قطار اروپایی, محورهای اصلی بزگراهها و جاده های اصلی, راه دریای به اقیانوس اطلس و بندر , مرکز آکیتن,دریچه ای رو به جهان را برای بوردو می گشایند

به خاطر مجموعه بزرگ بیمارستانی كه بهترین تجهیزات و احدهای پژوهشی بسیار مشهوری را دارد، امروزه مارسی در میان اولین رتبه های بهداشت و سلامت عمومی قرار دارد.

بخشهای عمده آن عبارتند از مهندسی زیست پزشكی، سرطان شناسی، ایمنی شناسی، صنعت دارو سازی و تصویر برداری پزشكی.

مارسی دومین قطب پژوهش دولتی در فرانسه در زمینه علمی است و قریب ۳۰۰۰ پژوهشگر را در آزمایشگاهها و دانشگاهها گرد هم می آورد.

آموزش عالی ۳ دانشگاه، ۳۰ دانشكده و مدرسه بزرگ را در اختیار دارد كه ۹۰۰۰۰ دانشجو را تربیت می كنند.

مارسی شهر تعدد فرهنگی است و به سرعت تجهیزات ساختار سازی را از آن خود كرده است. با ۲۵ تئاتر، اپرا، سالن كنسرت "لودوم"، مدرسه بین المللی رقص و باله ملی ماری-كلود پیتراگالا، مارسی مانند یك مركز فرهنگی حقیقی در فرانسه قرار می گیرد.

ورزش بیش از یك سرگرمی اوقات فراغت محسوب می شود. در مارسی بیش از ۵۰ رشته به طور منظم توسط ۲۰۰۰۰۰ فرد مجاز كار می شود. ۴۰ درصد وسعت مارسی به فضای طبیعی اختصاص داده شده است. ضمناً با ۵۷ كیلومتر ساحل دریا، مارسی محل ملاقات ممتازی برای ورزشكاران (غواصی، ورزشهای آبی) و نیز شناگرانی است كه از درخشندگی استثنایی خورشید نیز برخوردار می شوند.

● مونپولیه
مونپولیه مركز لانگ دوك-روسیون است و در میان شهرهای فرانسه رتبه هشتم را احراز می كند. این شهر در نزدیكی حوزه مدیترانه و نه چندان دور از پاریس قرار دارد (یك ساعت و ده دقیقه با هواپیما و ۳ ساعت و ۱۵ دقیقه با TGV )

مونپولیه اقتصادی را بر مبنای فعالیتهای پیشرفته علمی و خدماتی پیرامون شركتهایی چون IBM و شركتهای معتبر دیگر مانند HORIBA ، DELL ، Palm Computing ، Cap Gemini ، Alstom ، Inforud ، Genesys یا PC soft بنیان گذاشته است. تخصصهای بسیار دیگری نیز مانند كشاورزی مناطق كرمسیری و مدیترانه یی، بهداشت ، محیط زیست، فناوری اطلاعات در این شهر گسترش یافته است.

۶۰۰۰۰ دانشجو، ۳ دانشگاه، ۵ مدرسه عالی مهندسی و دهها پژوهشكده در پویایی و كیفیت زندگی این شهر مشاركت دارند. در مونپولیه از هر چهار نفر یك نفر دانشجو است.

آگروپلیس، قطب بین المللی تحقیقات و آموزش عالی كشاورزی با بیش از ۲۰۰ واحد و آزمایشگاه ، ۳۰۰۰ پژوهشگر، مدرس – پژوشگر و تكنیسین در مونپولیه و حومه آن اتقرار دارند. ۶۰۰ دانشمند از مناطق ماورا دریای فرانسه، در ۶۰ كشور جهان پراكنده ند و با آنان همكاری می كنند. موضوع این تحقیقات گسترش اقتصدی و اجتماعی مناطق مدیترانه یی و گرمسیری است.

موزه آگروپلیس، موزه علم و جامعه، به نوبه خود موضوع كشاورزی و تغذیه را به نمایش می گذارد و به گسترش فرهنگ علمی آن می پردازد.

فرهنگ اولین جایگاه را در مونپولیه دارد. هنرهای سنتی با فناوری مدرن همراه شده اند و كنسرتها، نمایشگاهها، آفرینشهای نمایشی و جشنواره ها در تمام سال حیات فرهنگی شهر را پربارتر می سازند.

● نیس
شهر مهم كمان مدیترانه ، نیس همواره میزبانی بین المللی بوده است و شهری توریستی، تفریحی، فرهنگی، و در عین حال محل اختراع و تحقیق و بازرگانی است.

فرودگاه نیس –كوت دازور برترین فرودگاه خارج از پایتخت است و روزانه با ۵۹ پرواز بین المللی ۳۲ پرواز داخلی و بیش از ۴۵ پرواز روزانه نیس –پاریس شهر رابه همه شهر های بزرگ وصل می كند. شبكه جاده یی و راه آهن نیز به راحتی در این شهر قابل دسترسی است.

اقتصاد نیس به ویژه در بخش خدما گسترش یافته است و امروز شهر می كوشد نقش مهمی را در زمینههای فناوری های پیشرفته، بهداشت، رسانه های تصویری، خدمات مخابراتی و چند رسانه یی ایفا كند.

دانشگاه نیس سوفیا آنتی پلیس در سال ۱۹۶۵ تاسیس شد و در رده بهترین دانشگاههای اصلی فرانسه قرار دارد. این دانشگاه پذیرای ۱۳۰ گروه محقق و دارای ۳۶۰۰۰ دانشجو است كه از همجواری بافت اقتصادی و اجتماعی یك شهر بزرگ و استقرار موسات وشركتهایی با فناوری پیشرفته بهره می برد و تاثیر متقابل دانشگاه و موسسات مختلف را از طریق دوره های كارآموزی در موسسات و دوره های شغلی-حرفه یی در دانشگاه ممكن می سازد.

بسیاری از مدارس عالی با دوره های تخصصی در نیس حضور دارند مانند مدرسه عالی علوم انفورماتیك، مدرسه عالی ملی معدن پاریس و كنسرواتوار هنر و حِرف .

مدارس هنری گرایشها ی مختلفی را پس از مقاطع ابتدایی و متوسطه آموزش می دهند . در مدرسه ملی هنرهای تزیینی، گرافیك، نقاشی و مجسمه سازی آموخته می شود كه ماتیس، ژیولیولی، آواتی و آرمان در آن جا تعلیم دیده اند. موسیقی در كنسرواتوار ملی رژیون و مركز بین المللی آموزش موسیقی تدریس می شود.

نیس محل شكوفایی هنر و فرهنگ ، هنرمندان بسیاری را مانند ون لو، تولوز لوترك، مودیگلیانی، دوفی، رنوار، پیكاسو، شاگال، پره رو، نیتسژ، آراگون، تولستوی، موپاسان، برلیوز، بیزه و ماسنه را الهام بخشیده است.

موزه كوت دازور مجموعه یی معتبر را در بنایی كه از نظر معماری شهرتی در حد مجموعه اشیا داخلش دارد، گرد هم آورده است.

● استرازبورگ
این شهر هفتمین شهر بزرگ فرانسه و مركز استان با ر ن می با شد . استرازبورگ همچنین مركز فرهنگی _ اقتصادی الزاس است . موقعیت ویژه جغرافیایی این شهر در حد فاصل ارتباطات بین ا لمللی با قدمتی اروپایی , مشرف به رودخانه رن , به این شهر اهمیت بی بدیل می بخشد . با توجه به تمامی این خصوصیات , شهر استرازبورگ به عنوان مركز قانون گذاری اروپا برگزیده شده است . از جمله این مراكز می توان پارلمان اروپا , مركز مشاورت اروپایی و مركز دفاع از حقوق بشر اروپا را نام برد . این شهر قریب به ۴۸۰۰۰ دانشجو دارد , كه ۳۹۰۰۰ تن از أنها در دانشگاههای دولتی مشغول به تحصیل هستند . دانشگاه لویی پاستور با دانشكده های علوم و علوم پزشكی , دانشكده مارك بلوك با دانشكده های ادبیات و زبان شناسی و دانشگاه روبرت شومن با دانشكده های حقوق و حسابرسی. همچنین مدارس بزرگ فرانسه مانند ENA در استرازبورگ شعباتی دارند . زیبایی معماری مركز شهر استرازبورگ به حدی است كه یونسكو أن را بخشی از میراث فرهنگی جهانی قرار داده است . در شهر استرازبورگ فعالیت فرهنگی بسیار غنی مانند كنسرت , تئاتر , سینما و رقص و غیره در جریان است . در انتها باید از غذاهای لذیذ منطقه الزاس مانند شوكروت , تارت اونیون , موستل و غیره یاد كرد.

● تولوز
این شهر در حد فاصل دریای مدیترانه و اقیانوس اتلانتیك قرار گرفته است . فاصله این شهر تا پایتخت ۷۳۰ كیلومتر است , چهارمین شهر بزرگ فرانسه و مركز منطقه میدی پی رنه نیز می باشد . در چند سال گذشته , تولوز از خود نماد شهری فعال را به نمایش گذارده است . علاوه بر صنایع هوایی و فضایی , فعالیت در بخشهایی چون الكترونیك , صنایع پزشكی , علوم غذایی , تكنولوژی اطلاعات , میكرو بیولوژی و بیوتكنولوژی بسیار فعال است, چنین رشد و پیشرفت همواره در تعامل و همگونی با زندگی ساكنین بوده است. این شهر میراث فرهنگی گذشته و حال خود را كه دوستداران فراوان دارد, پاس می دارد. بیش از ۱۱۰۰۰۰ دانشجو در سه دانشگاه و چهارده مدرسه بزرگ مشغول به تحصیل هستند , این شهر ركورد بیشترین تعداد دانشگاه های شهرستان های فرانسه را كسب نموده است . شهر تولوز گنجینه ای از میراث فرهنگی بی بدیل را در خود حفظ می كند , از جمله : موزه ها , سالن های نمایش و تئاتر های گوناگون

 

 

منبع: http://www.aftabir.com

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.