شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

سریلانکا در یک نگاه

سریلانکا در یک نگاه

سريلانکا ( Seri Lanka )

مركز سري لانكا كوهستاني است. بيشتر باقي اين جزيره متشكل است از زمينهاي پست جنگلي، كه در شمال مسطح و حاصلخيز است.  
رودهاي مهم: مهاولي، كِلاني.
بلندترين نقطه: قله‌ي پيدوروتالاگالا، 2527متر 
آب و هوا: اين جزيره آب و هواي استوايي دارد كه به واسطه‌ي بادهاي موسمي تعديل مي يابد. ميزان بارندگي بين 500 ميلي متر در جنوب غرب و 1000ميلي متر در شمال شرق متغير است.
صنعت گردشگري يکي از منابع ارزي سريلانکا محسوب مي‌شود و پس از نيروي کار، منسوجات و چاي مقام چهارم را داراست. به عبارتي ديگر صنعت گردشگري، 20درصد توليد ناخالص ملي در سريلانکا را تشکيل مي ‌دهد. آمارهاي موجود، نشان مي ‌دهد که ورود نزديک به  600هزار گردشگر در سال به سريلانکا، نزديک به  600ميليون دلار براي اين کشور در آمد در پي داشته است. با اين حال صنعت گردشگري در سريلانکا هم‌اکنون تحت تاثير دو عامل مهم با رکود قابل ملاحظه‌ اي مواجه شده است. جنگ داخلي چندين ساله شورشيان تاميل با دولت سريلانکا و نيز تشديد آن طي سال هاي اخير به عنوان عامل نخست، ضربه سنگيني را به صنعت گردشگري اين کشور وارد کرده است..

سريلانکا جزيره‌اي براي تمام فصول:
گوناگوني آب وهوايي در سريلانکا اين کشور را به"جزيره‌اي براي تمام فصول" تبديل کرده است. نزديکي سريلانکا به خط استوا سبب شده است که فصول مختلف به معني واقعي در اين کشور مشاهده‌ نشود و درجه حرارت در تمام مدت سال در اين کشور تقريبا بين 28تا?32 درجه سانتيگراد باشد. نواحي جنوب و جنوب غربي سريلانکا داراي آب وهواي گرم و مرطوب و مناطق شمالي و شرقي اين جزيره گرم و خشک است. آب وهواي نواحي مرکزي سريلانکا که کوهستاني است معتدل مي ‌باشد. سريلانکا همچنين در معرض وزش دو نوع باد موسمي قرار دارد که نتيجه وزش چنين باد هايي اعتدال هوا و ريزش باران است.

 

پايتخت: كلمبو (پايتخت فعلي ), سري جايا وارد نِپوراكوته (مركز قانون گذاري و پايتخت برگزيده)

زبان رسمي: سينهالي (رسمي ؛ 72%)، تا ميلي (رسمي؛ 21%)، انگليسي (رسمي)

نوع حکومت: جمهوري

واحد پول: روپيه سريلانکا Sir lanka Rupee

مذهب: بودايي (69%)، هندو (15%)، و اقليتهاي كاتوليك رومي و اسلام سني

اميد طول عمر: 69سال

رشد سالانه جمعيت: 0.81%درصد (July 2004 est.)

جمعيت: 19995165نفر (July 2004 est.)

 

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.