شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

قلعه پیتر و پائول (پترو پاولف)

قلعه پیتر و پائول (پترو پاولف)

(THE PETER AND PAUL FORTRESS)

احداث شهر ابتدا کار بر روی جزیره خرگوش‌ها متمرکز بود و قلعه سنت پیتر بورخ به عنوان مرکز شهر بنا شده است که به عنوان هسته‌ی شهر آینده نیز در نظر گرفته شده است که مکان آن توسط پترکبیر انتخاب شد. کسی که به خوبی مزایای استراتژیک چنین محلّی را بر روی یک جزیره درک کرده است. در یک سال شش سنگر و استحکامات ساخته شده بود. با این حال سنگرها از خاک ساخته شده بودند که در سال 1740 با سنگ جایگزین شد امّا یکی از نگرانی‌های  بزرگ پیتر این بود که شهر جدید از سنگ ساخته شود. یک فرمان مخصوص تصویب شده  که ساختمان‌های سنگی را در هرجای دیگر در روسیه ممنوع می‌کرد، و به تمام استادان سنگ تراش دستور داده شد به سرزمین نِوا بیایند. پتر کبیر همچنین یک عوارض راهداری سنگی جدید را مرسوم کرد: همه قایق‌ها و همه کشتی‌ها برای ورود به شهر باید مقدار معینی سنگ با خود بیاورند.
قلعه مانند دژی محصور طراحی شده است که شامل سنگر و استحکامات است.(قسمتی از دیوار متصل به استحکامات است) پیتر عجله داشت که کار قبل از زمستان تمام شود و بنابراین ساختمان قلعه تحت نظارت و سرپرستی نزدیکترین انجمن تزار انجام می‌شد. سنگر و استحکامات به افتخار این مردان نام‌گذاری شده است:(نارشکین، تروبچکوی، زوتوف، گالوفکین، منشیکوف و یکی از دزهای جنوبی که با نظارت پترکبیر بوده است به نام امپراتور نامگذاری شد).

یکی از جنوبی‌ترین سنگرها تحت نظارت مسقیم خود پیتر ساخته شد و در نتیجه به سنگر تزار معروف شد. در شرقی‌ترین قسمت جزیره، جایی که دیواره متصل به سنگر تزار با سنگر Menshikov  است، دروازه اصلی به قلعه – دروازه پیترزبورگ – نصب شد.
برای داخل شدن به قلعه باید از روی پل چوبی st john عبور کرده و سپس از دروازه و پس از آن یک دروازه دیگر st peter  عبور کرد. طاق پیروزی عقب‌تر همچنان یک عقاب دو سر زیبا را در بردارد (پوشش بازوهای امپراطور روسیه است.) که تاج‌های امپراطوری ساخته شده از سرب و بیش از هزار کیلوگرم وزن دارد. آن طرف دروازه ورودی سن پتیرزبورگ جاده با دو ساختمان نظامی است که سمت راست انبار مهمات جنگی و توپخانه و سمت چپ قسمت اداری و مهندسی است. در سال 1787میلادی کل قلعه پوشیده از گرانیت بود. همچنین مکان توپ خانه مشخص شد که هر روز ظهر شلیک می‎کند. سنتی که تا به امروز ادامه دارد.

با فاصله ای نه چندان دور از کلیسای جامع سنت پیتر و پائول خانه‎ی فرماندهان و افسران قرار دارد. (1743-1746). در آن افسران قلعه زندگی می‌کردند. در طول مدت دویست سال 32 افسر در آنجا بودند. آنجا یک مکان پرافتخار است. این مکان به فرماندهانی با لیاقت اهدا می‎شد که اعتماد ویژه پادشاه را بدست آورده بودند.

 

ترجمه شده توسط سایت نازنیوز
در صورتیکه از این مطلب استفاده می‌کنید، منبع آن را ذکر نمایید.

دسته ها: روسیه

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.