شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

نکاتی در مورد بار مسافر

نکاتی در مورد بار مسافر

همانطور که در بخش پرواز چارتری (Charter Flight ) به آن اشاره شد مسئولیت حمل و نقل داخلی و بین المللى اشخاص و لوازم شخصى و یا کالا به استناد کنوانسیون 12 اکتبر 1929 ورشو و پروتکل 28 سپتامبر 1955 لاهه و کنوانسیون 18 سپتامبر 1961 گوادالاخارا و پروتکل هشتم مارس 1971 گواتمالا به عهده ایرلاین می باشد . بنا براین مسافرین هنگام تحویل بار به ایر لاین در مبداء و دریافت آن در مقصد می بایست به نکات زیر توجه کافی داشته باشند :

  1. قبل از تحویل بار حتماً نسبت به شمارش چمدانها و بسته هائی که قصد تحویل آنها را به ایرلاین دارید اقدام نمائید . شایان ذکر قراردادن برگه ای شامل نام و نام خانوادگی ، نشانی کامل ، شماره تلفن ، مبدا و مقصد به زبانهای فارسی و انگلیسی در داخل هریک از چمدانها ، خالی از فایده نخواهد بود چرا که در صورت مفقود شدن بار و بی نتیجه ماندن اقدامات قانونی صورت گرفته در خصوص یافتن آن ، این شانس وجود خواهد داشت که مقامات ذیصلاحی که بار مزبور را یافته اند پس از باز کردن آن ، که قطعاٌ پس از طی مراحل قانونی صورت خواهد گرفت ، صاحب بار را شناسائی و بار را تحویل نمایند .
  2. به یاد داشته باشید که به تعداد چمدانها و بسته هائی که تحویل ایرلاین داده اید می بایست رسید در اختیار شما قرار گرفته باشد .
  3. درصورت داشتن اضافه بار این حق برای شما محفوظ است که بخشی از بار خود را به مسافر دیگری انتقال دهید . در این صورت دقت نمائید که نسبت به دریافت رسید بار انتقال یافته از مسافر مورد اشاره اقدام نمائید .
  4. رسید های تحویل بار را تا رسیدن به مقصد با دقت نگهداری نمائید .
  5. هنگام رسیدن به فرودگاه مقصد بلافاصله پس از عبور از بخش کنترل گذرنامه به بخش تحویل بار مراجعه و منتظر رسیدن بار خود باشید .
  6. در صورت دریافت بار بلافاصله به بخش گمرگ مراجعه و پس از طی مراحل گمرگی ازفرودگاه خارج شوید اما درصورت نرسیدن بار نه تنها نباید به هیچ وجه محوطه تحویل بار را ترک نمائید بلکه می بایست با مراجعه به بخش اشیاء گمشده (Lost & found) نسبت به تکمیل فرم مربوطه اقدام نموده ، رسید دریافت دارید . پس از انجام این مراحل شما می توانید نسبت به ترک فرودگاه و مراجعت به منزل اقدام نمائید . توجه داشته باشید که اگر بدون انجام مراحل فوق از محل تحویل بار خارج شوید هیچ مرجعی پاسخگوی شما نخواهد بود . بدیهی است درصورت انجام درست موارد فوق،ایرلاین مربوطه موظف خواهد بود ظرف مهلت قانونی مقرر نسبت به یافتن و تحویل بار و یا پرداخت غرامت طبق مقررات اقدام نماید .
  7. درصورتیکه بار شما پیدا نشود ایرلاین مربوطه طبق قانون بر اساس وزن بار نسبت به پرداخت غرامت اقدام خواهد کرد . بنا براین ادعای شما مبنی بر وجود اشیاء گران قیمت در بار مسموع نخواهد بود ، مگر اینکه قبل از تحویل بار وجود چنین اشیائی ابراز و توسط گمرگ تایید شده باشد .
برچسب ها: تاجیکستانسفر به تاجیکستانکولاببار مسافراضافه بارچمدانگمرکایرلاینخجنددوشنبهاخبار تاجیکستانویزای تاجیکستانکوههای تاجیکستانشمال تاجیکستانجنوب تاجیکستانمرغابخاروغقله سامانیقله کوژونوفسکایاکوههای فانگردنه های تاجیکستانشرق تاجیکستانغرب تاجیکستانهمسایه های تاجیکستانآب و هوای تاجیکستاندانشگاههای تاجیکستاندانشگاه ملی تاجیکستاندانشگاه دولتی تاجیکستاندانشگاه کشاورزی تاجیکستانتحصیل در تاجیکستاناخذ پذیرش از تاجیکستاناخذ پذیرش از دانشگاههای تاجیکستاناقامت در تاجیکستانکار در تاجیکستانزندگی در تاجیکستانهتل های تاجیکستانموزه های تاجیکستانرستوران های تاجیکستانهتل تاجیکستانهتل آسیاپلاسهتل مرکوریهتل وفاهتل حیاتکاخ باربد تاجیکستانکاخ وحدت تاجیکستانسایت های تاجیکستانقیمت تور تاجیکستانتور تاجیکستان قیمتتور تاجیکستان قیمت مشهدتور ارزان قیمت تاجیکستانتور زمینی تاجیکستان قیمتسفر تاجیکستان تور قیمتقیمت تور تاجیکستان در اصفهانقیمت تور تاجیکستان از مشهدتور تاجیکستانتور تاجیکستان و گرجستانتور زمینی تاجیکستاننرخ تور تاجیکستانتور های تاجیکستانتور تاجیکستان 91تور تابستانی تاجیکستانتور تاجیکستان مشهدقیمت بلیط تاجیکستانتور تاجیکستان تابستان 91تور تاجیکستان از شیرازتور تاجیکستان از مشهدتور تاجیکستان نوروز 91تور تاجیکستان ارزانترین نرخمجری مستقیم تور تاجیکستانتور طبیعت گردی تاجیکستانقیمت تاجیکستانقیمت ویزا تاجیکستانقیمت بلیت تاجیکستانقیمت تورهای تاجیکستانقیمت هتل تاجیکستانقیمت بلیط پرواز تاجیکستانقیمت بلیط تهران تاجیکستانقیمت بلیط مشهد تاجیکستانقیمت خانه در تاجیکستانقیمت بلیط تاجیکستان آسمانقیمت بلیط برای تاجیکستانقیمت املاک در تاجیکستانقیمت بلیط هوایی تاجیکستانقیمت ماشین در تاجیکستانقیمت زمین در تاجیکستانقیمت بلیط ایران تاجیکستانقیمت بلیط تاجیکستان مشهدقیمت بلیط قطار تاجیکستانقیمت مسکن در تاجیکستانقیمت بلیط هواپیما تاجیکستانقیمت بلیط مسافرت به تاجیکستانقیمت بلیط هواپ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.