شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

فواید سفـر انفرادی

فواید سفـر انفرادی

مردمانی که هرگز به تنهایی سفر نرفته‌اند اغلب نخستین سفر انفرادی خود را به عنوان یک تجربه مذهبی توصیف می‌کنند. تجربه‌ای نو در محیطی جدید که با هیچ یک از تعصبات، سلیقه‌ها و پیش داوری‌های معمول فیلتر نشده است.
سفر انفرادی به شما فرصت می‌دهد تا ترجیحات سفر و یا همراهان خود و برنامه دیدارهای خود را به میل خود انتخاب کنید. سفر به تنهایی به شما شانس این را می‌دهد که به طور کامل خودتان باشید.
البته سفر انفرادی خطرهای خود را نیز دارد. مشکلاتی چون نگرانی‌های مربوط به سلامتی، اوقات دراز تنهایی بدون دوست و هم صحبت و یا احتمال کمبود تجهیزات مسافرتی. امّا با اندکی آمادگی قبلی و با اتکا به عقل سلیم شما می‌توانید ضمن صرفه جویی مالی از شرایط سخت و دشوار نیز آسان‌تر گذر کنید.

چرا سفر انفرادی؟
سفر به تنهایی و بدون همراه می‌تواند با نوعی خودخواهی و اعتماد به نفس زیاده از حد همراه باشد. شما می‌توانید هرگاه دوست داشتید استراحت کنید و هراندازه که می‌خواهید بخورید و در صورت نیاز زیاده روی کنید.
سود دیگر سفرهای انفرادی این است که اشتباهات شما و موفقیت‌های شما تنها مربوط به خودشماست. پس جای نگرانی برای این نیست که بخواهید به کسی توضیح بدهید یا به جای بازدید از یک موزه، به گشت و گذار در کوچه و خیابان‌های شهر بپردازید و به جای پیروی از برنامه‌های از پیش تعیین شده دیگران که روز شما را خراب می‌کند. این برعهده خودتان است که بخواهید روز خود را بسازید و تجربه تازه و درس‌های متفاوتی برای خود بیاموزید.
همچنین شما می‌توانید درتمام مدت سفر، آن گونه باشید که می‌خواهید و آن گونه عمل کنید که دوست دارید. شاید بخواهید تمام روز را روی یک قایق تفریحی بگذرانید یا دریک کلاس آموزشی نام نویسی کنید و یا در کمال تن آسانی بدون این که نگران گذر وقت باشید، کنار ساحل بنشینید و به امواج بنگرید یا کتاب بخوانید. شاید علاقه‌ای به دیدار از آبشار نیاگارا نداشته باشید و تنها بخواهید در یک جاده دراز رانندگی کنید.
امّا هر چه که باشید و هرچه بخواهید ایمنی اوّلین چیز است.
شاید مهم‌ترین نگرانی در سفرهای انفرادی نگرانی‌های امنیتی است. درسفری که هیچ همراهی مراقب شما نیست شما در برابر مجرمان و بزهکاران و کلاهبرداران ماهر و نیز در برابر برخی بیماری‌های احتمالی، آسیب پذیرتر هستید. امّا تاکید بر مسئله سلامت و امنیّت به معنای آن نیست که مسافران تنها بیش از مسافران گروهی در تورها دچار آسیب می‌شوند. یکی از بهترین راه‌ها برای این که سفر انفرادی شما امن‌تر باشد آن است که به عنوان یک گردشگربه نظر نیایید و توجه افراد را بخود جلب نکنید.

و اکنون چند توصیه دیگر برای مسافران تنها:
همواره پیش از آغاز سفر از مسافت، مدّت زمان و قیمت و هزینه مالی سفر خود از فرودگاه تا هتل محل اقامت یا به مرکز شهر کاملا آگاه باشید. رانندگان تاکسی اغلب از مسافران تنها پول بیشتری مطالبه می‌کنند بنابراین قبل از این که سوار تاکسی شوید از راننده قیمت دقیق کرایه را بپرسید. اگر میان پولی که از شما درخواست شده با اطلاعات شما تفاوت زیادی بود، تاکسی دیگری بگیرید.
از پیش بدانید که آیا هتل و اقامتگاه شما در مقصد مورد نظرتان تا دیروقت باز است یاخیردرغیر این صورت مجبور به گذراندن تمام شب در خودروی خود یا در شرایطی بدتر خواهید شد.
در سفر انفرادی همواره بکوشید که خودتان بهترین مشاور و راهنمای خود باشید. پس اگر احساس خوبی به اوضاع و احوال یا انجام کاری ندارید، از انجام آن کار منصرف شوید.
همیشه مدارک شناسایی خود را در مکان‌های مختلف همراه داشته باشید.
همواره در مکان‌های عمومی باشید و به ویژه در ساعت‌های شب، از مکان‌های خلوت و پرت دوری کنید.
همواره هدفمند باشید و با اعتماد به نفس گام بردارید.
هیچگاه در ظاهر و سر و وضع ولباس خود را شبیه به یک گردشگر نشان ندهید. مثلا از پوشیدن یک تی شرت دیزنی لند و قدم زدن درخیابان با یک کتاب راهنمای گردشگری خودداری کنید.
همچنین با بستن انواع تزیینات طلا و پوشیدن لباس‌های گران و پرزرق و برق توجه اطرافیان را بخود جلب نکنید.
کمتر دروغ بگویید و از جعل داستان‌های بی‌اساس درباره شخصیت و یا شرح احوال خود خودداری کنید. شما نمی‌توانید تاریخ زندگی و یا شخصیّت فردی  دیگری برای خود اختراع کنید. در عوض با دروغ کمتر زندگی خود را راحتتر کنید. امّا وقتی که از کسی نشانی و مسیر را می‌پرسید، اجازه ندهید که بدانند شما تنها هستید. شما می‌توانید بپرسید: می‌توانید مرا به سمت موزه هدایت کنید؟ با یکی از دوستانم آنجا قرار دارم.
نقشه و مسیر راهنمای سفر خود راپیوسته و در هرمرحله از سفر کنترل کنید. در جدول برنامه‌های حمل و نقل قطار یا هواپیما نیز پیش از ترک هتل یا بازگرداندن خودروی کرایه‌ای‌تان یا ترک مراکز و ادارات گردشگری دقت کنید.
در صورتیکه علامت‌ها روی نقشه سفر مسافر تنها زیاد شود، نشانه آشکاری از بروز انواع مشکلات ناخواسته است.
یک کپی از برنامه سفر خود نزد یک دوست یا اعضای خانواده‌تان بگذارید و پیوسته با تلفن و یا ایمیل با آنها در تماس باشید و آنها را از وضعیت خود آگاه کنید
برای شهروندان آمریکایی که دست به سفرهای بین‌المللی می‌زنند، راهکار بسیار خوبی برای تامین امنیّت و سلامت هست و آن ثبت نام رایگان در برنامه یا فهرست هوشمند مسافران است که می‌تواند به وزارت امور خارجه امکان دهد در صورت بروز موارد اضطراری به شما کمک کنند. حال اگر شما یک گردشگر غیر آمریکایی هستید هم می‌توانید تحقیق کنید شاید در کشور شما هم برنامه مشابهی برای تامین امنیت و کمک به شما در مواقع اضطراری سفر وجود داشته باشد.

نکات ایمنی در هتل / اعتماد به همه و هیچ کس!
یکی از دلایل و انگیزه‌های سفر انفرادی دیدار با مردم جدید با فرهنگ و رفتارهای متفاوت است. اما همین امر خود سبب آسیب پذیری بیشتر شما می‌شود. این کار خوبی است که به سفر بروید و تجربه‌های خود را با دوستان جدیدتان به اشتراک بگذارید اما شما نباید ازآن ها بخواهید که مثلا پولی برای شما نگاه دارند و مراقب اموال و وسایل شما باشند. این روزها کلاهبرداران ماهر و تیزهوشی هستند که گاه همچون همراهی جذاب برای شما جلوه می‌کنند. شما در این موارد طبیعتاً ترجیح می‌دهید که با ذهنی باز و بدون پیش داوری با آن‌ها رفتار کنید اما مراقب باشید که درعین حال به قدر کافی فاصله خود را با آنها حفظ کنید تا حدی که از ایمنی و سلامت خود مطمئن باشید.

سفر انفرادی: تجربه تنهایی و دوست داشتنی
اگر شما فردی انعطاف پذیر و آماده برای واکنش سریع در لحظه هستید ، سفر انفرادی برای شما آسان است. شما می‌توانید با رزو آخرین لحظه در هزینه سفرخود صرفه جویی کنید.
در اغلب اوقات تور گردان‌هایی که مشتاق فروش خدمات خود در آخرین لحظه هستند احتمالاً مایل به تخفیف و کاهش هزینه خواهند شد. امّا این قبیل خدمات برای همه نیست دراین صورت شما می‌توانید در یک هاستل ارزان قیمت اقامت کنید که به جای هزینه یک اتاق تنها هزینه یک تختخواب را بپردازید. اقامتگاه‌ها یا هاستل‌های بین‌المللی اغلب شرایط بهداشتی و امن و قابل اعتماد‌تری را برای مسافران تامین می‌کنند. علاوه بر این به همه مسافران از هر سنّی خدمات اقامتی ارزان ارائه می‌کنند. در این صورت شما که روحیه انعطاف‌پذیر و مستقل دارید، تجربه‌ای از تنهایی خواهید داشت که دوست داشتنی هم هست.

برگرفته از تسنیم

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.