شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

مازندران - کلاردشت - دریاچه ولشت

مازندران - کلاردشت - دریاچه ولشت

دریاچه ولشت به ابعاد ۴۰۰ در۶۰۰ متر و عمق بيش از 40 متر، در فاصله ۱۵ كيلومتري «حسن كيف» (مركز بخش كلاردشت) قرار دارد. دریاچه ولشت به دلیل چشم انداز سبز و طبیعت منحصر به فرد آن از جمله دیدنی‌ترین میراث طبیعی کشور محسوب می شود که این امر هر ساله بسیاری از گردشگران را برای بازدید از این منطقه جلب می‌کند. حضور گردشگران بدون نظارت طی سال های گذشته طبیعت این منطقه آسیب پذیر و اکوسیستم طبیعی آن را دگرگون کرده است. دریاچه ولشت دارای اکسیژن و دمای متفاوتی با سایر نقاط کلاردشت است و ورود آلاینده های محیطی حیات انواع آبزیان چون ماهی سفید، اردک ماهی، شاه کولی و حتی جلبک ها و پلانگتون ها را در معرض تهدید قرار می دهد.

برای رفتن به اين مكان می‌توان از دو مسير استفاده كرد:

مسير اول - از جاده كندوان (كرج - چالوس)، 2 كيلومتر پس از مرزن‌آباد به سمت چالوس به يك دو راهي منشعب شده از جاده اصلی با شيب بسيار تند به درياچه ختم می‌گردد. اين جاده خاكی، قبل از پمپ بنزين مرزن‌آباداست.

 

مسير دوم - اما مسافرانی كه در كلاردشت حضور دارند و قصد ديدار از درياچه ولشت را دارند بايد از مسير حسن كيف – مرزن‌آباد استفاده كنند، حركت از شهر حسن‌كيف به طرف بخش شرقی آن است كه به روستای لاهو م‌يرسد و سپس از آنجا به روستای ديگری بنام كلنو پيوند مي‌خورد كه با خود درياچه حدود ۵ كيلومتر فاصله دارد. اين درياچه با چشم‌اندازی زيبا و دلنشين، مكان مناسبی جهت گردشگری است.

آب دریاچه ولشت بوسيله چشمه‌ای تامين مي‌شود كه از خود آن در غليان است.

 

منبع: پارسا سيتي

دسته ها: ایرانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.