مدت زمان برنامه کنیا: 8 شب و 9 روز
 مدت زمان برنامه تانزانیا: 5 شب و 6 روز
 هزینه پرواز کنیا: فعلا حدود 32 میلیون تومان
 هزینه پرواز تانزانیا: فعلا حدود 42 میلیون تومان
 درجه سختی: 2 از 5
 نوع سفر: بسیار اقتصادی
 هزینه سفر کنیا: 850دلار +ویزا 100 دلار + بلیط پرواز
 هزینه سفر تانزانیا: 450دلار + ویزا150دلار+ پرواز
 تاریخ شروع کنیا سفر: 3 فروردین 1403
 تاریخ شروع تانزانیا:11 فروردین1403


خلاصه برنامه سفرگروهی به کنیا و تانزانیا

اقامت: اقامت‌ها در هتل‌های 2ستاره، 3ستاره و کمپ (با امکانات محدود) خواهد بود.

توضیح مهم:

این سفر ترکیبی به صورت مجزا برنامه‌ریزی و اجرا خواهد شد. علاقمندان به شرکت در این سفر می‌توانند به صورت جداگانه در هر کدام از این دو سفر و یا در هر دو شرکت نمایند.

1. برای انتخاب پرواز ارزانترین پرواز به مقصد نایروبی انتخاب خواهد شد.
2. هرچه به تاریخ برگزاری سفر نزدیک شویم معمولا نرخ کلاسهای ارزان پروازها تکمیل شده و باید بلیط پرواز با نرخ گرانترین خریداری شود.
3. به دلیل تغییر شرایط صدور ویزای تانزانیا در بدو ورود و قرار گرفتن کشور ایران در لیست کشورهای ویزای ارجاع تانزانیا، امکان صدور روادیددر بدو ورود وجود ندارد و برای ویزا باید درخواست ویزای آنلاین داد که  350 دلار هزینه دارد.«برای ثبت نام اولیه کلیک کنید»


جزئیات سفرکنیا


روز اول:
از فرودگاه امام با پرواز به سمت نایروبی پرواز می‌کنیم. پس از انجام تشریفات فرودگاهی راهی هتل می‌شویم. پس از استراحت مختصر برای خرید سیم کارت و چنج پول به یک مرکز خرید نزدیک هتل خواهیم رفت. بعدازظهر یک گردش شهری خواهیم داشت.


روز دوم:
بعد از صبحانه به سمت پارک ملی ماسایی مارا حرکت می‌کنیم. حوالی بعد از ظهر به محل اقامت خواهیم رسید و پس از تحویل گرفتن اتاق‌ها به اولین گشت سافاری در پارک خواهیم پرداخت. پس از غروب آفتاب به محل اقامت باز می‌گردیم و به استراحت و صرف شام خواهیم پرداخت.

روز سوم:
این روز به گشت کامل پارک ملی ماسایی مارا اختصاص دارد که شامل بازدید از برکه اسب‌های آبی، رودخانه مارا و مشاهده کروکدیل‌ها از نزدیک و همچنین رفتن تا مرز کنیا و تانزانیا خواهد بود. پیش از غروب آفتاب به سمت محل اقامت باز خواهیم گشت.

روز چهارم:
صبح آخرین گشت سافاری را در پارک ملی ماسایی‌مارا خواهیم داشت و سپس به محل اقامت باز می‎گردیم و پس از صرف صبحانه چک اوت کرده و راهی قبیله ماسایی خواهیم شد. پس از بازدید از قبیله ماسایی و تماشای رقص‌ها و آوازهایشان راهی دریاچه نیواشا خواهیم شد. در اطراف دریاچه می‌توانیم گورخرها، زرافه‌ها و اسب آبی را از نزدیک ببینید و در کنارشان راه برویم. در دریاچه نیواشا برنامه قایق‌سواری خواهیم داشت و به تماشای پرندگان دریاچه، اسب‌های آبی و عقاب‌های ماهیگیر خواهیم پرداخت. شب به نایروبی برگشته و در  هتل اقامت خواهیم داشت.

روز پنجم:
امروز  به گشت در داخل شهر نایروبی خواهد گذشت. بازدید از مرکز فرهنگی بوماس و مرکز نگهداری زرافه‌ها از برنامه‌های امروز ما خواهد بود. در مرکز زرافه‌ها می‌توانید از نزدیک زرافه‌ها را لمس کرده و به آنها غذا بدهید.

روز ششم:
امروز به سمت شهر مومباسا حرکت خواهیم کرد. پس از رسیدن راهی هتل ساحلی شده و استراحت خواهیم داشت.

روز هفتم:
در  این روز تا ظهر از بافت تاریخی مومباسا و قلعه قدیمی مومباسا بازدید می‌کنیم. همچنین از مرکز ساخت صنایع دستی مومباسا دیدن کرده و سپس به هتل باز می‌گردیم. بعد از ظهر برای استفاده از سواحل مومباسا تایم آزاد خواهیم  داشت.

روز هشتم:
در این روز تایم آزاد برای شنا و استفاده از سواحل زیبای جزیره را خواهیم داشت. علاقمندان می‌توانند از گشت آپشنال مانند قایق سواری و اسنورکلینگ در اطراف مومباسا و یا تور غواصی استفاده ببرند.

روز نهم:
صبح پس از صرف صبحانه از هتل چک اوت می‌کنیم تا به سمت نایروبی حرکت کنیم. بعد از ورود به فرودگاه بین المللی نایروبی گروه سفر کنیا به سمت ترمینال پروازهای بین‌المللی رفته و سپس به سمت ایران پرواز خواهد کرد و گروه دوم به سمت مرز زمینی تانزانیا و شهر آروشا حرکت خواهیم کرد.جزئیات ادامه سفر به سمت تانزانیا


ادامه روز نهم:
بعد از بدرقه گروه اول به سمت مرز زمینی تانزانیا حرکت خواهیم کرد. مقصد شهر آروشا در کشور تانزانیا خواهد بود. از شهر آروشا به صورت زمینی به سمت شهر دارالسلام حرکت خواهیم کرد. بعد از ورود به دارالسلام به هتل رفته و استراحت عمیق خواهیم داست.

روز دهم:
بعد از صرف صبحانه و یک بازدید نیم روزی از شهر دارالسلام با کشتی کلیمانجارو به سمت جزیره زنگبار حرکت خواهیم کرد. بعد از استراحتی در هتل ،بعدازظهر برای تماشای غروب زیبای اقیانوس و گشتی در بازار غذاهای خیابانی راهی ساحل می‌شویم.

روز یازدهم:
امروز به گشت و گذار در کوچه پس کوچه‌های قدیمی محله سنگی شهر زنگبار خواهد گذشت.خانه‌های سفید مرجانی و قدیمی که رنگ و بوی خوش عطری از اجداد شیرازی ما دارد که برای تجارت ادویه در گذاشته مهاجرت کرده و ماندگار شدند. در اسکله شهر نشانی از طعم تلخ دوران بردگی و زندان‌های سیاه آن دوران را خواهیم یافت.

روز دوازدهم:
جزیره زنگبار یکی از مهمترین نقاط آفریقا برای تولید و تجارت ادویه است. زمانی را به بازدید از مزرعه ادویه اختصاص می‌دهیم. قدم زدن در  بین بوته‌ها و درختان قهوه، کاکائو، دارچین، وانیل… برای همیشه در ذهن و خاطر شما خواهد ماند. امروز با قایق به جزیره زندان رفته و از لاک‌پشت‌های غول پیکر آن دیدن خواهیم کرد.

روز سیزدهم:
در ادامه از هتل و شهر سنگی قدیمی خداحافظی کرده و راهی سمت دیگر  جزیره و سواحل رویایی آن می‌شویم. در ریزورت زیبای ساحلی اقامت خواهیم کرد. روز خود را به شنا و قدم زدن در ساحل، و استراحت در ماسه‌های سفید جزیره  اختصاص می‌دهیم.


روز چهاردهم:
امروز با جزیره زیبای زنگبار خداحافظی کرده و به سمت تهران پرواز خواهیم کرد.


نکات مهم تور کنیا 

 • تمامی هزینه‌های برنامه‌های اختیاری به عهده مسافران است.
 • در طول سفر به تانزانیا مصرف قرص مالاریا توصیه می‌شود
 • برای سفر ایمن به تانزانیا دریافت واکسن تب زرد توصیه می‌شود.
 • وعده‌های غذایی نهار و شام بر عهده همسفر است.
 • هزینه تست کرونا در برگشت در صورت نیاز با خود افراد است.
 • هزینه عوارض خروج و ویزای کنیا به مبلغ ۷۰ دلار با خود همسفر است.
 • هزینه عوارض خروج و ویزای تانزانیا به مبلغ 100دلار با خود همسفر است.
 • مبلغ ۵۰۰ دلار به عنوان پیش پرداخت در ایران پرداخت می‌شود که برای رزرو تور ماسایی و رزرو خدمات داخلی هزینه خواهد شد. در صورت کنسل کردن از طرف مسافر این مبلغ غیر قابل استرداد خواهد بود.
 •  مابقی در روز اول سفر تسویه خواهد شد.
 • مسئولیت کنترل پاسپورت و تاریخ انقضای آن مبنی بر ۷ ماه اعتبار از زمان ورود به کشور مقصد با خود همسفران است.
 • با توجه به ماهیت سفرهای طبیعت‌گردی، امکان بروز تغییراتی در برنامه به صلاحدید راهنمای برنامه وجود خواهد داشت. تمام هزینه‌های اتفاقات فورس ماژور مانند رخدادهای طبیعی که باعث بروز تغییرات در برنامه شود با خود افراد است.


خدمات تور کنیا

 • هتل و کلیه اقامت‌ها (اقامت در هتل‌های 2 و 3 ستاره و اقامت در سافاری در کمپ‌هایی با امکانات محدود خواهد بود.)
 • صبحانه
 • راهنمای تخصصی در کل برنامه
 • سافاری با ماشین‌های لندکروز و یا ون
 • بیمه مسافرتی تا سقف ۳۰۰۰۰ یورو
 • هزینه کلیه ورودیه‌ها و پارک‌ها طبق برنامه
 • کلیه حمل و نقل‌ها طبق برنامه، هزینه پرواز برگشت مومباسا به نایروبی

لوازم مورد نیاز تور کنیا

 • تی‌شرت، لباس آستین بلند، یک دست لباس گرم، لباس زیر به تعداد روزهای برنامه، شلوارک، مایو
 • عینک آفتابی، کلاه آفتاب گیر، کرم ضد آفتاب
 • قرص مالاریا مفلوکین یا کلوروکین از دو هفته قبل سفر خورده شود تا ۳ هفته بعد از سفر، داروهای شخصی
 • حداقل ۳۰۰ دلار همراه بیاورید
 • چمدان سایز متوسط یا کوله پشتی