دست نوشته‌ها


سلام. من جواد هستم. بیش از 15 سال است که سفرهایی با عنوان "سفرهای گروهی جاده ابریشم" از مبدا ایران برگزار می‌کنم. سفرهایی زمینی که از مقصد مشهد به سمت تاجیکستان برگزار می‌شود. سفر از شهر عشق‌آباد پایتخت کشور ترکمستان شروع می‌شود و بعد از عبور از شهرهای ماری و چارجو به شهر بخارا در ازبکستان می‌رسد. از آنجا به سمرقند و تاشکند و خجند در تاجیکستان و بعد هم پنجکنت و در نهایت در شهر دوشنبه پایتخت کشور تاجیکستان به پایان می‌رسد. و البته سفرهای منحصر به فرد دیگری همچون سفر به تبت سرزمین ممنوعه و همچنین سفرهای خاص دیگری نیز دارم. در نازنیوز تلاش می‌کنم، تجربیات سال‌ها سفر به مقاصد مختلف را با شما به اشتراک بگذارم. به شما کمک کنم ارزان‌تر، سبک‌تر و طولانی‌تر سفر کنید. من در نازنیوز کمکت می‌کنم که سفر بعدیت کمتر خرج کنی.قبل از سفر به ویتنام این 21 نکته را بخوانید.

قبل از سفر به ویتنام این 21 نکته را بخوانید.

ویتنام کشور زیبایی‌هاست. می‌توانید از ارتفاعات بالا بروید و یا در آب‌های  همیشه آبی آن غواصی کنید. خود را در فرهنگ بومی مرد غوطه‌ور کنید یا بر  روی شن و ماسه‌های سواحل زیبا قدم بزنید با اطمینان از اینکه در پایان روز  یک وعده غذایی فوق‌العاده در انتظار شماست. ویتنام یک بهشت است با این وجود  قبل از رفتن به آنجا و به خاطر جلوگیری از مشکلات نکات مهم زیر را  مطالعه  کنید.

15 گام آسان برای برنامه‌ریزی سفر

15 گام آسان برای برنامه‌ریزی سفر

وقتی تصمیم گرفتم اولین سفر خودم را شروع کنم، اصلا نمیدانستم باید چه  کارهایی انجام بدهم. آن موقع هنوز مثل الان سفر بین مردم رایج نشده و تعداد  کمی بودند که به تنهایی سفر می‌کردند و یا اگر هم کسانی بودند، به دلیل  این‌ که شبکه‌های اجتماعی مثل الان وجود نداشت، کمتر شناخته شده بودند. به  طور اتفاقی وارد یک کتاب‌فروشی شده و کتاب لانلی پلنت در خصوص جنوب شرق  آسیا را دیدم و بلافاصله خریدم. این کتاب باعث شد که اولین گام من به سوی  سفر طولانی مدت واقعی‌تر و ملموس‌تر به نظر برسد. این باعث شد که همه چیز  ممکن به نظر برسد.

16 پیشنهاد برای کاهش هزینه‌های خود و پس‌انداز بیشتر برای سفر

16 پیشنهاد برای کاهش هزینه‌های خود و پس‌انداز بیشتر برای سفر

یک برگه یادداشت بردارید و تمام هزینه‌های خود را بنویسید. اجاره، وام  مسکن، قسط ماشین، قبوض مختلف، تلفن همراه، بیمه، شهریه مدرسه و دانشگاه و  ... حالا تمام هزینه‌های اختیاری خود را بنویسید. هزینه‌هایی که برای غذا،  سینما، نوشیدنی، خرید قهوه، سیگار، باشگاه، میان وعده روزانه و سایر چیزهای  مشابهی که صرف می‌کنید. اگر نمی‌دانید برای چه چیزی پول خرج می‌کنید،  هزینه‌های خود را برای یک دوره دو هفته‌ای پیگیری و یادداشت کنید. ببینید  برای چه چیزی خرج می‌کنید. حالا همه اینها را جمع بزنید؟ چه مبلغی شد؟  احتمالا مبلغ زیادی پول هزینه شده است.

10 دلیل برای اینکه باور کنید سفر شما را تغییر می‌دهد

10 دلیل برای اینکه باور کنید سفر شما را تغییر می‌دهد

سفر انسان‌ را به یک فرد بهتر تبدیل می‌کند. یعنی اثرات سفر به نظر من  همیشه مثبت هست. اگر خودم را بخواهم مقایسه کنم، باید بگویم که سفر من را خیلی تغییر داده است. اعتماد به نفس بیشتری دارم و می‌دانم که از پس هر  کاری بر می‌آیم. به این به این دلیل است که آدمی وقتی به سفر می‌رود، خود  را از منطقه امن و راحتی که در آن قرار دارد خارج می‌کند. اینجاست که می‌توانید خود را سبک سنگین کرده و بفهمید به عنوان یک فرد، چه کسی هستید؟ به عبارت ساده، شما خیلی عالی‌تر از قبل هستید. من فکر می‌کنم، سفر همه ما را فوق العاده‌تر از قبل می‌کند. ما سفرهایمان را بهتر از زمانی که شروع  کردیم به پایان می‌رسانیم. ما رشد می‌کنیم. ما یاد می‌گیریم. این یک ابزار  قدرتمند توسعه شخصی است که فقط در سفر می‌توان از آن استفاده کرد. سفر باعث می‌شود، شما یک شخصیت دوست داشتنی بشوید. می‌خواهم ده دلیل برای شما بیاورم و بگویم چرا و چگونه سفر ما را فوق‌العاده‌تر می‌کند.

آشنایی با 18روش کلاهبرداری در سفر

آشنایی با 18روش کلاهبرداری در سفر

هر چقدر که وسایل سفر راحت‌تر شده و امکانات بیشتری در اختیار ما قرار می‌گیرد، به همان اندازه شیوه‌های کلاهبرداری و اخاذی از توریست‌ها و مسافران بیشتر می‌شود. از روزی که سفر شما شروع می‌شود تا زمانی که تمام می‌شود، به طور دائم شما در معرض انواع و اقسام کلاهبرداری‌ها قرار دارید. هر چقدر نسبت به آن‌ها آگاهی بیشتری داشته باشید، کمتر آسیب خواهید دید. در اینجا به بعضی از انواع کلاهبرداری‌ها که به طور دائم در حال انجام است، اشاره کنم.

7 راه برای حفظ انگیزه سفر

7 راه برای حفظ انگیزه سفر

شاید شما هم انگیزه برای رفتن به سفر دارید. افراد با انگیزه می‌توانند به هر چیزی که در ذهن خود دارند شکل بدهند. افراد با انگیزه می‌توانند تنظیمات ذهن خود را به درستی انجام دهند. اما چگونه می‌توان انگیزه داشت خصوصا زمانی که شما درگیر و کار و زندگی هستید. زمانی که در حال برنامه‌ریزی برای سفر خود هستید ممکن است دوستان و یا حتی افراد خانواده شما را منصرف کنند. آنها معمولا معتقدند که شدنی نیست. انگیزه یک سرچشمه نامحدود نیست. انگیزه مانند یک باتری می‌ماند که باید شارژ شود. خیلی اوقات مصائب و مشکلات زندگی مانع برنامه‌های ما می‌شوند. مانعی که ممکن است برای مدت زمان زیادی ما را از مسیر خود خارج کند. اگر ما به شارژ این باطری توجه نکنیم، باطری تخلیه می‌شود و اهداف سفرهای ما برای همیشه به کناری می‌رود. بعد از سال‌ها به گذشته نگاه می‌کنید و فقط افسوس و آهی از رویاهای شما دیده می‌شود که حتی نزدیک شما هم نیستند.

حقایق راه آهن بزرگ تبت

حقایق راه آهن بزرگ تبت

چین با تکمیل مرتفع‌ترین راه‌آهن جهان، راه‌آهن چینگهای - تبت، بر بام  جهان، تاریخ ساخت راه‌آهن جهان را بازنویسی کرد. پس از خواندن حقایق کلیدی  زیر در مورد راه آهن چینگهای - تبت، متقاعد خواهید شد که این راه آهن  شایسته نام خود به عنوان یک شگفتی جهان ساخته دست بشر است.

پنج دلیل برای اینکه باید یک حوله مسافرتی همراه خود داشته باشید

پنج دلیل برای اینکه باید یک حوله مسافرتی همراه خود داشته باشید

حوله‌های مسافرتی فواید بی‌شماری دارند که می‌توانید، از آنها برای کمپینگ  آخر هفته، پیاده روی، رفتن به ساحل، سفر با کوله پشتی و یا اقامت در یک  هاستل استفاده کنید. با این همه کارآیی چرا نباید یک حوله مسافرتی در میان  وسایل سفر و کمپینگ شما باشد. من پنج دلیل برای اینکه شما باید یک حوله  مسافرتی همراه خود داشته باشید ذکر می‌کنم و در مورد اینکه چگونه از آن به  درستی مراقبت کنیم تا سال‌های سال برای شما کار کند، صحبت خواهم کرد.

64 نکته برای بهتر سفر کردن

64 نکته برای بهتر سفر کردن

همه ما دوست داریم نسخه بهتری از خودمان باشیم. همه ما می‌خواهیم کسی باشیم  که تصور می‌کنیم. البته در صورتی که شرایط مناسب باشد، حتما می‌توانیم  باشیم. چرا که نه. همه دوست داریم، قهرمان داستان خودمان باشیم. دوست داریم  زبان‌های بیشتری یاد بگیریم. می‌خواهیم بیشتر بخوانیم و بیشتر تمرین کنیم.  می‌خواهیم در موقعیت‌های اجتماعی با تجربه‌تر عمل کنیم. می‌خواهیم  مستقل‌تر باشیم و بیشتر سفر کنیم. این خواستن‌ها ادامه و ادامه دارد.

با 3 مقصد برتر اکوتوریسم هند آشنا شوید

با 3 مقصد برتر اکوتوریسم هند آشنا شوید

نقاط مهم اکوتوریسم هند: هامپی، کرالا و آندرا پرادش را کاوش کنید. یاد بگیرید که چگونه مسئولانه سفر کنید و با اکوتوریسم در هند تأثیر مثبت بگذارید. اکوتوریسم در هند دیدارهای قابل توجهی را ارائه می‌دهد و تغییرات سازنده‌ای را در سیاره ما به ارمغان می‌آورد. از تدریس در کوتایام، کمک به مزارع در داکشینا کانادا، یا زندگی در یک مرکز جامع در کارنال، راه‌های زیادی برای کشف هند و ایجاد تفاوت زیست‌محیطی وجود دارد.  برخی از بهترین مقاصد اکوتوریسمی در سراسر هند مانند هامپی، کرالا، آندرا پرادش و موارد دیگر را کشف کنید. با این راهنمای جامع درباره اکوتوریسم در هند، نکاتی را برای سفر مسئولانه اکوتوریسم از جمله نحوه آماده شدن برای سفر خود دریافت کنید.

پاشو بیا بریم سفر...

سلام. من جواد هستم. بیش از 15 ساله که سفرهایی با عنوان "سفرهای گروهی جاده ابریشم" از مبدا ایران برگزار می‌کنم. سفرهایی به مقصد کشورهای ترکمنستان، ازبکستان و تاجیکستان برای بازدید از شهرهای تاریخی سمرقند و بخارا و خیوه. سفرهای خاص دیگری مثل: سفر به تبت سرزمین ممنوعه، سفر با قطار ترنس سیبری از شرق به غرب روسیه و یا سفر ماجراجویی به هیمالیای پاکستان و بیس کمپ نانگاپاربات رو هم برگزار می‌کنم. در نازنیوز تلاش دارم تا تجربیات سال‌ها سفر به مقاصد مختلف رو با شما به اشتراک بذارم. به شما کمک کنم ارزان‌تر، سبک‌تر و طولانی‌تر سفر کنید. من کمکت می‌کنم که در سفر بعدیت کمتر خرج کنی.
اخذ ویزای آنلاین و خدمات گردشگری
 سفر گروهی به کنیا/نوروز 1403

اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...

گزارش تصویری سفرها...

تصاویر تعدادی از برنامه‌های اجرا شده توسط سفرهای گردشگری نازنیوز