بایگانی نوشته‌ها


دیدنی های ازبکستان و تاجیکستان

دیدنی های ازبکستان و تاجیکستان

آنچه باعث می‌شود سفر جاده ابریشم یک سفر بی‌نظیر، خاص و منحصر به فرد شود،  تعداد بالای آثار باستانی، تاریخی و فرهنگی آن است که در این سفر دیده  می‌شود. در سفر گروهی و فرهنگی جاده ابریشم بیش از 100 اثر باشکوه از نزدیک بازدید می‌شود. این لیست تعدادی از مکان‌هایی است که در سفر جاده ابریشم با هم خواهیم دید.

۱6 تجربه خارق‌العاده در جاده ابریشم

۱6 تجربه خارق‌العاده در جاده ابریشم

جاده‌های کهن تجاری آسیای مرکزی، با مناظری افسانه‌ای و تاریخی درخشان، بار دیگر مورد توجه گردشگران قرار گرفته‌اند. در این نوشتار تلاش کرده‌ام، بهترین مسیرها برای کاوش در ثروت‌های پنهان آن را ارائه کنم.

سوارکاری با چوپانان قرقیز، تجربه‌ای منحصر به فرد در قلب جاده ابریشم

سوارکاری با چوپانان قرقیز، تجربه‌ای منحصر به فرد در قلب جاده ابریشم

سفر به قرقیزستان بدون گشت و گذار در میان دشت‌های وسیع و کوه‌های سر به  فلک کشیده و همراهی با عشایر اصیل این سرزمین، ناتمام خواهد بود. در این  سفر، فرصتی طلایی برای شما فراهم می‌شود تا با اسب‌های اصیل قرقیزی بر روی  دشت‌های پهناور یورتمه بروید و از زیبایی‌های بی‌نظیر این سرزمین لذت  ببرید.

مسیرهای پیاده روی فرهنگی در ترکیه

مسیرهای پیاده روی فرهنگی در ترکیه

انجمن مسیرهای فرهنگی در حال حاضر 20 مسیر راهپیمایی طولانی مدت در  ترکیه  دارد.  چهار مورد از این مرزها از مرزهای بین المللی عبور می کنند و  به  سایر بخش های اروپا و آسیا ادامه می دهند.  پیاده‌گردی برای همه  سلیقه‌ها  وجود دارد: از مناظر نفس‌گیر گرفته تا جاده‌ها و خرابه‌های  تاریخی، بیابان  ناهموار تا زندگی روستایی.

متروی شهر تاشکند

متروی شهر تاشکند

ازبکستان یک کشور پهناور با فرهنگ غنی است. اخیراً بازدید از ایستگاه‌های  متروی تاشکند در این کشور، که نمادی از هنر ایرانی، اسلامی و روسی است،  آزاد شده است. ازبکستان با مساحت ۴۴۷٬۴۰۰ کیلومتر مربع و جمعیت نزدیک به ۲۶  میلیون نفر، یکی از بزرگترین کشورهای جهان از لحاظ وسعت و جمعیت است.  ازبکستان از نظر وسعت پنجمین و از نظر جمعیت سومین کشور در میان کشورهای  تازه استقلال یافته است. پایتخت این کشور تاشکند است و شهرهای سمرقند و  بخارا نیز از شهرهای مهم آن هستند. در غرب ازبکستان دشت‌های سرسبز وجود  دارد، در حالی که شرق این کشور بیشتر مناطق بیابانی است.

سالن تئاتر و باله به نام علیشیر نوایی در تاشکند

سالن تئاتر و باله به نام علیشیر نوایی در تاشکند

تئاتر بزرگ دولتی آکادمیک ازبکستان به نام علیشیر نوایی در ژوئن 1939 تاسیس  شد. این یکی از تئاترهای اپرا و باله پیشرو در ازبکستان است. این تئاتر  دارای تاریخ غنی پر از رویدادهای مهم است. اولین نمایش اپرای مردمی بوران  که در سال 1939 روی صحنه رفت، در میان تماشاگران و منتقدان با موفقیت همراه  بود. پس از آن اپراهای دیگری مانند "یوجین اونگین"، "گلسارا" و باله -  "کوپلیا"، "خشخاش سرخ"، "دن کیشوت"،  "رقصنده باله" و... در اینجا به روی  صحنه رفتند.

کاخ پوتالا، شکوه بودا بر بلندی کوه

کاخ پوتالا، شکوه بودا بر بلندی کوه

کاخ پوتالا یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری در شهر لهاسا، پایتخت تبت، است. این کاخ از نظر تاریخی و فرهنگی بسیار ارزشمند است و از دیدگاه معماری نیز بسیار جذاب می‌باشد. کاخ پوتالا به عنوان یکی از مقدس‌ترین مکان‌های مذهبی بوده و از دوران قدیم مورد توجه مردم تبت قرار گرفته است. امروزه، این کاخ به عنوان جایگاهی برای موزه، گردشگری و تبیین فرهنگ و تاریخ تبت شناخته می‌شود.

10 دلیل برای اینکه باید به تاجیکستان سفر کرد.

10 دلیل برای اینکه باید به تاجیکستان سفر کرد.

تاجیکستان، کشوری کوهستانی و محصور در خشکی در آسیای میانه، با مناظر  خیره‌کننده، فرهنگ غنی و مردمی مهمان‌نواز، مقصدی جذاب برای سفر است. در  ادامه، ده دلیل برای سفر به تاجیکستان را بررسی می‌کنیم:

نگاهی کوتاه به موسیقی تاجیکستان: سفری از اعصار گذشته تا دوران مدرن

نگاهی کوتاه به موسیقی تاجیکستان: سفری از اعصار گذشته تا دوران مدرن

من به عنوان یک علاقمند موسیقی تاجیکستان، مفتخرم که مروری کوتاه بر  تاریخچه غنی و پربار موسیقی تاجیکستان داشته باشم. موسیقی تاجیکستان،  گنجینه‌ای ارزشمند از فرهنگ و هویت این سرزمین است که از اعصار گذشته تا به  امروز، با نغمه‌ها و آواهای دلنشین خود، روح مردم را نوازش داده است.

شهر تاریخی سنگ بست: نگینی از تاریخ در دل خراسان رضوی

شهر تاریخی سنگ بست: نگینی از تاریخ در دل خراسان رضوی

در 35 کیلومتری مسیر فریمان به مشهد، در نقطه تلاقی شاهراه‌های مهم، شهر  تاریخی سنگ بست با وسعت 13 هکتار خودنمایی می‌کند. موقعیت منحصر به فرد این  شهر، رونق و آبادانی را در طول قرون و اعصار اسلامی برای آن به ارمغان  آورده است.

درباره‌ی نازنیوز...

بیش از 20 سال است که سفرهایی با عنوان "سفرهای گروهی جاده ابریشم" از مبدا ایران برگزار می‌کنیم. سفرهایی به مقصد کشورهای ترکمنستان، ازبکستان و تاجیکستان، برای بازدید از شهرهای تاریخی سمرقند، بخارا و خیوه.
سفرهای خاص و منحصر به فرد دیگری مثل: سفر به تبت سرزمین ممنوعه، سفر با قطار ترنس سیبری از شرق به غرب روسیه و یا سفر ماجراجویی به هیمالیای پاکستان و بیس کمپ نانگاپاربات نیز توسط نازنیوز برگزار می‌شود. در نازنیوز تلاش داریم تا تجربیات سال‌ها سفر به مقاصد مختلف رو با شما به اشتراک بگذاریم. به شما کمک می‌کنیم ارزان‌تر، سبک‌تر و طولانی‌تر سفر کنید. ما کمک می‌کنیم که سفر بعدی شما ارزانتر، هواشمندانه‌تر، طولانی‎تر و هیجان‌انگیزتر باشد.
اخذ ویزای آنلاین و خدمات گردشگری


اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...