جام جهانی فوتبال 2018 روسیه از ۲۴ خرداد الی ۲۴ تیر ۱۳۹۷ در شهر مسکو کشور روسیه برگزار می گردد. جام جهانی فوتبال 2018 روسیه بزرگترین، منحصربه فرد ترین و همچنین پربیننده ترین رویداد جهان در سال ٢٠١٨ خواهد بود که توجه افراد بی شماری را از طرفداران رویدادهای ورزشی گرفته تا فعالان دنیای تجارت، از اقصی نقاط کره زمین به خود جلب می کند. جام جهانی فوتبال ٢٠١٨، بیست و یکمین دوره از مسابقات جام جهانی فوتبال فوتبال است که برای اولین بار در شرق اروپا  و در کشور روسیه برگزار خواهد شد.
این بار پهناورترین کشور دنیا میزبان این مسابقات خواهد بود. شرکت در این رویداد، فرصت مشاهده جاذبه های منحصر به فرد فرهنگی و تاریخی روسیه را از نزدیک فراهم می سازد و همچنین تجربه فراموش نشدنی ملاقات با مردم کشورهای مختلف از سراسر دنیا، که برای تفریح و لذت بردن در کنار هم جمع شده اند فراهم می سازد. سفر به روسیه در طول مسابقات جام جهانی فوتبال یک ماجراجویی واقعی خواهد بود که تا آخر عمر آنرا از یاد نخواهید برد.
در این سرزمین وسیع و شهرهای شناخته شده آن در سطح بین المللی و جاذبه های طبیعی آن نظیر رشته کوه های همیشه پوشیده شده از برف آن و بزرگترین دریاچه آب شیرین جهان، می توان به ماجراجویی های فراوانی پرداخت. مسابقات جام جهانی فوتبال تنها ١١ بازیکن تیم ملی فوتبال یک کشور را به عنوان یک تیم ، مردم یک کشور را برای حمایت از تیم ملی کشورشان، ٣٢ ملیت مختلف و فقط دوستداران روسی فوتبال را به استادیوم های فوتبال نمی کشاند، بلکه تمام دنیا را گرد هم می آورد. استادیوم  Luzhniki شهر مسکو به عنوان قلب تپنده این دوره از مسابقات ومیزبان مراسم افتتاحیه، مسابقات نیمه نهایی و مسابقه فینال خواهد بود.
شهر مسکو با معماری زیبا و بناهای مشهوری نظیر تئاتر  Bolshoi، کاخ کرملین، موزه هنرهای زیبای Pushkin و گالری هنری Tretyakov مزین شده است. مسکو همچنین زادگاه سه میراث ثبت شده توسط یونسکو به نام های کاخ کرملین، میدان سرخ و کلیسای جامع سنت باسیل نیز هست  که نه نتها سمبلی از این شهر بلکه سمبل روسیه در جهان هستند.
مسابقات جام جهانی فوتبال ٢٠١٨ روسیه با حضور ٣٢ تیم ملی فوتبال از ٣٢ کشور جهان برگزار می شود که ٣١ تیم بعد از صعود از مرحله گروهی به این مسابقات راه می یابند و تیم میزبان هم مستقیما در این مسابقات شرکت می کند. به طور کلی ٦٤ مسابقه در ١٢ استادیوم واقع در ١١ شهر روسیه صورت خواهند پذیرفت و فینال مسابقات ٢٥ تیر ماه سال ١٣٩٧ در استادیوم Luzhniki شهر مسکو برگزار خواهد شد. ١١ شهری که پذیرای بازیکنان و طرفداران آنان خواهند بود عبازتند از: مسکو، سن پترزبورگ، کالینینگارد، قازان، نیژنی نووگورود، سامارا، ولگاگراد، سارانسک، روستوف، سوچی و یکاترینبورگ

 

شهرهای میزبان جام جهانی فوتبال ٢٠١٨ روسیه

مسکو، شهر زیبایی‌های باشکوه

شهری است که کلمات از توصیف آن قاصراند.مسکو شهر دیوار های سپید و گنبدهای طلایی است.سبک معماری به کار رفته در بافت شهر و همچنین بناهای منحصر به فرد آن ، مسکو را به یکی از زیبا ترین و معروف ترین شهر های جهان تبدیل کرده است. کاخ کرملین،کلیسای سنت باسیل،میدان سرخ و.... از جمله جاذبه های دیدنی این شهر هستند که هر کس را با هر فرهنگ و زبانی به تماشای خود می کشانند.دو استادیوم Luzhniki و Spartak میزبان مسابقات افتتاحیه ،نیمه نهایی و فینال جام جهانی فوتبال در موسکو خواهند بود.

moscow city russia 2018

 

 سن پترزبورگ، شهر موزه و معماری

یکی از پر نقش و نگار ترین شهر های روسیه و بزرگترین شهر پس از مسکو است.شب های سفیدسن پترزبورگ یکی از دیدنی ترین جاذبه های این شهر است که بازدید کنندگان را از سراسر جهان به تماشا می کشاند.از جاذبه های این شهر می توان به موزه هرمیتاژ،تئاتر مارینسکی،کاخ پترهوف،کلیسای مشهور سن پترزبورگ و.... اشاره نمود.استادیوم Krestovsky میزبان مسابقات برگزار شده در سن پترزبورگ خواهدبود که خانه تیم فوتبال FC Zenit نیز هست.

st petersburg city russia 2018

 

کازان، قلب فرمانروایی تاتار

شهری که مناره های اسلامی و کلیساهای اورتودوکس را یکجا گرد هم می آورد، شهری که هزار سالگی همزیستی مصالمت آمیز مسلمانان و مسیحیان را در سال ٢٠٠٥ جشن گرفت و یکی از جذاب ترین مکان های به ثبت رسیده در فهرست میراث یونسکو نیز می باشد.از جاذبه های این شهر می توان مسجد قل شریف (بزرگترین مسجد روسیه)، برج اسپاسکایا،قصر کشاورزان و... را نام برد. استادیوم Kazan Arena، مهد باشگاه فوتبال روبین کازان روسیه میزبان چندین مسابقه در طول جام جهانی فوتبال ٢٠١٨ خواهد بود.

kazan city russia 2018

 

سامارا، شهر بال‌های فضایی روسیه

شهری با تنوع های زیاد فرهنگی و تریخی. این شهر نه تنها از نظر تجاری حائز اهمیت است بلکه مرکز فضایی روسیه،شهری مملوء از زیبایی، موسیقی و حس جوانی است.مسجد بزرگ سامارا، پارک حیات وحش، پارک یوری گاگارین و.... از جمله جاذبه‎های این شهر هستند. خانه تیم فوتبال FC Krylia Sovetov Samara، استادیوم (Samara Arena) میزبان برخی از مسابقات جام جهانی فوتبال ٢٠١٨ خواهد بود.

samara city russia 2018

 

 
سارانسک، شهر افسانه ها و اسطوره ها

سارانسک شهری است با تاریخی پر فراز و نشیب و برنامه های بزرگی برای آینده که جمله معروف لئو تولستوی در وصف آن را یادآور می شود:سارانسک شهر درختان کاج قدیمی با تنه های بلند و تاج های کوتاه ،خاک سیاه و اندکی سنگی است...و جنگل های دورافتاده.زمانی که جام جهانی فوتبال ٢٠١٨ به سارانسک برسد اسطوره های شهر به آثار معماری تبدیل خواهند شد. استادیوم Mordovia Arena خانه تیم فوتبال موردویا میزبان تعدادی از بازی های جام جهانی فوتبال ٢٠١٨ خواهد بود.

saransk city russia 2018

 

یکاترینبورگ، سرزمین مرگ تزارها

یونسکو نام این شهر را در میان ١٢ شهر ایده آل جهان به ثبت رسانده ، سرزمینی مملوء از گنج های طبیعی مانندنفت، گاز ، معادن طلا و بزرگترین منبع زمرد در جهان. از جاذبه های گردشگری شهر یکاترینبورگ می توان به کلیسای جامع این شهر که بنای یادبود تقدیم شده به تمامی قدیسین آن است، ساختمان شهرداری،سواحل زیبای رودخانه ایست، قصر Rastorguyev-Kharitonov و سیرک معروف آن اشاره نمود.استادیوم Yekaterinburg Arena یکی از میزبانان بازی های جام جهانی فوتبال ٢٠١٨ خواهد بود.

yekaterinburg city russia 2018

 

 
روستوف-نا-دونو، شهر زیبای بندری

یکی از زیباترین شهر‌های بندری در روسیه و خواستگاه یکی از قدرتمندترین نیرو های نظامی موثر در شکل گیری امپراتوری روسیه است. این شهر بازیدکنندگان را با طعم ماهی‎های جنوب کشور آشنا خواهد کرد.از جاذبه‌های بی‌مانند آن می‌توان به بازار اصلی شهر، موزه هنر، ساختمان تاریخی شهرداری، ساختمان دوما در مرکز شهر و بنادر زیبای آن اشاره نمود. استادیوم Rostov Arena میزبانی برخی از مسابقات جام جهانی فوتبال را به نمایندگی از این شهر به عهده خواهد گرفت.

Rostov on Don city russia 2018

 
 
ولگوگراد،شهر خورشید و خاطرات

این شهر یکی از پرفراز و نشیب ترین دوران ها را در صده اخیر تجربه نموده.رویداد های فراوانی ردپای خود را در میان سنت ها ، ساختمان ها و کاخ های باشکوه آن به جای گذارده اند.در طول صد سال اخیر این شهر سه با نام خود را تغییر داده است.یکی از مشهور ترین بنا های این شهر مجسمه مام میهن فرامی خواند است که به نماد این شهر نیز تبدل شده.از دیگر جاذبه های آن می توان به ایستگاه تاریخی قطار این شهر، ساختمان افلاک نما و.. اشاره نمود. نمایدنه میزبان این شهر استادیوم Volgograd Arena خواهد بود.

volgograd city russia 2018

  

 
نیژنی نووگورود،شهر ماکسیم گورکی

این شهر قبلا به افتخار نویسنده معروف آن مکسیم گورکی، گورکی نامیده می‌شد.این شهر گنجینه‌ای از ساختمان‌های زیبا و تاریخی است که نماد آن‌ها پنجره‌های منحنی شکل است. ازجمله این ساختمان‌ها می‌توان به قلعه تاریخی نیژنی نووگورود کرملین، میدان مینین پوژارسکی، بانک ملی، بازار شهر و کلیسای جامع الکساندر نوسکی اشاره نمود. استادیوم Nizhny Novgorod به نمایندگی از این شهر میزبانی برخی از مسابقات این دوره از جام جهانی فوتبال را به عهده خواهد داشت.

Nizhny Novgorod city russia 2018

  

سوچی،پایتخت تابستانی روسیه

سواحل زیبای دریای سیاه جادوی خود را به بازدیدکنندگان این شهر نشان خواهد داد.المپیک زمستانی ٢٠١٤ تمام زیرساخت های این شهر را نو کرده و آن را برای استقبال از میهمانان جام جهانی فوتبال ٢٠١٨ آماده تر از همیشه ساخته. سالن تئاتر زیمنی،کلسیای جامع سوچی ،پارک های جادویی شهر ، موزه مردم شناسی و...را از دست ندهید.استادیوم المپیک Fisht میزبان برخی از مسابقات این دوره المپیک خواهد بود.

sochi city russia 2018

  

 
کالینینگراد، شهر شوالیه ها

بندری در دریای بالتیک با جاذبه های فراوانی که موتاثر از چندین فرهنگ وملیت به درخشش خود در این شهر ادامه می دهند.بدون شک تماشای آثاری همچون کلیسای خانواده مقدس،کلیسای جامع کونینگزبرگ،دهکده ماهیگیران،دروازه براندونبورگو... شما را به سفری در تاریخ خواهد برد.استادیوم Kaliningrad میزبانی برخی از مسابقات جام جهانی فوتبال ٢٠١٨ را به نمایندگی از شهر زیبای کالینینگراد به عهده خواهد داشت.

Kaliningrad city russia 2018