شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

دلفین فرفره

دلفین فرفره

مشخصات: جثه‌ي متوسط و پوزه‌ي دراز و باريكي دارد كه مشخصه‌ي اين دلفين است. باله‌ي پشتي عمودي و يا متمايل به جلو، رنگ بدن متفاوت، معمولاً رنگ پشت خاكستري تيره تا سياه، پهلوها خاكستري روشن تا خرمايي، زير بدن زرد كم‌رنگ، رنگ آرواره‌ي بالا خاكستري و رنگ آرواره‌ي پايين سفيد است.

اندازه‌ها: طول بدن 150 تا 300 سانتي‌متر، باله‌ي سينه‌اي 15 تا 38 سانتي‌متر، باله‌ي پشتي 12 تا 66 سانتي‌متر، تعداد دندان‌ها در هر طرف آرواره‌ي بالا 42 تا 64 عدد و در آرواره‌ي پايين 41 تا 62 عدد، وزن 60 تا 165 كيلوگرم.

پراكندگي: در ايران خليج فارس و درياي عمان. در اوايل مهرماه سال 1386 لاشه‌ي 80 عدد از اين دلفين كه به‌علت گرفتارشدن در تورهاي صيادي تلف شده بودند در 13 كيلومتري شرق جاسك مشاهده گرديد.

پراكنش جهاني: آب‌هاي معتدل و گرمسيري اقيانوس‌هاي اطلس، هند، آرام و آب‌هاي مجاور آن.

عادات: به‌صورت گروهي مشاهده مي‌شود. بيشترين زمان فعاليت در اوايل غروب دور از ساحل و در آب‌هاي عميق و تميز است. در طول روز فعاليت كمتري دارد. معمولاً در مناطق كم‌عمق به استراحت مي‌پردازد. اين دلفين با سرعت 22 تا 28 كيلومتر در ساعت شنا مي‌كند. گاهي در اطراف كشتي‌ها به جست‌وخيز مي‌پردازد و يا موج‌سواري مي‌كند. معمولاً به‌صورت زيگزاگ شنا مي‌كند. در موقع حركت گاهي اوقات به ارتفاع سه متر از آب بيرون مي‌پرد و دو بار يا بيشتر روي محور طولي خود مي‌چرخد. به همين دليل آن را دلفين فرفره مي‌گويند. با اين حركات مي‌تواند نحوه و مسير حركت گروه را تشخيص دهد. در زمان حركت بسيار پرسروصدا است.

غذا: از اسكوئيدها و ماهي تغذيه مي‌كند. اغلب در قسمت‌هاي سطحي و گاهي نيز در عمق 300 متري به تغذيه مي‌پردازد. تعداد زيادي از اين دلفين توسط صيادان ماهي «تون» كوسه‌ها و دلفين‌هاي قاتل كشته مي‌شود.

توليدمثل: در تمام فصول مي‌تواند جفت‌گيري كند. طول آبستني حدود ده‌ونيم ماه است. هر سه سال يك بار يك و به‌ندرت دو بچه مي‌زايد. متجاوز از يك سال شير مي‌خورد. بچه‌ها در دو تا سه‌سالگي مادر را ترك كرده و به دسته‌ي نابالغ‌ها مي‌پيوندند. حدود هفت‌سالگي بالغ مي‌شوند. طول عمر حدود 50 سال است.

نام علمی : Stenella Longirostris

نام انگلیسی:  Spinner Dolphin  

نام فارسی: دلفین فرفره

 

 

منبع: irandeserts

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.