شماره تلفن تماس با ما

051-34225776

 

My title

صندل و صدها مشکل

صندل و صدها مشکل

مجله‌ی نیویورک‌تایمز، در یک گزارش خبری به تمام کسانی که این پاپوش تابستانی را می‌پوشند هشدار می‌دهد که کم‌کم باید منتظر احساس درد در پاهایشان باشند. به‌تازگی، گروهی از محققان در دانشگاه ابرون در الاباما، بیومکانیک صندل‌های لا انگشتی و آسیبی را که به پاهای افراد وارد می‌کنند؛ موردبررسی قرار داده‌اند. سرپرست این گروه تحقیقاتی می‌گوید: " وقتی ما راه رفتن کسانی که دمپایی لا انگشتی پوشیده‌اند را مورد بررسی قراردادیم متوجه شدیم بیشتر افراد وقتی این نوع کفش‌های تابستانی را می‌پوشند مدل راه رفتنشان تغییر می‌کند. همین بد راه رفتن موجب بروز دردهایی در پاشنه‌ی پا، ساق پا و حتی ران و لگن و کمر افراد می‌شود."  نتایج این مطالعه‌ی جدید در کنگره‌ی سالانه طب ورزش در ایندیاناپلیس ارائه‌شده است.

www.dalahoo.com

صندل لا انگشتی احتمال لغزش و زمین خوردگی را افزایش می‌دهد چون این صندل‌ها کف بدون عاجی دارند و حفظ تعادل با آن‌ها هنگام راه رفتن مشکل است. در کفش‌هایی که پشت‌باز هستند هنگام حرکت، یک انرژی صرف بیرون نیفتادن آن‌ها از پا می‌شود و این کفش‌ها موجب خستگی بی‌مورد می‌شود؛ بنابراین توصیه می‌شود که اگر قصد پیاده‌روی‌های طولانی‌تر از 20 دقیقه رادارید، به‌هیچ‌وجه دمپایی لاانگشتی نپوشید.

صندل‌های استاندارد

www.dalahoo.com

صندل‌های ورزشی (طبیعت‌گردی):

 این صندل‌ها ضدآب هستند و دارای کفه ورزشی خاصی هستند که به کشش و انقباض آن کمک می‌کند؛ همچنین کفه این صندل‌ها مقاوم در برابر لغزش است. صندل‌های ورزشی معمولاً چند نوار عرضی پهن دارد تا روی پا را محافظت کند. صندل اسپرتی که به‌خوبی طراحی‌شده و سبک و راحت باشد، برای قایق‌سواری، پیاده‌روی و همچنین برای سایر فعالیت‌های بیرون از منزل در فصل تابستان بسیار خوب و مناسب است. این صندل‌ها از جنس لاستیکی، پلی اورتان یا وینیل است و در انواع رنگ‌ها موجود است.

www.dalahoo.com

صندل‌های رسمی:

یک مدل صندل هم وجود دارد که از انواع دیگر آن کمی رسمی‌تر است. جایگزین کردن چرم به‌جای لاستیک و سگک‌های فلزی به‌جای نوارهای نایلونی باعث می‌شود تا صندل‌های اسپرت به مدل‌های رسمی‌تری تبدیل بشوند. با رسمی‌تر کردن این صندل‌ها می‌توان آن‌ها را در مراسمی که در فصل بهار و تابستان در بیرون از منزل برگزار می‌شود، پوشید. می‌توانید این مدل صندل را باکت شلوارکتانی ست کنید.

به یاد داشته باشد که صندل مناسب باید پا را کاملاً در برگیرد و توسط آن توزیع وزن بدن به جلو و عقب پا یکسان باشد.

سایت تبیان

دسته ها: وسایل سفر

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.